Šeštadienis, 2024.10.12
Reklama

Vyšnių puotoje – širšės

vlmedicina.lt | 2015-07-30 09:41:49

Prisirpusios uogos vilioja ne tik suaugusius, vaikus, bet ir skaudžiai geliančius, alergiškiems žmonėms itin pavojingus vabzdžius – širšes. Šių vabzdžių lizdų aptinkama ne tik namo pastogėse, bet ir gyvatvorėse, lauke paliktuose kilimuose.

Vyšnios
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

„Žmonės skambina naikinti širšes tada, kai pajaučia tiesioginę žalą – įgėlimus. Prieš keletą dienų gavome itin skubų iškvietimą. Moteris pajudino pavėsinėje, šalia vyšnių sodo, laikytą susuktą kilimą ir ją užpuolė ten lizdą susirentusios širšės. Kaunietė buvo sugelta septynis kartus, vabzdžiai pasklido po teritoriją ir ėmė sukti kitą lizdą lauko židinyje“, – pasakoja kenkėjų kontrole užsiimančios įmonės vadovė Margarita Kutkaitė.

Tenka kopti į 5 m aukštį

Daugiausiai iškvietimų naikinti širšes sulaukiama iš žmonių, vasarojančių soduose ar gyvenančių nuosavuose namuose.

„Kenkėjų ekspertams neretai tenka kopti net į 5 m aukštį, kad nukabintų širšių lizdus. Šie vabzdžiai itin mėgsta apsigyventi stogo šlaituose, po palangėmis. Radusios skylę, jos ima sukti lizdus. Viename iš Kaune esančių namų širšės apsigyveno stoglangio įmontavimo vietoje. Vabzdžiai prasigraužė skylutes ir ėmė plūsti į kambarius. Tokių atvejų, kai širšės ima skraidyti po kambarį, pasitaiko gana dažnai. Ypač tada, kai žmonės jas bando naikinti patys: purškia chemikalus į skyles, pro kurias patenka širšės, arba tas skyles užsandarina. Vabzdžiai ieškodami išėjimo ima veržtis į namus“, – perspėja M. Kutkaitė.

Puola širšuolai

Padaugėjo iškvietimų naikinti širšuolus. „Besikreipiantys dėl vabzdžių naikinimo širšuolus dažnai apibūdina kaip itin dideles širšes. Šie vabzdžiai itin pavojingi alergiškiems žmonėms, nes jų net keli įgėlimai gali būti mirtini. Širšuolai nėra agresyvūs, gelia besigindami, kaip ir širšės, geldami suleidžia kvapias medžiagas, kurios suerzina netoliese esančius gentainius ir paskatina juos gelti. Širšuolai gali gelti ne vieną kartą – jie nepalieka geluonies kaip bitės, todėl nežūsta“, – teigia M. Kutkaitė.

Vilioja uogos ir vaisiai

M. Kutkaitė įspėja, kad širšės ir širšuolai šiuo metu itin pavojingi žmonėms, kadangi soduose jau gausu saldžių vaisių, uogų, kurie vilioja vabzdžius.

„Viename iš Kauno lopšelių-darželių širšių lizdas buvo susuktas vyšnių medyje. Auklėtojos, saugodamos darželininkus, į lauką jų leisti negalėjo – sode puotavo širšės. Vaikai neretai tampa šių vabzdžių aukomis, nes uogomis, vaisiais mažieji dažnai mėgaujasi lauke. Pastebėjus širšių lizdus ar gausesnius būrius, dūzgiančius kieme, reikėtų nedelsiant imtis priemonių ir užkirsti kelią skaudžioms pasekmėms“, – įspėja M. Kutkaitė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: Širšės
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Skrandžio siunčiami simptomai, kurių nevalia ignoruoti. Kada ryžtis gastroskopijai?
Deginantis rėmuo, skausmas ar pykinimas pavalgius – tai tik dalis simptomų, kurių vedami žmonės kreipiasi į virški...
Kaip pažangios technologijos keičia dantų atkūrimo procesą
Nors netekus dantų patariama kuo greičiau juos atkurti, nemažai žmonių vis dar mano, kad dantų implantacija – ilga...
Nauja tvarka keičia organų donorystės situaciją
Organų donorystės situacija išlieka sudėtinga – organų trūkumas ir ilgi laukiančiųjų sąrašai kelia didelį iššūkį m...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų