Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Patarimai, padėsiantys daržoves, vaisius ir mėsą išlaikyti šviežius kuo ilgiau

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2020-04-26 00:00:03

Karantino metu daugelis atidžiau planuojame savo pirkinių sąrašą, į parduotuvę einame kartą per savaitę ar rečiau ir vienu ypu stengiamės apsipirkti ilgesniam laikui. Namo parsineštus produktus dedame ten, kur įpratę – į šaldytuvą, šaldiklį ar spinteles. Tačiau ar žinote, kaip tinkamai laikyti mėsą, daržoves ir vaisius, kad jie kuo ilgiau išliktų švieži?

Daržovės. Unsplash.com nuotr.

Pasak prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės Vilmos Juodkazienės, renkantis, kur sudėti šviežius produktus, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad viršutinėse šaldytuvo lentynose temperatūra yra aukščiausia, o apatinėse – žemiausia. Ne mažiau už tinkamą temperatūrą svarbi ir drėgmė, kuri ypač reikalinga šviežiems maisto produktams.

„Šviežias daržoves ir vaisius geriausia laikyti šaldytuvo apačioje įrengtuose stalčiuose, kuriuose yra žemiausia temperatūra, o drėgmė gali siekti iki 90 proc. Tinkamas temperatūros ir drėgmės santykis šaldytuve užtikrins, kad šie produktai ilgiau nesuvys ir nepradės gesti. Tačiau, net ir laikantis šios taisyklės, niekaip neapdorotus šviežius produktus šaldytuve rekomenduojama laikyti vidutiniškai 4 paras, vėliau jų skonis ir išvaizda gali pradėti kisti“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Maisto ekspertė dalinasi paprastais patarimais, kaip iš parduotuvės parsineštą mėsą, daržoves ir vaisius išlaikyti šviežius kuo ilgesnį laiką.

Salotos

Jei tinkamai pasirūpinsite salotomis, jos šviežios išlikti gali net iki 10 dienų. Lapines ir gūžines salotas laikykite šaldytuvo apačioje, nes čia yra vėsiausia ir drėgniausia, taip jos ilgiau išliks šviežios ir traškios. Šias daržoves susukite į popierių arba laikykite plastikinėje dėžutėje, kiekvieną lapą atskyrę popieriniu rankšluosčiu. Jis sugers drėgmės perteklių ir neleis salotoms pūti.

Morkos ir salierai

Šaldytuve šie produktai gali stovėti ilgiau nei dvi savaites. Morkas švariai nuplaukite, nuskuskite ir supjaustykite stambiais gabalėliais. Salierus taip pat supjaustykite ir laikykite dėžutėje su nedideliu kiekiu vandens. Taip daržovės nesuminkštės ir nepraras skoninių savybių.

Pomidorai

Juos daugelis laiko šaldytuve, tačiau tai didelė klaida. Taip jau po poros dienų pradeda kisti pomidorų skonis ir kvapas. Šią daržovę laikykite kambario temperatūroje, apverstą šakelėmis žemyn. Jie išliks sultingesni ir nesusiraukšlės, nes į pomidoro duobutę pateks mažiau oro, kuris jį sausina.

Avokadai

Juos šviežius galite išlaikyti ilgiau nei savaitę, tereikia avokadams leisti visiškai subręsti kambario temperatūroje ir tuomet perkelti į šaldytuvą. Net ir perpjautą avokadą galite išlaikyti nepakitusį, ant jo išspausdami šiek tiek citrinos sulčių, kurios apsaugo nuo patamsėjimo.

Bananai

Šviežius bananus galite turėti net iki 10 dienų – tereikia juos laikyti šaldytuve, popieriniame maišelyje, kuris sugers drėgmės perteklių. Norėdami sulėtinti bananų nokimą, atskirkite kiekvieną bananą nuo kekės ir jų galiukus apsukite folija ar maistine plėvele. Taip bananai nepernoks ir ant jų neatsiras juodų taškelių.

Obuoliai ir kriaušės

Namų sąlygomis šiuos vaisius šviežius išlaikyti galite apie tris savaites. Obuoliams ir kriaušėms laikyti idealiai tinka medinės arba plastikinės dėžės, užtikrinančios gerą vėdinimą ir lengvą dezinfekavimą. Vieną vaisių eilę kraukite ant kitos, atskirdami jas popieriniu rankšluosčiu. Taip pat, obuolius ir kriaušes galite laikyti paprastame virtuviniame inde, kambario temperatūroje, tačiau nepamirškite kas kelias dienas jų patikrinti ir perrinkti.

Paukštiena

Šią mėsą šaldytuve galima laikyti 3–5 dienas, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į galiojimo terminą etiketėje. Iš parduotuvės parsineštą šviežią mėsą išimkite iš pakuotės, sudėkite į indą ir uždenkite jį dangčiu ar maistine plėvele. Taip ją apsaugosite nuo bakterijų plitimo. Nesmulkinkite mėsos, kol nepradėsite gaminti, tik atskirkite ją nuo kaulų, jei jų yra. Kaulus rekomenduojama suvartoti greičiau.

Raudona mėsa

Šviežius raudonos mėsos – jautienos, kiaulienos, avienos ar kitos – produktus laikykite šaldytuve, ne aukštesnėje kaip 7 laipsnių temperatūroje. Šaldytuvo drėgmė padės ilgiau išlaikyti mėsą šviežią, neleis jai apdžiūti ir sukietėti. Paprastai tokiomis sąlygomis mėsa gali išlikti šviežia iki kelių dienų. Norėdami mėsą išlaikyti kuo ilgiau, įtrinkite ją aliejumi ir prieskoniais, tačiau venkite druskos, kuri ją sausina.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti ir apie 70 įvairių simptomų
Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Vis dėlto svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja ter...
Lietuvoje – vos vienas šuo vedlys akliesiems, Europoje – daugiau nei 20 000
Lietuvoje yra vos vienas žmogus su regos negalia, kuris naudojasi šuns vedlio pagalba. Valstybė, kitaip nei kitose Europ...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų