Penktadienis, 2025.07.04
Reklama

Geresnė mokinių fizinė būklė lemia aukštesnius mokymosi rezultatus

2012-09-26 14:45:56

Tose mokyklose, kur mokinių fizinė būklė geresnė, jie pasižymi geresniais moksliniais pasiekimais raštingumo ir matematikos srityse, skelbia Australijoje atlikti tyrimai.

Sportuoja
Redakcijos archyvo nuotr.

„Ta mokymo įstaiga, kurios moksleivių fizinė būklė geresnė, vidutiniškai pasiekia geresnius mokslinius rezultatus“, – sako Australijos nacionalinio universiteto fiziologas Dickas Telfordas, atlikęs tyrimą kartu su kolegomis.

Anksčiau atlikti tyrimai su gyvūnais ir žmonėmis leido daryti išvadą, kad fizinis aktyvumas turi įtakos smegenų veiklos pokyčiams, kurie lemia geresnį mokinių susikaupimą, rašo ABC Science.

D. Telfordas tyrė 800 vaikų, kurių amžius buvo nuo 8 iki 12 metų. Vaikai mokėsi 29 skirtingose mokyklose. Mokslininkas analizavo, ar moksleivių fizinė būklė ir sportinis aktyvumas gali turėti įtakos jų akademiniams pasiekimams.

Atsitiktinai atrinktiems mokiniams naudojantis žingsniamačiu buvo tiriamas fizinis aktyvumas, pagal bėgimo testą buvo nustatinėjama vaikų fizinė būsena, taip pat mokslininkai matavo mokinių kūno riebalų procentinę dalį.

Šie duomenys buvo lyginami su moksleivių akademiniais pasiekimais, gautais atlikus raštingumo ir skaičiavimo testus. Nustatytas ryšys tarp mokslinių gebėjimų ir mokinių fizinės būklės.

Tačiau profesorius D. Telfordas šių tyrimų rezultatų priežastis aiškina teigdamas, kad juos lemia mokyklos kultūra, nes mokymo įstaiga ragina ne tik mokytis, bet ir sportuoti bei palaikyti gerą fizinę būklę.

„Geriausi raštingumo ir matematikos mokytojai dažnai būna tie asmenys, kurie suvokia fizinio aktyvumo reikšmę sveikatai ir aiškina mokiniams, kaip svarbu yra sportuoti“, – tvirtina D. Telfordas.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Homocisteinas: svarbus sveikatos rodiklis, apie kurį per mažai kalbama
Tyrimas, kuris gali padėti išsiaiškinti, ar gyvensite ilgai ir sveikai, ar turėsite sveikatos problemų. Tai yra homocist...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų