Antradienis, 2024.04.16
Reklama

Kaip keliauti su vaistais, kad išvengtumėte netikėtumų ir nuostolių

Šaltinis: vlmedicina | 2017-02-02 11:31:47

Įsibėgėjus žiemai nemažai žmonių ima atostogas ir traukia slidinėti arba lietuvišką šlapdribą ir šaltį iškeičia į tolimų kraštų saulę. Neatsiejamas tokių atostogų kelionių atributas – vaistinėlė, kuri formuojama pagal kiekvieno keliautojo poreikius. Specialistai teigia, kad pasirūpinti reikėtų ne tik jos turiniu, bet ir žinoti, kaip saugiai ir tvarkingai gabentis receptinius vaistus ar medicininę techniką.

© Algirdo Kubaičio asociatyvioji nuotr.

Receptiniai vaistai – tik su specialiais dokumentais

Mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Žydrūnės Muzikevičiūtės teigimu, žmonės vis aktyviau konsultuojasi su vaistininkais norėdami susiformuoti savo kelionės vaistinėlę.

„Sulaukiame nemažai žmonių, kurie atvirai sako, kad vyksta į kelionę ir prašo padėti apsispręsti, kokius vaistus ar preparatus rinktis. Tokiems pacientams ne tik visada patariame, bet ir primename, kad receptiniams preparatams galioja gana griežtos gabenimo taisyklės. Ir dalis žmonių dėl to tikrai nustemba“, – pažymėjo Ž. Muzikevičiūtė.

Galiojančios vaistinių preparatų įvežimo į Lietuvą ir išvežimo iš jos individualioms reikmėms taisyklės numato, kad perėjimo punktų ir muitinės pareigūnai, turi teisę reikalauti pateikti recepto kopiją ar gydytojo pažymą, patvirtinančią, kad jų vežami vaistiniai preparatai yra gydytojo paskirti, o turimas vaistų kiekis yra reikalingas gydymui.

„Reikėtų žinoti, ypač vykstant į ilgesnes keliones, kad turint tinkamą recepto kopiją ar gydytojo pažymą galima vežtis 6-9 to paties vaisto pakuotes. Daugiau kaip 10 vienetų to paties vaistinio preparato galima įsivežti tik turint specialią gydytojo pažymą. Laikytis šių taisyklių privaloma, nes galite ne tik likti be reikalingų vaistų, bet ir patirti finansinių nuostolių“, – patarė vaistininkė.

Žiemą važiuojantiems slidinėti ir peršalimo besibaiminantiems keliauninkams neretai kyla mintis į kelionės lagaminą įsimesti termometrą. Tačiau Ž. Muzikevičiūtė perspėjo, kad tai – toli gražu nebūtinai gera mintis.

„Svarbu žinoti, kad gyvsidabrinius termometrus gabentis rankiniame bagaže nuo šių metų sausio 1 d. ne tik nesaugu, bet ir apskritai draudžiama. Transportavimui tinka išimtinai elektroniniai termometrai“, – pabrėžė vaistininkė.

Dar viena taisyklė, padedanti nepakliūti į bėdą, tai atminti, kad skiriasi vaistų gabenimo taisyklės Šengeno erdvėje ir už jos ribų, o tokios populiarios atostogų kryptys, kaip Airija, Jungtinė Karalystė, Rumunija, Bulgarija, Kroatija, Kipras, Monakas, San Marinas, Vatikanas nepriklauso Šengeno erdvei.

Pagrindinės kelionių vaistinėlės formavimo taisyklės

Keliaujant, gydytojų ir vaistininkų teigimu, svarbiausia nepamiršti:

-„asmeninių“ vaistų nuo lėtinių ligų, kuriuos vartoti reikia nuolat: diabeto, kraujo spaudimo, alergijos ir pan.;

-vaistų nuo pykinimo, viduriavimo ar vidurių užkietėjimo;

-vaistų nuo peršalimo;

-vaistų nuo skausmo;

-priemonių po sumušimų, patempimų, nusibrozdinimų, nuospaudų (vandenilio peroksido, jodo, tvarsčių, vienkartinių pleistrų, šaldančių tepalų ir t.t.)

-repelentų;

-apsauginės kosmetikos nuo saulės ir specialių priemonių po deginimosi (pavyzdžiui, nudegus odą gali padėti pantenolio purškalas, alijošiaus, hialurono geliai).

Vykstant į užsienį, būtina pasirūpinti sveikatos draudimu, o atostogaujantiems Europoje pravestų turėti Europos sveikatos draudimo kortelę. Nelaimės atveju kreipiantis į svečios šalies medikus, tai padės išvengti didelių finansinių išlaidų. Vykstant į egzotiškas šalis, pravartu pasidomėti, nuo kokių ligų reikėtų pasiskiepyti.

Tinkamai apgalvojus ir suplanavus kelionę, pasiruošti vaistinėlę bei reikalingus sveikatos dokumentus visai paprasta, o nauda – didžiulė.

„Visiems per atostogas norisi atsipalaiduoti, patirti naujų įspūdžių, pailsėti. Tačiau net ir smagiausius planus gali sugriauti sveikatos sutrikimai. Todėl skyrę laiko ir pasikonsultavę su specialistu būsite tikri, kad ne tik nepatirsite papildomų finansinių išlaidų, bet ir prireikus tinkamai pasirūpinsite savo ar artimųjų sveikata, o į darbus grįšite pailsėję ir kupini įspūdžių“, – reziumavo vaistininkė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Ligos ir sveikata
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugumas kelyje: kodėl svarbu užsisegti saugos diržus
Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto prie...
Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas
Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International&ld...
Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?
Ligonių kasos sulaukia klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus...
Ilgai trunkantis kraujavimas gali pranešti apie sunkią ligą
Patyrus nesunkią traumą, netrukus kraujas pradeda krešėti ir galiausiai nustoja bėgti. Tačiau hemofilija sergantiems žmo...
Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir opera...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų