Penktadienis, 2025.07.18
Reklama

Infrastruktūros viziją kuria su tarptautiniais ekspertais

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2025-07-17 11:38:46
Klaipėdos universiteto ligoninės komanda / KUL nuotrauka

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda strateginį plėtros etapą – per artimiausius trejus metus greta dabartinės ligoninės bus pastatytas pirmasis modernus trijų aukštų ligoninės modulis. Jame veiks skubios pagalbos, intensyviosios terapijos ir chirurgijos padaliniai. Tai svarbus infrastruktūros pokytis, kuriam gydymo įstaiga pasitelkė vieną žymiausių pasaulyje skubios pagalbos skyrių planavimo ekspertų iš JAV. 

Per trejus metus – pirmasis pastatas

„Planuojamas naujasis statinys bus pirmasis naujosios Klaipėdos universiteto ligoninės modulis. Jo struktūra – aiški ir strategiškai svarbi. Pirmame aukšte įsikurs skubios pagalbos skyrius, antrame – modernios operacinės, trečiame – intensyvios terapijos padalinys. Labai džiaugiamės, kad šio pastato projektavimui pavyko pritraukti vieną labiausiai pripažintų pasaulinio lygio ekspertų – Jon Huddy. Tokio lyderio įsitraukimas į planavimą, projektavimą padeda užtikrinti, kad kuriamas modulis atitiks aukščiausius tarptautinius standartus, bus funkcionalus, ergonomiškas ir pritaikytas tiek pacientų, tiek medicinos personalo poreikiams. Kolegos iš JAV patirtis ir metodikos leis mums pasiekti strateginį tikslą – sukurti vieną moderniausių ir funkcionaliausių skubios medicinos, reanimacijos ir operacinės centrų šalyje“, – sako KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Unikali partnerystė

J. Huddy yra tarptautiniu mastu pripažintas architektas, daugiau nei tris dešimtmečius kuriantis sveikatos priežiūros infrastruktūrą. Jo patirtis – projektuoti 366 skubios pagalbos skyriai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Europoje, Pietų Amerikoje ir Australijoje. Jo komanda taip pat specializuojasi projektuojant intensyviosios terapijos bei chirurgijos klinikas. Ekspertas yra knygų autorius, lektorius, konsultuojantis ligonines visame pasaulyje.

Pasak A. Šimaičio, dirbti kartu su tokio lygio ekspertu kaip J. Huddy – didžiulė sėkmė ne tik KUL, bet ir visai Lietuvos sveikatos sistemai. Tarptautinė architekto patirtis, specializacija ir sisteminis požiūris padės sukurti pastatą, kuris bus funkcionalus ir pritaikytas pacientų poreikiams.

„Šis projektas – stiprios pratnerystės pavyzdys. Jonas ir jo komanda konsultuoja, o KUL gydytojai, slaugytojai, infrastruktūros specialistai aktyviai įsitraukia į procesą, diskusijas. Visi suprantame, kad tai – dešimtmečiams skirta investicija į pacientų saugumą ir gydymo paslaugų kokybę“, – sakė KUL vadovas.

Funkcionalumas ir saugumas

J. Huddy sako, kad projektuojant KUL pastatą susitelkta į tai, kas būtų geriausia pacientams.

„Pagrindinis klausimas, kurį su komanda kėlėme projektuojant – kas geriausia pacientui? Kas geriausia jo šeimai? Nuolat ieškodami atsakymų į šiuos klausimus, kuriame aplinką, kuri yra ne tik efektyvi, bet ir pritaikyta žmogaus poreikiams. Labai svarbu, kad tai, ką kuriame šiandien, būtų aktualu ir rytoj, ar po kelerių metų. Diskutavome, analizavome, neapsiribojome standartiniu mąstymu, brėžiniais ar diagramomis“, – apie kūrybos procesą kalbėjo architektas.

Pasak jo, būtina ne tik sukurti patrauklų pastatą, bet suprojektuoti maksimaliai funkcionalią, saugią pacientui ir patogią medikams aplinką.

„KUL Skubios medicinos klinikos modulis bus kuriamas taip, kad pacientas nuo atvykimo iki išvykimo judėtų saugiai, greitai ir sklandžiai. Tai – svarbiausia kiekvieno gerai veikiančio skyriaus sąlyga. Jaučiu didelę pagarbą KUL komandai – jų kompetencija ir įsitraukimas padeda priimti geriausius sprendimus. Toliau laukia intensyvus darbas su projektuotojais, detalizuojantis visus sudėliotus principinius planus. Pastato koncepcija bus paremta pažangiausiomis pasaulinėmis praktikomis ir pritaikyta pagal KUL poreikius“, – dalijosi J. Huddy.

Galimybė išvengti klaidų

Pasak KUL Skubios medicinos klinikos vadovo Marius Elliko, dirbant su vienu iš stipriausių pasaulyje sveikatos priežiūros infrastruktūros ekspertų, KUL komanda turi unikalią galimybę išvengti klaidų, dažnai pasitaikančių tokio masto projektuose.

„Jis tarsi tiltas tarp mūsų – klinicistų – ir Lietuvos architektų. J. Huddy išsiskiria tuo, kad apjungia architektūrinius sprendimus su praktinėmis medicininės veiklos įžvalgomis. Jo metodika laikoma auksiniu standartu planuojant skubiosios medicinos klinikas. Intensyviai dirbome, kad dizaino koncepcijoje ligoninės šerdis – skubios pagalbos, reanimacijos ir operacinių skyriai atsispindėtų kaip vientisa, efektyvi sistema. Projektuojant tokį kompleksą, ypač svarbu įvertinti, kad šie padaliniai atlieka labai skirtingas, bet glaudžiai susijusias funkcijas“, – sakė M. Ellikas, inicijavęs bendradarbiavimą su ekspertu.

Architekto ir medikų pastangomis jau yra parengta funkcinė naujojo KUL modulio aukštų struktūra ir pastato vizualinė koncepcija. Šis dizainas taps projektavimo pagrindu, pagal kurį bus įgyvendinami visi sprendimai – nuo erdvių logistikos iki pacientų srautų valdymo. Tolesnis projektas bus rengiamas kartu su Lietuvos architektų įmone „Aplan“, kuri laimėjo viešą konkursą pastato statybos techniniam projektui parengti. Statybų pradžia numatoma 2026 metų pavasarį, o pabaiga – 2028 metų pradžioje. Tai bus pirmasis KUL infrastruktūros atnaujinimo etapas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirmoji Lietuvoje dvyniams pritaikyta Šeimos ir naujagimių intensyviosios terapijos palata
Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje atidaryta jau trečioji Šeimos ir nauj...
Infrastruktūros viziją kuria su tarptautiniais ekspertais
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda strateginį plėtros etapą – per artimiausius trejus metus greta d...
Biobankai: tiltas tarp mokslo ir paciento sveikatos ateities
Šiuolaikinė medicina sparčiai žengia pirmyn, o biobankai tampa vis svarbesne jos dalimi. Tai – specializuotos kole...
Pirmasis ortopedinių operacijų robotas Baltijos šalyse – jau Lietuvoje
Kaunas – pirmasis iš Baltijos šalių miestų, kuriame kelio endoprotezavimus gali atlikti chirurgas, padedamas robot...
Hormonų svyravimai ir migrena: kodėl su ja dažniau susiduria moterys?
Migrena – sudėtingas neurologinis sutrikimas, stipriai paveikiantis gyvenimo kokybę. Nors ji dažnai siejama su gen...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų