Šeštadienis, 2024.04.27
Reklama

Grybai – supermaistas, ypač naudingas vyrams

2018-09-17 12:06:15

Neįsivaizduojate, kokios naudos galite gauti reguliariai valgydami grybus, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Pasak jo, grybuose gausu įvairių medžiagų, sumažinančių pavojingų ligų riziką, kovojančių su streso padariniais ir yra ypač naudingi vyrams.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Mediko teigimu, grybuose gausu B grupės vitaminų, vitaminų C ir D, vario, mikroelementų, skaidulų ir baltymų. Taip pat jie turi uždegimo slopinamąjį poveikį, yra galingas antioksidantas. Savo maistingumu, sako A. Unikauskas, grybai pranoksta daugelį vaisių ir daržovių.

„Pirmoji nepaprastoji grybų nauda – jie kovoja su vėžiu. Neįtikėtina, bet bent vieno pievagrybio suvalgymas per dieną siejamas su net 64 proc. sumažėjusia krūties vėžio rizika“, – tikina profesorius.

Grybuose, sako jis, taip pat gausu antioksidantų: „Pavyzdžiui, pievagrybiuose daugiau antioksidantų nei morkose ar ankštinėse pupelėse ir panašus kiekis kaip raudonosiose paprikose ar brokoliuose. Baravykas – daugiausiai antioksidantų turintis grybas.“

Tačiau vieno antioksidanto – ergotioneino – grybuose daugiau, nei bet kokiame kitame maisto produkte. „Jis saugo mūsų DNR nuo žalos. Mokslininkai mano, kad tai gali būti net naujas vitaminas“, – teigia A. Unikauskas.

Valgydami grybus taip pat galime sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje: „Blogasis cholesterolis gali sukietinti arterijas ir didinti širdies ligų riziką. Grybuose esantys junginiai slopina kepenyse vykstančią cholesterolio gamybą, tačiau netrukdo gaminti gerąjį cholesterolį. Taip pat grybuose esantys fitonutrientai saugo nuo kraujo kūnelių prilipimo prie kraujagyslių sienelių, dėl ko pagerėja kraujotaka.“

Pasak A. Unikausko, grybai taip pat palaiko energiją, gerina smegenų darbą, mažina streso sukeliamą žalą organizmui.

Beje, priduria gydytojas, grybai itin naudingi vyrams: „Grybai gali padidinti testosterono kiekį organizme, nes slopina aromatazę – fermentą, kuris kepenyse konvertuoja testosteroną į estrogeną. Esant nepakankamam testosterono kiekiui, vyrui padidėja krūtinė, sutrinka erekcija, sunku priaugti raumenų masės. Vyrams reikėtų valgyti grybų tris kartus per savaitę.“

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (4). Jūs dar nebalsavote
(4)
Žymos: grybai
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų