Trečiadienis, 2024.04.24
Reklama

Vaikų ligų skyriui ieškoma spynos

Agnė Adomaitė | 2016-03-04 08:57:15

Virš Gargždų ligoninės Vaikų ligų skyriaus pakibo reformų Damoklo kardas. Valstybės mastu vykdomas ketvirtasis sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapas, pagal kurį Gargžduose gali nebelikti Vaikų ligų skyriaus, visi mažieji ligoniukai būtų siunčiami gydytis į Klaipėdą.

© VLMEDICINA.LT (Algirdo Kubaičio) nuotr.

Tėvai logikos neįžvelgia

„Esu kategoriškai prieš tokias pertvarkas. Dėl kiekvieno menkniekio tektų važiuoti į uostamiestį. Tačiau juk ne visi rajono gyventojai turi automobilius. O greitoji nuveža, tačiau grįžimu, kiek žinau, tenka pasirūpinti pačiam. Nematau jokios logikos visus ligoniukus grūsti į Klaipėdą, kai Gargžduose turime suremontuotą Vaikų ligų skyrių. Dabar viskas pasiekiama, tačiau kažkodėl paslaugų prieinamumą norima atitolinti“, – stebėjosi dviejų sūnelių Kajaus ir Vakario mama Silvija Šilinskė, kuri pati vaikystėje taip pat ne kartą gydėsi Vaikų ligų skyriuje Gargžduose.

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Alma Grikšienė informavo, kad atsižvelgiant į tai, jog Lietuvos teritorija yra padalyta į 10 apskričių, buvo sudaryta 10 koordinacinių tarybų. Jos rūpinasi minėto ketvirtojo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plano įgyvendinimu. „Mūsų koordinacinės tarybos, kurią sudaro 22 asmenys, pirmininkas yra Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Šioje veikloje dalyvauja Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, yra visų apskrities stacionarinių gydymo įstaigų vadovai ir po vieną asmenį, deleguotą iš kiekvienos Savivaldybės tarybos. Klaipėdos rajonui atstovauja rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Jis mūru stojo už tai, kad Gargžduose išliktų Vaikų ligų skyrius, mus labai palaikė“, – džiaugėsi A. Grikšienė.

Sukeltų virtinę problemų

Tiek vyriausioji gydytoja A. Grikšienė, tiek jos pavaduotoja medicinai Virgina Ruškienė pastebėjo, kad Vyriausybės nutarime nėra žodžių „naikinti“, „uždaryti“ – permainos įvelkamos į ne taip grėsmingai skambančias frazes. Tiesiog rašoma, kad Vaikų ligų skyrius reikia koncentruoti ligoninėse, kur pacientų srautai yra didžiausi. Kadangi Šilutė nuo Klaipėdos yra nutolusi daugiau kaip 50 km, jos ši reforma neliestų. Tačiau Gargždams ir Kretingai iškilo reali grėsmė netekti Vaikų ligų skyrių.

 Pakabinta spyna ant Vaikų ligų skyriaus sukeltų virtinę problemų. „Pirmiausia pablogėtų paslaugų prieinamumas vaikams. Net dėl nesudėtingų stacionare gydomų atvejų reikėtų atžalas vežti į Klaipėdą. Tad tektų sugaišti daugiau laiko, laukti eilėse (priėmimo kambariuose); nehospitalizavimo atveju kiltų nesklandumų dėl vaiko grįžimo į namus“, – teigė A. Grikšienė ir V. Ruškienė. Jos akcentavo, kad susirgimų sezoniškumas egzistuoja tiek miesto, tiek rajono gydymo įstaigose, todėl šiuo metu, kai yra gripo epidemija, padidėjęs komplikacijų skaičius, ir taip sudėtinga situacija dėl vaikų hospitalizavimo. Dabar Gargždų vaikų ligų skyriuje yra gydoma 17 vaikų, tačiau visai neseniai buvo ir 26. „Mūsų statistiniai Vaikų ligų skyriaus rodikliai yra geri, pacientų nestinga. Tik vasarą, kaip visur, jų mažiau, tačiau ir darbuotojai išeina atostogauti“, – kalbėjo vyriausioji gydytoja.

Nebeliktų budinčių pediatrų

Panaikinus Vaikų ligų skyrių nebeliktų budinčių pediatrų. „Kai ligoninėje budės tik vidaus ligų gydytojas, iškils problemų teikiant skubią medicinos pagalbą. Be to, tektų atleisti iš darbo gydytojus, slaugytojas, pagalbinį personalą. Reikėtų išmokėti išeitines kompensacijas, darbingo amžiaus slaugytojoms būtų sunku susirasti kitą darbą Gargžduose“, – liūdnas reformos pasekmes įžvelgė A. Grikšienė. Pasak jos, išaugtų ir Greitosios medicinos pagalbos transportavimo išlaidos, galimai ilgiau užtruktų ir reagavimas į iškvietimus, nes jų būtų žymiai daugiau.

Dar pernai Gargždų ligoninės Vaikų ligų skyrius buvo suremontuotas, atnaujinti baldai. Tam skirta apie 60 tūkst. eurų. Iki šiol šiame skyriuje buvo 15 lovų. „Žinoma, tai nereiškia, kad negalime paguldyti, pavyzdžiui, 17 vaikų, juk lėšas iš teritorinės ligonių kasos gauname už suteiktas paslaugas, o ne už lovų skaičių. Pagal ketvirtąjį konsolidavimo etapą Vaikų ligų skyrius būtų uždarytas, tačiau minėtoje koordinacinėje taryboje su mero V. Dačkausko palaikymu mūsų argumentai buvo išklausyti, į juos atsižvelgta. Tad dabar apsistota ties ta mintimi, kad čia vis dėlto liktų 7 stacionarinės aktyvaus gydymo lovos ir 5 dienos stacionaro. Tačiau visas šis projektas turės būti tvirtinamas Vyriausybėje, tad ateitis kol kas tebėra miglota“, – apibendrino vyriausioji gydytoja A. Grikšienė ir pavaduotoja medicinai V. Ruškienė.

Vaikų ligų skyriaus panaikinimas atsilieptų ir globos grupių vaikams, kurie neturi tinkamų sąlygų gydytis namuose, tad hospitalizavimo poreikis jiems yra didesnis.

Įdomu

    Ketvirtajame sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo plane numatoma didinti slaugos ir palaikomojo gydymo lovų skaičių. „Pagal Teritorinės ligonių kasos duomenis rajone iš viso yra finansuojamos 62 slaugos ir palaikomojo gydymo lovos, iš kurių 46 yra Gargždų ligoninėje, 10 – Paupiuose, 6 – Priekulėje. Pagal projektą pas mus numatoma, jog padidės tik 2 lovomis. Tai absurdas, juolab kad vyresnio amžiaus žmonių kasmet vis daugėja“, – kalbėjo Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja A. Grikšienė.

gargzdai.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Smegenų insulto gydymas: intervencinė radiologija – auksinis gydymo standartas
Intervencinės radiologijos specialistai atlieka gyvybiškai svarbų, gyvybę gelbstintį gydymą, kuris yra mažiau invazyvus...
Šuns asistento mokymas kainuoja per 25 tūkst. eurų, bet toks šuo padeda ir fiziškai, ir emociškai
Geriausiu žmogaus draugu vadinami šunys ne tik tampa lygiaverčiais šeimos nariais, bet ir gali padėti žmonėms su negalia...
Dr. T. Sveikata: "Pacientas nėra automobilis, kuriam galiu užsakyti detalę ir žinoti, kad ji tikrai tiks"
„Kiekvienai endoprotezavimo operacijai ruošiamės iš anksto, apgalvojame jos strategiją, dirbame su keliomis kompiu...
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų