Penktadienis, 2024.10.11
Reklama

Traška sąnariai: ką tai gali reikšti?

Šaltinis: vlmedicina | 2022-02-17 13:01:57

Sąnarių traškėjimas –  gana įprastas reiškinys, kurį kiekvienas bent kartą gyvenime yra patyręs. Daugeliu atvejų tai nėra problema, tačiau retais atvejais toks sąnario skleidžiamas garsas gali signalizuoti apie rimtesnius sveikatos sutrikimus.

Kelis /Algirdo Kubaičio nuotr.

„Camelia“ vaistininkė Vita Baužienė teigia, kad nereaguojant į kūno siunčiamus signalus, sąnario kremzlė gali vis labiau dilti, dėl ko gali grėsti sąnarių keitimo operacija ir darbingumo mažėjimas.

„Dėl traškančių sąnarių į mus dažniausiai kreipiasi jaunesni pacientai, kurie domisi, kas tai sukelia ir kokių priemonių reikėtų imtis. Tuo tarpu vyresni skundžiasi sąnarių skausmu ir patinimu, kurie sukelia jiems diskomfortą ir skausmą“, – pranešime žiniasklaidai sako V. Baužienė.

Gyvenimo būdo įtaka sąnario sveikatai

Nors sąnariai traška vidutiniškai kas trečiam žmogui, vaistininkės teigimu, retas kuris į tai atkreipia dėmesį ar kreipiasi į specialistą. Traškėjimas ar braškėjimas atsiranda blogėjant sąnarių sutepimui, kai susidėvi kremzlės ir sąnario paviršiai pradeda vis labiau trintis vienas į kitą.

„To priežastys gali būti įvairios: darbo pobūdis – stovimas ar sėdimas darbas, klūpėjimas ant kelių ar dažnai daromi pritūpimai bei per didelis ar per mažas fizinis krūvis. Taip pat gali prisidėti netinkama mityba ar judėjimo stokos išprovokuotos sąnarių ligos, kai sutrinka sąnarių sutepamojo skysčio gamyba”, – teigia V. Baužienė.

Neretai sąnario traškėjimas gali išduoti ir rimtesnes ligas, tokias, kaip menisko plyšimas, artrozė, kelio sąnario uždegimas ar degeneracinius pokyčius sąnariuose.

Padėti gali ir tinkami maisto papildai

Atsiradus sąnario traškėjimui ar skausmui, vaistininkė rekomenduoja apgalvoti savo kasdienio gyvenimo įpročius ir įvertinti, kurie jų galėtų būti skausmo ar traškėjimo priežastimi bei stengtis juos pakeisti. Pavyzdžiui, jei trūksta aktyvumo, į dienotvarkę įtraukti pasivaikščiojimą, jei sportinis krūvis per didelis – atitinkamai jį sumažinti.

„Kilusį skausmą gali laikinai numalšinti vaistai, tačiau reikėtų imtis ir didesnių pokyčių kasdieniame gyvenime. Ilgainiui su sąnariais susijusias problemas padės spręsti racionali mityba, fizinis aktyvumas ir reikiami maisto papildai, kurių sudėtyje būtų gliukozamino, chondroitino, hialurono, I ir II tipo kolageno bei C vitamino. Kartu su maisto papildais, kartu būtina vartoti mikroelementų bei antioksidantų preparatus“, – pataria V. Baužienė.

Vaistininkė nurodo, kad taip pat galima rinktis ir įvairius sąnario sveikatą gerinančius preparatus, kurie skirti normalios sąnarių kremzlės funkcijos atstatymui. Tokių maisto papildų sudėtyje galime rasti kolageno, erškėtrožių vaisių koncentrato, raudonųjų vynuogių sėklų ekstrakto, būtini vitaminai bei mineralai.

„Pavartojus tokios sudėties preparatus 5–6 savaites, būtina daryti pertrauką, o vėliau juos pakeisti kitos sudėties papildais, į kuriuos įeitų bosvelijų ekstraktas, hialuronas ir vitaminas C. Visgi, sąnarių traškėjimui ar skausmui užsitęsus, reikėtų kreiptis į gydytoją specialistą. Gali būti paskirtos procedūros, kurių metu į sąnarį bus leidžiamas sąnario sutepimą pagerinantis hialuronas“, – nurodo vaistininkė V. Baužienė.

Geriausia prevencija – judėjimas

„Norint išvengti sąnarių ligų, be tinkamų maisto papildų bei visavertės mitybos, būtinas ir kasdieninis judėjimas. Dažnai senjorai, turintys sodą, vasarą pamiršta visus su sąnariais susijusius negalavimus, nes nuolat juda ir mankštinasi dirbdami sode. Galima netgi įsigyti keturkojį, mat rūpinantis augintiniu jį teks kasdien kelis kartus išvesti pasivaikščioti“, – teigia vaistininkė.

Kai oro sąlygos judėjimui lauke nėra palankios, V. Baužienė pataria plaukioti baseine, eiti į sporto salę, o šiltuoju metų laiku važinėtis dviračiu, vaikščioti, bėgioti ar užsiimti kita mėgstama aktyvia veikla. Derinant judėjimą su sveika mityba bei papildų su kalogenu ir hialuronu vartojimu, galima išlaikyti sąnarių sveikatą.

„Tačiau visada pacientams primenu, kad svarbu neperlenkti lazdos. Rekomenduoju judėti kiekvieną dieną po truputį, o ne kartą per savaitę aktyviai sportuoti keletą valandų. Išlipkite viena stotele anksčiau ir grįžkite namo pėsčiomis, rinkitės laiptus, o ne liftą, iki parduotuvės eikite pėsčiomis ar darykite švelnius jogos pratimus. Prieš sportuodami apšilkite ir venkite skausmo“, – sako vaistininkė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Funkcinių grybų papildai – panacėja nuo visų ligų ar tik mados šauksmas?
„Grybai – tai didžiulis, neišnaudotas naujų galingų vaistų šaltinis“ – savo knygoje apie grybus...
Klaipėdos miesto poliklinikai – didelių išlaidų grėsmė: įtariama nepagrįstai naudojus lėšas
Klaipėdos miesto poliklinikai gali tekti grąžinti beveik 319 tūkst. eurų privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Toki...
Ligonių kasos primena ikimokyklinukų tėvams apie akinių lęšių kompensavimą
Ligonių kasos primena, kad šiais metais Lietuvoje vaikams iki 7 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis buvo p...
Psichologė: jauni žmonės vis dažniau susiduria su ketvirčio amžiaus krize
„Ketvirčio amžiaus krizę galima apibrėžti kaip nerimą dėl gyvenimo kokybės ir krypties, siekiant įsitvirtinti suau...
Kauno klinikose – pažangūs diagnostikos sprendimai pacientų saugumui užtikrinti
Kauno klinikų Patologinės anatomijos klinikoje kasmet apdorojama tūkstančiai mėginių, užtikrinančių tikslų ir kokybišką...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų