Antradienis, 2025.07.01
Reklama

Nuovargio žymės veide: dermatologė pataria, kaip jų atsikratyti

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-01-12 11:57:12

Sotus ir siautulingas žiemos švenčių laikotarpis palieka ne tik puikius prisiminimus, tačiau ir nuovargio žymes veide. Šaltuoju sezonu mūsų oda kenčia ir nuo temperatūrų skirtumų – lauke žvarbu, o patalpose oras šiltas ir sausas. Šios priežastys gali lemti matomus veido odos pakitimus – išsausėjimą, papilkėjimą, raudonį, skaistumo praradimą, netolygią spalvą, raukšleles. Klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatovenerologė Eglė Drukteinienė pataria, kaip efektyviausiai atgaivinti pavargusią odą, atsižvelgiant į jos tipą ir individualius poreikius.

Eglė Drukteinienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Nurimus šventiniam chaosui – laikas sau

Anot gydytojos dermatovenerologės E. Drukteinienės, kadangi šaltą žiemą mažiau laiko praleidžiame gryname ore, o dažnai jaučiame ir vitaminų trūkumą, oda turime pasirūpinti papildomai. „Šaltuoju sezonu rekomenduoju atlikti odą gaivinančias ir jos drėgmę atkuriančias procedūras. Šis sezonas puikiai tinka odos drėkinimui, nes po adatinių procedūrų patariama savaitę vengti kaitrios saulės, o šaltuoju laikotarpiu tai padaryti nesunku“, – šypsosi gydytoja.

Specialistė pažymi, jog mezoterapija – tai paprasčiausia ir mažiausiai invazinė procedūra, atliekama siekiant atgaivinti suglebusią, sausą, papilkėjusią arba riebią, porėtą odą. „Ši procedūra pasitelkiama ir siekiant palyginti raukšles, sumažinti paakių patamsėjimą ir maišelius po akimis“, – priduria E. Drukteinienė.

„Mezoterapijos procedūros metu į probleminės vietos odą sušvirkščiamos biologiškai aktyvios medžiagos, skatinančios odos atsinaujinimą. Tai pacienčių pamėgta procedūra, nes ją atlikus pastebimas tik trumpalaikis paraudimas, o akivaizdus rezultatas pastebimas jau po 2–3 procedūrų. Priklausomai nuo odos tipo ir būklės, amžiaus, procedūros poveikis jaučiamas iki pusmečio“, – teigia E. Drukteinienė.

Laikui bėgant efektas tik ryškėja

Pasak gydytojos, pacientai, itin vertinantys natūralumą, mielai renkasi trombocitais praturtintos plazmos (PRP) injekcijas. „Šiai procedūrai naudojamas nedidelis kiekis paties paciento kraujo: specialiu metodu atskiriami baltieji ir raudonieji kraujo kūneliai, paliekant išgrynintą kraujo plazmą su trombocitais, kurių kiekis yra kelis kartus didesnis nei paprastai būna kraujyje. Procedūra ypatinga – tai visiškai natūralus metodas, atjauninantis ir atgaivinantis odą be chirurginės intervencijos“, – pasakoja E. Drukteinienė.

Gydytoja pabrėžia, kad veide matomi nuovargio požymiai – tai ilgalaikio streso, skubėjimo, žalingų įpročių padarinys. „Natūrali PRP procedūra veiksmingai pagerina veido odos būklę, padeda panaikinti ar sumažinti randus ir pigmentines dėmes, užpildyti gilesnes raukšles, gydyti aknę, rožinę ir net plaukų slinkimą. Procedūra skatina audinių atsinaujinimą, todėl oda natūraliai atjaunėja, tampa skaistesnė ir stangresnė. Ši procedūra – investicija į ateitį, nes laikui bėgant rezultatai tik ryškėja“, – patirtimi dalijasi specialistė.

Skaisčią odą išsaugoti padės prevencija

„Jei oda yra riebi, o odos poros linkę kimštis arba veido odoje pastebimas apie nuovargį bylojantis papilkėjimas, suglebimas ir smulkios raukšlelės, tačiau invazinei procedūrai vis nesiryžtate, pastebimą efektą galima pasiekti ir atliekant cheminį veido odos pilingą. Procedūros metu suardomi ryšiai tarp paviršinių odos ląstelių, jos atsisluoksniuoja, todėl oda greičiau atsinaujina, gerėja odos struktūra“, – pataria E. Drukteinienė.

Gydytoja pabrėžia, kad specialistas procedūros intensyvumą ir reikiamas priemones pritaiko atsižvelgiant į kiekvieno paciento odos tipą ir norimas išspręsti problemas. „Pacientai džiaugiasi, kad rezultatas pastebimas praėjus vos 3-4 dienoms po procedūros – oda tampa pastebimai lygesnė, skaistesnė, jaunatviškesnė, mažiau kemšasi poros, todėl mažėja ir spuogelių. Procedūra gali būti atlikta ir prevenciniais, ir odos ligų gydymo tikslais“, – teigia specialistė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: oda, mezoterapija
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Baigia darbą Klaipėdos psichikos sveikatos centro vadovas A. Slatvickis
Birželio 30 d. darbą baigia ilgametis VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centro vadovas Aleksandras Slatvickis. Šiai įsta...
Populiarūs lieknėjimo mitai gali sugadinti sveikatą: ko žūtbūt vengti?
Tarptautinės tyrimų bendrovės „YouGov“ duomenys rodo, kad daugiau nei 50 proc. pasaulio gyventojų nuolat ste...
Vabzdžių įgėlimai: kuo skiriasi jų sukeltos reakcijos gydymas?
Vasarą ne visada pavyksta išvengti vabzdžių įgėlimų, ypač liepą, kai dauguma jų būna aktyviausi. Uodai, bitės, širšės ar...
Kaip pasirinkti jums tinkamą investicinio gyvybės draudimo pasiūlymą?
Investicinis gyvybės draudimo pasirinkimas – svarbus finansinis sprendimas, galintis turėti įtakos tiek jūsų, tiek...
Dehidratacija: kas išduoda skysčių trūkumą ir kodėl vandens gali nepakakti?
Dažna vasaros palydovė yra dehidratacija, gresianti ne tik sportuojantiems ir dirbantiems lauke – skysčių trūkumo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų