Penktadienis, 2024.04.19
Reklama

Tema apie lytinių lūpų korekciją – tabu?

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2018-07-23 17:29:32

Moterų patiriamas diskomfortas dėl lytinių lūpų – itin delikati tema, apie kurią dažnai vengiama kalbėtis net su pačiais artimiausiais žmonėmis. Tačiau šioje srityje operacijos atliekamos ne vien dėl estetikos, bet ir tuomet, kai dėl per didelių, nevienodų ar po gimdymo traumos netinkamai sugijusių lytinių lūpų moterys jaučia skausmą sportuodamos, dėvėdamos prigludusius drabužius, lytinių santykių metu.

Ernest Zacharevskij. Asmeninio archyvo nuotr.

Apie šią tabu laikomą problemą pasakoja SV plastinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas Ernest Zacharevskij.

Aktualu daugeliui moterų

„Visų žmonių išvaizda, veido bruožai, sudėjimas yra skirtingi, o lytiniai organai – jokia išimtis. Nors vieno grožio etalono nėra, jei moteris jaučia vienokį ar kitokį diskomfortą, reikėtų pasikonsultuoti su specialistu, mat šios problemos gali būti nesudėtingai išspręstos“, – sako E. Zacharevskij.

Į plastinės chirurgijos specialistus moterys kreipiasi dėl skirtingų priežasčių. Pirmoji grupė – neretai jauno amžiaus merginos ir moterys, kurioms brendimo metu išryškėja genetiškai paveldėtos neįprastai didelės (hipertrofija), nevienodo dydžio (asimetriškos) ar tamsėjančios spalvos (hiperpigmentacija) mažosios lytinės lūpos.

Antroji grupė, tarp kurių daugiausiai 34–40 metų amžiaus moterų, kreipiasi dėl įgytų problemų. Lytinių lūpų forma, spalva gali keistis nėštumo metu, itin dažnai moterys į plastikos chirurgus kreipiasi po gimdymo traumų, neteisingai sugijus žaizdoms ir susiformavus randams. Be to, ne ką mažiau svarbūs ir su amžiumi atsirandantys pakitimai – didžiosios lytinės lūpos yra linkusios prarasti formą, suplonėti, dėl ko nukenčia ir jų funkcija, ir išvaizda.

Kreipiasi drąsiau

Anot gydytojo, nors su lytinėmis lūpomis susijusios problemos visuomenėje vis dar laikomos tabu, vis daugiau moterų išdrįsta kreiptis į specialistus. Svarbu suprasti, kad tai normali operacija, kuri leidžia pamiršti diskomfortą, nesvarbu, ar jis yra estetinis, ar ir fizinis.

„Mano praktikoje pasitaikė atvejis, kai jauno amžiaus mergina turėjo lytinių lūpų asimetriją, dėl kurios jautė didžiulį diskomfortą. Ji atidėliojo pirmuosius lytinius santykius su vaikinu, kuriam net nedrįso papasakoti apie savo problemas. Tačiau reikėjo vieno žingsnio – pasikonsultuoti su specialistu, o tuomet, kartu išsprendus problemą, tiesiog džiaugtis gyvenimu“, – pasakoja E. Zacharevskij.

Operacija nesudėtinga

Nors apie šias problemas išdrįsta papasakoti ne visos moterys, teigia gydytojas, lytinių lūpų korekcijos mūsų šalyje atliekamos jau seniai, ir jos nėra itin sudėtingos. Priklausomai nuo esamos problemos ir galimų jos sprendimo būdų, gali pakakti ir vietinės nejautros.

„Moteris norėčiau padrąsinti, kad gydymas nėra sudėtingas. Jei pacientei yra mažųjų lytinių lūpų asimetrija ar hipertrofija, operacijos metu pašalinamas perteklinis audinys. Jei didžiosios lytinės lūpos praradusios formą, dydį, jos pildomos pačios pacientės riebaliniu audiniu. Kai kuriais atvejais operacijos metu sprendžiamos kelios problemos vienu metu“, – sako E. Zacharevskij.

Priklausomai nuo operacijos pobūdžio, pacientės gali vykti namo net tą pačią ar kitą dieną. Bet kokiu atveju naudojami tirpstantys siūlai, kurių nelieka po 2-3 savaičių, žaizdai jau spėjus sugyti.

Moterys kartais linkusios atsisakyti operacijų, baimindamosi sudėtingo pasiruošimo arba varginančios priežiūros po jų. Žinoma, po operacijos reikia šiek tiek daugiau poilsio, tačiau jau po kelių savaičių galima sportuoti, kiek daugiau nei po mėnesio – turėti lytinių santykių.

„Pooperaciniu laikotarpiu reikėtų vengti fizinio krūvio, vartoti gydytojo paskirtus nuskausminamuosius ir priešuždegiminius vaistus. Taip pat rekomenduojama maudytis tik duše, naudoti gydytojo paskirtas intymios higienos priemones“, – pabrėžia dr. E. Zacharevskij.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų