Naujai atliktas tyrimas rodo, kad vos pamačius feisbuko logotipą norisi peržvelgti naujienas socialiniame tinkle.
Daugelis iš mūsų dieną pradeda greitai perversdami naujienas feisbuke, tačiau kiek esate priklausomas nuo įrašų skelbimo savo feisbuko profilyje?
Neseniai atliktas tyrimas teigia, kad feisbukas sukelia priklausomybę taip pat kaip ir cigaretės bei šokoladas.
Daugelis, vos išvydę feisbuko logotipą, iškart užsimano prisijungti. Yra ir tokių, kuriems užtenka pamatyti raidę „f“ ir jie jau skuba peržvelgti, kas dedasi feisbuke.
Vrije universiteto Amsterdame mokslininkai ištyrė 200 žmonių ir aptiko, kad feisbuko naudotojams parodžius socialinio tinklo logotipą, tai sukėlė „malonų jaudulį“. Tokio jaudulio receptoriai yra panašūs į tuos, kurie reaguoja asmeniui užsidegus cigaretę.
Mažiau feisbuku besinaudojantys naudotojai, jiems parodžius logotipą, visiškai į tai nereagavo.
Dar vėliau buvo atliktas eksperimentas, kurio duomenys skelbti žurnale „Cyberpsychology, Behaviour and Social Networking“, parodė, kad tarp priklausomybės nuo feisbuko ir reakcijos į logotipą yra tiesioginis ryšys.
Eksperimento bendraautorė Brenda Wiederhold sakė: „Paaiškėjo, kad priklausomybė nuo feisuko prilygsta priklausomybei nuo cigarečių.“
Kalifornijos universiteto San Diege (JAV) mokslininkai taip pat išsiaiškino, kad daug laiko praleidžiant feisbuke tai turi nepaprastai didelį neigiamą poveikį, pavyzdžiui, mažina protinės veiklos našumą ir pasitenkinimą gyvenimu.
Atliekant šį tyrimą feisbuko naudotojai buvo analizuojami daugiau kaip dvejus metus – buvo žiūrima, kam jie naudojo socialinį tinklą ir kaip jausdavosi prieš ir po feisbuko „dozės“.