Antradienis, 2024.10.15
Reklama

Vaistinėse jau pradedama skiepyti nuo gripo

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-09-17 10:22:59

Savaitės pradžioje Lietuvos vaistines jau pasiekė vakcinos nuo gripo – gyventojai kviečiami pasiruošti šaltajam sezonui ir pasiskiepyti, skelbia vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“.

Skiepija
Skiepas / Graphicstock.com

Atsižvelgiant į epidemiologinę COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) situaciją, nuo 2022 m. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, COVID-19 liga buvo integruota į gripo ir kitų ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų (ŪVKTI) epidemiologinę priežiūrą. NVSC visus metus stebi bendrą sergamumo gripu, COVID-19 liga ir kitomis ŪVKTI dinamiką.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis šios vasaros liepos ir rugpjūčio mėnesiais buvo fiksuojama vis daugiau COVID-19 ligos (koronaviruso infekcija) atvejų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. NVSC primena, kad COVID-19 ligai, gripui ir kitoms ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms (ŪVKTI) būdingas tas pats plitimo kelias, o sergamumo pakilimas fiksuojamas rudens-žiemos mėnesiais.

Pati efektyviausia priemonė nuo COVID-19 ir nuo gripo bei jo komplikacijų yra skiepai. Vakcinos nuo gripo jau atvyko į „Gintarinės vaistinės“ tinklo vaistines.

„Nepaisant panašių simptomų – silpnumo, temperatūros, kosulio, gerklės ir galvos skausmų – gripas nėra tik paprastas peršalimas. Tai staigi ir greitai besivystanti kvėpavimo takų infekcija, pavojinga dėl sukeliamų komplikacijų – plaučių ar ausies uždegimo, kraujo užkrėtimo, meningito ir kt. Kaip žinome, skiepai yra efektyviausia apsaugos nuo gripo priemonė, todėl tai geriausias būdas apsaugoti save ir artimuosius“, – komentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Laura Vanagaitė.

Didžiausia rizika užsikrėsti gripu yra šaltaisiais mėnesiais – nuo spalio iki kovo, todėl skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais prieš prasidedant gripo sezonui, t.y. rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Tačiau praleidus skiepą rudenį, vis dar naudinga tai padaryti iki pat pavasario, kol yra rizika užsikrėsti gripu.

„Siekiant apsisaugoti nuo gripo, reikia stiprinti imuninę sistemą ir vengti didelių susibūrimų gripo epidemijos metu. Imuniteto stiprinimas yra ilgalaikis ir kompleksinis procesas, susidedantis iš subalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo, pakankamo poilsio bei higienos. Rekomenduojama suteikti kūnui pakankamai poilsio, kasdien palaikant panašų ritmą ir miegant maždaug po 8 valandas per parą. Naudinga vartoti vitaminus bei kitus maisto papildus, reikalingus organizmui šaltuoju sezonu“, – pataria L. Vanagaitė.

Ji priduria, kad derėtų nepamiršti ir prevencinių priemonių, trukdančių viruso plitimui: dažnai plauti rankas, vėdinti patalpas, neplautomis rankomis neliesti veido srities, vengti masinio susibūrimo vietų ir kontaktų su sergančiais asmenimis.

Nuo gripo skiepijama Vilniuje, Vilniaus rajone, Kaune, Kauno rajone, Klaipėdoje, Alytuje, Šiauliuose, Mažeikiuose ir Anykščiuose ir kituose miestuose esančiose „Gintarinės vaistinės“ vaistinėse.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vyresnių žmonių psichikos sveikata: kaip pagerinti gyvenimo kokybę
Žmogaus saulėlydis – anaiptol neromantizuojamas gyvenimo periodas. Todėl senti gražiai, oriai, kuo ilgiau išlikti...
Brandi veido oda: ar žinote, kaip teisingai ją prižiūrėti?
Veido odos senėjimo procesas yra neišvengiamas, dėl to daugeliui moterų kyla abejonių, ar vyresniame amžiuje dar verta n...
Kokie yra didžiausi sėslaus gyvenimo būdo pavojai ir kaip vėstant orams išsijudinti?
Kai lauke įsivyrauja rudeniška žvarba, o giedrą dangų pakeičia cepelinų spalvos dargana, dažnas renkasi gyventi sėsliau...
Kodėl svarbu pradėti reabilitaciją iškart po traumos?
Traumos – dažna kasdienybės dalis tiek profesionaliems sportininkams, tiek žmonėms, kurie aktyviai gyvena ar dirba...
Kaip automobilio stabdžių sistema gali padėti išvengti traumų ir užtikrinti saugumą
Viena iš svarbiausių automobilio dalių, apie kurią dažnai pamirštame, yra stabdžių sistema. Nors galime būti įpratę regu...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų