Antradienis, 2024.03.19
Reklama

10 geriausių mineralų, padedančių išlikti sveikiems ir darbingiems

Šaltinis: vlmedicina | 2022-09-01 16:14:54

Mineralai padeda mūsų organizmui vystytis ir funkcionuoti. Jie būtini gerai sveikatai. Žinios apie skirtingus mineralus ir jų veikimą padės jums užtikrinti, kad gautumėte pakankamai jums reikalingų medžiagų. Šiame straipsnyje pateikiame 10 svarbiausių mineralų, kurie užtikrins, jog jaustumėtės gerai ir būtumėte produktyvūs.

Mineralų pavadinimai
Geriausi mineralai / Pranešimo autorių nuotr.
  1. Selenas

Antioksidantai – tai maisto produktuose esantys junginiai, kurie apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Laisvieji radikalai yra įprasti šalutiniai medžiagų apykaitos procesų produktai, kurie kasdien susidaro jūsų organizme. Dažnai apie juos kalbama blogai, tačiau laisvieji radikalai yra labai svarbūs jūsų sveikatai. Jie atlieka svarbias funkcijas, įskaitant organizmo apsaugą nuo ligų.

Tačiau tokie dalykai kaip rūkymas, alkoholio vartojimas ir stresas gali sukelti laisvųjų radikalų perteklių. Tai sukelia oksidacinį stresą, kuris pažeidžia sveikas ląsteles. Oksidacinis stresas yra susijęs su lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip širdies ligos, Alzhaimerio liga ir vėžys, taip pat ankstyvu senėjimu ir insulto rizika.

Antioksidantai, tokie kaip selenas, padeda mažinti oksidacinį stresą, kontroliuodami laisvųjų radikalų skaičių. Jie veikia neutralizuodami laisvųjų radikalų perteklių ir apsaugodami ląsteles nuo oksidacinio streso daromos žalos. Selenas taip pat labai svarbus skydliaukės hormonų apykaitai.

Galite vartoti seleno papildus, tačiau šio mineralo galite įgauti ir su maistu. Geri seleno šaltiniai yra šie:

  • Brazilijos riešutai;
  • jūros gėrybės;
  • organinė mėsa.
  1. Kalcis

Visi žinome, kad kalcis būtinas stipriems kaulams, o vaikams jis ypač svarbus. Tyrimai rodo, kad ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu gaunant pakankamai maistinių medžiagų, iki 18 metų amžiaus pasiekiama didžiausia kaulų masė, o tai sumažina osteoporozės tikimybę vėlesniame amžiuje. Taip, pieno produktuose gausu šio svarbaus mineralo, bet taip pat ir daugelyje augalinio maisto produktų, pavyzdžiui, špinatuose ir pupelėse.

  1. Magnis

Magnis labai svarbus tiek kaulų sveikatai, tiek energijai. Jei jo negaunate pakankamai, galite labai pavargti. Yra įrodymų, kad jis gali padėti miegoti (o gerai išsimiegoję neabejotinai turėsite daugiau energijos dienos metu). Be to, tyrimai parodė, kad magnis yra susijęs su mažesniais PMS simptomais. Gavę jo iš moliūgų sėklų, gausite papildomą dozę cinko, kuris, kaip rodo tyrimai, gali padėti išvengti mėšlungio.

Štai dar keletas iš magnio naudų:

  • Medžiagų apykaitos funkcijos;
  • makroelementų sintezė;
  • nervų ir raumenų koordinacija;
  • nervinių impulsų perdavimas;
  • širdies ritmo reguliavimas;
  • imuninės sistemos palaikymas;
  • elektrolitų pusiausvyra.

Rekomenduojama magnio paros norma suaugusiesiems yra 310-420 mg.

  1. Kalis

Kalis atlieka svarbų vaidmenį palaikant skysčių pusiausvyrą, raumenų susitraukimą ir nervinių impulsų laidumą. Jis palaiko smegenų sveikatą ir mažina insulto riziką. Mažas kalio kiekis sukelia nereguliarų širdies plakimą, edemą (patinimą), smegenų pažeidimus ir kt.

Gausūs kalio šaltiniai yra šie:

  • Bananai;
  • saldžiosios bulvės;
  • avokadai;
  • burokėliai;
  • datulės.
  1. Chloridas

Chlorido reikia jūsų organizmui, kad susidarytų skrandžio sultys, ir jis randamas kartu su natriu ląsteles supančiame skystyje. Iš tikrųjų chloridas kartu su natriu padeda išlaikyti kūno skysčių pusiausvyrą.

Maistinio chlorido yra valgomojoje druskoje (natrio chloride) ir daugelyje daržovių, įskaitant salierus ir pomidorus. Retai kada yra priežastis vartoti chlorido papildų.

  1. Vario citratas

Vario citratas yra būtinas mikroelementas, padedantis organizmui aktyvinti fermentus, kurie skatina energijos apykaitą. Be to, varis padeda lengviau pasisavinti geležį, iš kurios formuojasi hemoglobinas ir raudonieji kraujo kūneliai, todėl jis ypač svarbus nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims bei žmonėms, sergantiems mažakraujyste.

  1. Fosforas

Fosforas yra mineralas, padedantis išlaikyti sveikus kaulus. Jis taip pat padeda palaikyti kraujagyslių ir raumenų veiklą. Fosforo natūraliai randama daug baltymų turinčiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, mėsoje, paukštienoje, žuvyje, riešutuose, pupelėse ir pieno produktuose. Fosforo taip pat dedama į daugelį perdirbtų maisto produktų.

  1. Siera

Siera pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir padeda kovoti su spuogus sukeliančiomis odos bakterijomis. Ji taip pat atstato DNR pažeidimus. Jūros gėrybės ir ankštinės daržovės, ypač sojos ir juodosios pupelės, yra gausūs sieros šaltiniai.

  1. Natris

Valgomoji druska yra sudaryta iš natrio ir chloro – techninis druskos pavadinimas yra natrio chloridas. Kad jūsų organizmas tinkamai veiktų, jam reikia šiek tiek natrio. Jis padeda veikti nervams ir raumenims bei palaikyti tinkamą skysčių pusiausvyrą organizme.

  1. Geležis

Daug kalbama apie geležį, nes ji išties yra labai svarbi. Jūsų organizmui jos reikia deguoniui pernešti po visą kūną. Kai negaunate pakankamai geležies, būname pavargę ir silpni.

Patarimas: vitaminas C padeda organizmui įsisavinti geležį, todėl jei valgysite maisto produktų, kuriuose yra abiejų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, brokolinių kopūstų, gausite daugiau naudos.

Sveikas maistas
Maistas, kuriame gausu mineralinių medžiagų / Pranešimo autorių nuotr.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų