Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Atsisveikinkite su akiniais ir kontaktiniais lęšiais: lazerinė akių korekcija

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-04-17 09:11:34

Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas, atliekantis sudėtingas funkcijas. Per akis iš aplinkos mes gauname beveik 90 proc. informacijos. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 246 milijonai žmonių visame pasaulyje turi vidutinio sunkumo ar sunkių regos sutrikimų, o Lietuvoje įvairios regėjimo ydos gyvenimo kokybę trikdo kas šeštam gyventojui. Daugelis prastai matančiųjų gelbėjasi akiniais ar kontaktiniais lęšiais, tačiau esama ir kito regos tobulinimo būdo. Tai – nepriekaištingą regėjimą sugrąžinanti galinti lazerinė akių korekcija.

Saulius Galgauskas. Pranešimo autorių nuotr.

Regėjimo sutrikimai trikdo gyvenimo kokybę

Dažniausiai pasitaiko šios gausybę nepatogumų sukeliančios regėjimo ydos: toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas. Pastaruoju metu stebima, kad nuo šių sutrikimų kenčia vis daugiau vaikų ir paauglių. Šių ligų išsivystymą paskatinkti gali genetiniai polinkiai, tačiau Pašilaičių medicinos centro gydytojo oftalmologo Sauliaus Galgausko teigimu, tam daugiausiai įtakos turi gyvenimo būdas.

„Šiuolaikiniai žmonės ilgas valandas dirba kompiuteriu ir nuolat naudojasi kitais išmaniaisiais prietaisais: mobiliaisiais telefonais, planšetėmis. Mažiau laiko praleidžiama lauke ir vis rečiau žiūrima į tolį, tad akys pripranta apdoroti tik arti esančius objektus,“ – pasakoja gydytojas.

Įvairių regėjimo sutrikimų turintys žmonės neįsivaizduoja savo gyvenimo be akinių ar kontaktinių lęšių, tačiau šios regos korekcijos priemonės neretai sukelia įvairių rūpesčių ar netgi tampa grėsmingos sveikatai.

„Kontaktiniai lęšiai pasižymi pakankamai sudėtinga priežiūra – pamiršus juos laiku pakeisti ar netinkamai dezinfekavus, gresia akių išsausėjimas, įvairios infekcijos, uždegimai, o kraštutiniais atvejais – netgi aklumas“ – teigia S. Galgauskas. Nors akiniai – kur kas saugesnis ir populiaresnis regos korekcijos būdas, dėvint juos, taip pat neišvengiama įvarių problemų – akiniai trukdo daug ir aktyviai judėti, juos privalu nuolat saugoti ir neužmiršti, kur pasidėjote. Be to, tai – ganėtinai brangi regos korekcijos priemonė, pareikalaujanti nemažai išlaidų iš tų, kurie akinius keičia norėdami suspėti kartu su mados tendencijomis, taip pat ir iš žmonių, kurie akinius dažnai sulaužo ar pameta.

Korekcija lazeriu gyvenimą pakeičia iš esmės

Oftalmologų teigimu, Lietuvoje vis daugiau žmonių atsisako įvairius nepatogumus keliančių akinių bei kontaktinių lęšių ir renkasi regos korekciją lazeriu. Gydytojai džiaugiasi, kad ši procedūra pamažu, tačiau užtikrintai pelno žmonių pasitikėjimą. Pirmieji pacientai, kuriems buvo atliktos regos korekcijos lazeriu, jau yra sulaukę garbaus amžiaus, o detaliais tyrimais įrodyta, kad tai – saugi ir kitų akių ligų neprovokuojanti procedūra. Šį faktą patvirtina ir ilgametę patirtį akių lazerinėje chirurgijoje turintis Saulius Galgauskas. „Lazerinės akių korekcijos sėkmingai atliekamos jau daugiau nei 20 metų ir yra vienos saugiausių procedūrų, pasižyminčių itin mažu komplikacijų skaičiumi“, - teigia jis.

Lazeriu dažniausiai gydomi regėjimo sutrikimai nuo -8 iki +3 dioptrijų, tačiau yra ir išimčių – esant pakankamai storai ragenai, galima koreguoti ir didesnių dioptrijų refrakcijos ydas. Korekcijos metu veikiama viršutinė ragenos dalis ir pakeičiamas akies paviršiaus išgaubtumas. „Prieš procedūrą, pasitelkiant pažangią įrangą, įvertinamas ragenos storis ir atliekama topografija. Lazerinė korekcija yra neskausminga ir trunka maždaug 30 minučių, o pacientas jau po kelių dienų gali saugiai vairuoti automobilį, dirbti kompiuteriu ar užsiimti kita įprastine veikla,“ – pasakoja Pašilaičių medicinos centro gydytojas. S. Galgauskas taip pat pabrėžia, kad pooperaciniu laikotarpiu svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir pareigingai lašinti į akis paskirtus vaistus.

Lazerinei akių korekcijai pasiryžę pacientai jau netrukus po operacijos suvokia, kad jų gyvenimas pasikeitė negrįžtamai. „Žmonės pagaliau įgyja galimybę išgyventi dar nepatirtas emocijas ir išbandyti naujas veiklas – nardyti, aktyviai sportuoti. Be to, visam laikui atsikratoma nemalonių rūpesčių – akis sausinančių kontaktinių lęšių, nebereikia ieškoti, kur pasidėjote akinius. Noriu pabrėžti, kad neverta baimintis didelės kainos – operacijai reikalingos išlaidos dažnai prilygsta vienų vardinių akinių su kokybiškais lęšiais kainai. Kiekvienas pacientas turi savo sėkmės istoriją ir po operacijos džiaugiasi dar nepatirta laime ir komfortu,“ – šypsosi gydytojas oftalmologas S. Galgauskas.

Norite atsisveikinti su akiniais ir kontaktiniais lęšiais? Užsiregistruokite į nemokamą konsultaciją, kurios metu sužinosite atsakymus į visus dominančius klausimus.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Akys
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų