Pirmadienis, 2024.12.02
Reklama

Klaipėdos universiteto ligoninė stiprina paslaugas Palangoje

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2024-11-29 10:13:13

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) skyriai, veikiantys Palangoje, išgyvena atsinaujinimo etapą ir aktyviai tęsia veiklą. Pokyčių esmė – dar labiau prieinamos ir kokybiškos gydymo bei slaugos paslaugos pajūrio gyventojams.

Jūratė Grubliauskienė
Jūratė Grubliauskienė / KUL nuotr.

Slauga – be eilių

Pasak KUL direktorės valdymui ir ekonomikai dr. Jūratės Grubliauskienės, nuoseklūs pokyčiai lėmė džiuginančius rezultatus slaugos, skubios pagalbos bei pacientų maitinimo srityse.

Palangoje veikianti Palaikomojo gydymo ir slaugos klinika gali priimti daugiau pacientų nelaukiant eilėje. Žmonės į skyrių gali patekti per dvi dienas nuo kreipimosi. Tai itin aktualu šeimoms, kurių artimiesiems staiga prireikia kvalifikuotos priežiūros.

Į kliniką priimami žmonės iš bet kurios gydymo įstaigos ar namų.

„Tai itin svarbi žinia slaugantiesiems pacientus – į KUL Slaugos ir palaikomojo gydymo kliniką gali patekti ne tik stacionarizuoti, bet ir namuose esantys bei šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai“, – sakė klinikos vadybininkė administratorė Vida Šereikienė.

Dėl padidinto lovų skaičiaus čia slaugos paslaugas vienu metu gali gauti 82 pacientai. Planuojama šias paslaugas plėsti dar labiau ir lovų skaičių didinti iki 100.

Reaguoja į poreikius

„Toks žingsnis yra atsakas į sparčiai augantį slaugos paslaugų poreikį, kurį lemia tiek senstanti visuomenė, tiek didėjantis sergamumas lėtinėmis ligomis. Siekiame tęsti plėtrą, gerinti infrastruktūrą ir suteikti aukščiausio lygio paslaugas pacientams. Svarbus ir komandos stiprinimas – prie jos Palangoje prisijungė du medicinos gydytojai ir kineziterapeutas. Pagausėjusios specialistų gretos gali slaugos paslaugas suteikti didesniam kiekiui žmonių“, – sakė J. Grubliauskienė.

KUL taip pat ėmėsi permainų Palaikomojo gydymo ir slaugos klinikos pacientų maitinimo srityje. Mitybos racionas papildytas daržovėmis, keičiami patiekalai, receptūros, atliepiant specifinius, individualius pacientų poreikius. Skystu maistu maitinamiems pacientams valgiaraštis papildytas arteriniais, baltyminiais mišiniais.

Dėmesys skubiai ir ambulatorinei pagalbai

Palangoje visą parą veikia ir KUL Skubios pagalbos skyrius, užtikrinantis greitą bei profesionalią medicininę pagalbą tiek vietos gyventojams, tiek kurorto svečiams.

Pasak J. Grubliauskienės, esant poreikiui, pacientai transportuojami į centrinį Skubios pagalbos skyrių Klaipėdoje, kur teikiama daugiaprofilinė medikų pagalba. Tam KUL sukūrė transportavimo tinklą, užtikrinantį greitą ir saugų pacientų pervežimą iš Palangos į Klaipėdą ir jei reikia – atgal.

Palangoje tobulinamos ne tik stacionarinės, bet ir ambulatorinės paslaugos. Greta kitų konsultantų čia dirbti pradėjo gydytojas endokrinologas. Ateityje konsultacijų spektrą planuojama plėsti įtraukiant dar daugiau specialistų, bus atnaujintas rentgeno aparatas, kuris leis dar labiau pagerinti pacientų diagnostikos galimybes.

Nemažai dėmesio skiriama ir infrastruktūros gerinimui.

„Tęsime pokyčius Palangoje veikiančiuose KUL skyriuose, nes tai būtina siekiant užtikrinti, kad pacientai gautų aukščiausios kokybės sveikatos priežiūros paslaugas. Mūsų tikslas – teikti medicininę pagalbą profesionaliai, greitai ir patogiai, atsižvelgiant į pacientų poreikius. Šiame procese itin svarbus bendradarbiavimas su Palangos miesto savivaldybe, kuris leidžia efektyviau spręsti svarbiausius tiek infrastruktūros, tiek pacientų poreikių klausimus. Kartu galime pasiekti geriausią ilgalaikį rezultatą,“ – apibendrino KUL direktorė valdymui ir ekonomikai J. Grubliauskienė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Imuniteto stiprinimas be vaistų: kasdieniai patarimai
Natūralus imuniteto stiprinimas be vaistų tampa vienu efektyviausių būdų palaikyti gerą sveikatą kasdien. Šiame straipsn...
Atsako chirurgas: ar po tulžies pūslės pašalinimo tikrai teks kardinaliai keisti mitybą?
Tulžies pūslės operacija sergantiems tulžies pūslės akmenlige dažnai kelia nerimą, ypač dėl iki šiol paplitusio mito, jo...
„Žaliasis koridorius“ onkologiniams pacientams: pas reikiamus specialistus – be siuntimų
Onkologinės ligos yra antra pagal dažnumą mirties priežastis ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Lietuvoje kasmet diagnoz...
Namų darbai planuojant šeimos pagausėjimą: ko nepamiršti?
Tinkamas pasiruošimas nėštumui padeda išvengti daugybės nereikalingų rūpesčių, todėl dar prieš svarstant apie šeimos pag...
Trapi it stiklas: menopauzė ir kaulų retėjimas
Menopauzė – kiekvienos moters laukiantis etapas. Nors daugelis svajoja sulėtinti jos atėjimą ar išvis išvengti, me...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų