Šeštadienis, 2024.04.27
Reklama

Vyrų sėkloje sparčiai mažėja spermatozoidų

technologijos.lt | 2012-12-06 14:09:26

Naujausio tyrimo, į kurio imtį patenka 26,6 tūkst. tiriamųjų iš Prancūzijos, duomenimis, nuo 1989 iki 2005 m. spermatozoidų skaičius vyrų sėkloje sumažėjo trečdaliu (32 proc.). Panašios tendencijos ne tik Prancūzijoje, bet ir visame pasaulyje.Minėtu 16 metų laikotarpiu spermos mėginius tyrę mokslininkai priėjo išvadą, kad sėkloje vyriškųjų lytinių ląstelių sumažėjo nuo 74 mln. iki 50 mln. spermatozoidų mililitre. Užfiksuotas stabilus metinis kritimas yra apie 2 proc.

Spermatoziodai
© Fotolia.com

Žurnale „Human Reproduction“ publikuojamoje tyrimo ataskaitoje pažymima, kad tyrėjai naudojo 126 Prancūzijos vaisingumo klinikų duomenis, o tyrimo imtį susiaurino iki 26,6 tūkst. vyrų, neturėjusių vaisingumo problemų.

Longitiudinio tyrimo metu pastebėtas ne tik bendro spermatozoidų skaičiaus kritimas, bet ir „neveiksnių“ (pvz., judrumo stokojančių) spermatozoidų skaičiaus augimas 35 m. ir vyresnių vyrų populiacijoje.

Nors sėklos kokybės kritimas labai žymus, Pasaulinė Sveikatos Organizacija (PSO) atkreipia dėmesį, kad spermatozoidų kiekis mililitre sėklos turi būti bent 15 mln. Taigi, 50 mln., regis, ne tiek jau ir mažai, tačiau, anot tyrėjų, 2 proc. metinis kritimas kelia didelį susirūpinimą ir mažina vyrų šansus pratęsti giminę.

„Nors kritęs kokybės rodiklis tebėra normos ribose, išlieka rimtas vaisingumo mažėjimo pavojus, jei spermos kokybė ir toliau kris tokiais tempais“, - tvirtina Vyrų reprodukcijos ir urologijos bendruomenės (Alabama, JAV) prezidentė Greis Sentola (Grace Centola).

Prancūzų vyrų vaisingumo tendencijos nėra išimtis viso pasaulio kontekste.

„Vyrų vaisingumo mažėjimas įtariamas jau keletą pastarųjų dešimtmečių, - teigia Prancūzijoje atlikto tyrimo autorius Džoelis Le Moulas (Joëlle Le Moal) iš „Institut de Veille Sanitaire“. – Tiesa, įvairiose valstybėse šie duomenys įvairuoja priklausomai nuo geografinių skirtumų.“

Anksčiau atlikti tyrimai byloja, jog spermatozoidų kiekis mažėja ir Izraelio, Indijos, Naujosios Zelandijos, Tuniso vyrų sėkloje.

Tiesa, spermatozoidų kiekio sėkloje tyrimai jau senokai vertinami kontroversiškai, rašo „The Guardian“. Ne išimtis ir šis prancūzų tyrimas. Skeptikų teigimu, tyrimo autoriai galėjo praleisti tam tikrus svarbius tyrimo momentus (pvz., tyrimo imtį sudarė neatsižvelgdami į socioekonominio statuso veiksnį).

„Skaičiuoti spermatozoidus nėra paprasta!” – laikraščiui kalbėjo vienas mokslininkas. Nors ir pastebėtas kiekybinis smukimas, neišsiaiškinta, kokios jo priežastys, tad kalbėti apie bendras tendencijas ir bendrą vaizdą dar nereikėtų.

technologijos.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų