Trečiadienis, 2025.07.16
Reklama

Sušvelninus karantiną – antplūdis odontologų kabinetuose

Šaltinis: vlmedicina | 2020-06-02 09:06:21

Odontologų paslaugos yra vienos populiariausių Lietuvoje – per metus beveik kas penktas pacientų apsilankymas tenka būtent jiems. Griežčiausio karantino metu du mėnesius negalėję teikti planinių paslaugų, odontologai išgyvena antplūdį: vien pirmąją jų darbo atnaujinimo savaitę paslaugų paklausa šoktelėjo 3, o vidutinės pacientų išlaidos – 4 kartus, - skelbiama pranešime žiniasklaidai.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Draudimo bendrovė BTA įvertino pirmąją odontologų paslaugų atnaujinimo savaitę (gegužės 18-24 dienomis) pateiktus prašymus kompensuoti išlaidas ir palygino klientams suteiktas paslaugas su griežto karantino laikotarpiu.

„Tai kol kas preliminarūs duomenys, tačiau tendencija yra aiški: skubama spręsti per odontologų nedarbo laikotarpį susikaupusias savo sveikatos problemas. Balandį, kai buvo galima teikti tik pačias būtiniausias odontologines paslaugas, į gydytojus buvo kreipiamasi ypač retais atvejais, dažniausiai prašyta tiesiog numaldyti skausmą. Tačiau atlaisvinus karantiną odontologų paslaugų spektras išsiplėtė, pacientai suskubo tuo pasinaudoti. Pagal gautas bylas matome, kad paslaugų paklausa išaugo 3 kartus, o vidutinės išlaidos – 4 kartus“, – sako įmonės Asmens draudimo produktų vadovas Ronaldas Grizickas.

Kol bylos nagrinėjamos, sudėtinga pasakyti, kokią dalį prašomų kompensuoti išlaidų sudaro daug pacientų kritikos sulaukę papildomi mokesčiai už dezinfekciją ir apsaugos priemones gydytojams.

Išankstiniais 2019 metų Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje pas odontologus buvo apsilankyta 4,61 mln. kartų, arba beveik 237 tūkst. vizitų daugiau negu prieš metus. Atitinkamai vienam šalies gyventojui statistiškai teko 1,65 apsilankymo pas odontologą.

Palyginimui, apskritai pas gydytojus Lietuvos gyventojai pernai apsilankė maždaug 26,7 mln. kartų.

Pasak R. Grizicko, vertinant tik aritmetiškai ir neatsižvelgiant į jokius kitus veiksnius galima spėti, kad dėl karantino nuo kovo vidurio iki gegužės vidurio buvo praleista daugiau kaip 760 tūkst. apsilankymų pas odontologus.

Odontologų paslaugų teikimas dviem mėnesiams dėl pandemijos buvo sustabdytas, nes jos laikomos vienomis rizikingiausių procedūrų plintant koronaviruso infekcijai.

„Situacija tikrai neeilinė ir nepanašu, kad odontologų paslaugų paklausa greitu metu galėtų išblėsti. Tuo labiau, kad neatmetama tikimybė, jog sulauksime kitos ar kelių COVID-19 bangų, o jau praktiškai patyrėme, kad suplanuoti vizitai gali būti akimirksniu nukelti neribotam laikui. Štai todėl visiškai nestebina odontologų kabinetų apgultis, nes žmonės siekia gauti visas maksimaliai įmanomas jų paslaugas ir nebeatidėlioja vizitų ateičiai“, – konstatuoja ekspertas.

Savo ruožtu draudikai prognozuoja, kad ilgainiui klientai dažniau rinksis papildomą sveikatos draudimą odontologų paslaugoms dengti. Susidomėjimas privačiai teikiamomis odontologų paslaugomis neslopsta jau ilgą laiką ir dėl to, kad tai padeda sutrumpinti laukimo laiką ir pagalbą gauti greičiau, palyginti su valstybinėmis sveikatos įstaigomis.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje 2019 metų pabaigoje veikė 1187 privačios odontologijos įstaigos, kuriose dirbo 3508 odontologai.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 3 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
Žymos: odontologija
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Radiologijos technologo profesija: nepakeičiama net dirbtinio intelekto eroje
Radiologijai išlieka viena kertinių medicinos sričių. Technologinė pažanga dar labiau išplėtė ir sustiprino radiologijos...
Intymi moters higiena vasarą: kaip atostogaujant išvengti nemalonių pojūčių
Vasaros sezonu moters intymiai zonai neretai tenka daugiau iššūkių. Karštis, prakaitas, vandens telkinių vanduo, smėlis,...
Gyvybiškai svarbus genų terapijos vaistas jau pakeliui į gydymo įstaigą
Brangiausias iki šiol Lietuvoje kompensuotas vaistas – spinaline raumenų atrofija sergančiam kūdikiui skirtas genų...
Gydytoja apie moters brandą: kaip palengvinti pokyčius ir išlikti geros savijautos
Menopauzė – natūralus moters gyvenimo etapas, į kurį dažnai žvelgiama su nežinomybe, nerimu ar baime. Tačiau šeimo...
Virškinimo problemos vasarą: kokių produktų vengti ir ką turėti vaistinėlėje?
Virškinimo problemos vasarą lydį dažną atostogautoją: vargina pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, skran...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų