Trečiadienis, 2024.04.24
Reklama

Sveikata ir žvalumas - mūsų rankose

2011-12-01 23:21:35

Darykime viską, kad išlaikytume gerą fizinę formą, nes senti ir sirgti pradedame tuomet, kai kūnas pasidaro nerangus. Rinkimės tokį fizinį krūvį, kuris patinka ir yra pagal jėgas.

Būkime pozityvūs, geranoriški ir nuoširdūs. Pyktis, irzlumas, negatyvūs praeities prisiminimai – stiprios neigiamos emocijos, kurios blogai veikia visą organizmą: odą, širdies ir kraujagyslių sistemą, virškinimo sistemą, psichiką ir t.t.

Algirdo Kubaičio nuotr.

Palaikykime normalų kūno svorį, atitinkantį ūgį ir lytį.

 Nugara – labai svarbus sveikatos rodiklis, todėl pratinkimės vaikščioti ir sėdėti tiesia nugara.

Teisinga mityba – energijos šaltinis. Šiuolaikiniai dietologai pataria valgyti grūdus, košės, riešutus, rupią duoną, vaisius ir daržoves, o mėsą ir žuvį valgyti ne kasdien, o kelis kartus per savaitę. Turime gerti pakankamai vandens, sulčių (geriau šviežiai spaustų), pieno produktų.

Dažniau bendraukime su mielais mums žmonėmis ir bendraminčiais – tai teigiamų emocijų šaltinis.

Šviesa, grynas oras – tai gyvenimas. Naudokimės kiekviena galimybe pabūti gryname ore šviesiu paros laiku – tai padidins energiją. Pasivaikščiojimas miške – visapusiškai naudingas: įkvėpsime oro, pasigrožėsime gamta ir atgausime dvasinę pusiausvyrą.

Prieš miegą vėdinkime kambarį. Sveikiausia užmigti prieš vidurnaktį, stenkimės gultis tuo pačiu metu.

Užmigti vakare padės medus: galime pasidaryti medaus vandenį arba suvalgyti šaukštelį medaus. Geram miegui padeda ir šiltas pienas.

Jei kamuoja nemiga, padės ramunėlių vonia: įpilkime iš anksto paruoštą ramunėlių nuovirą į vonią ir pabūkime joje 10 minučių.

Nustatykime ryte žadintuvą šiek tiek anksčiau – keltis reikia lėtai, nes staigus kėlimasis sukelia organizmui stresą ir gadina nuotaiką, jei nespėjame ruoštis.

Jei pabudote naktį, nepradėkite galvoti apie problemas. Geriau giliai įkvėpkite, iškvėpkite ir pasistenkite atsipalaiduoti. Jei lenda įkyrios mintys, geriau pagalvokite apie ką nors pozityvaus.

Žvalumo ryte suteiks kontrastinis dušas: kelias minutes pabūkite po šiltu vandeniu, po to kelias sekundes – po šaltu. Tai ne tik pagerins kraujotaką, bet ir sustiprins imuninę sistemą.

Energijos ryte suteiks košės, rupi duona, obuoliai, riešutai, kiaušiniai – pasirinktinai. Galime suvalgyti ir ką nors saldaus, išgerti arbatos arba užsiplikyti žolelių. Organizmą stiprina ir žiedadulkes, kurias vartojame pirmoje dienos pusėje.

Jei nusprendėte rytais bėgioti – darykite tai iki pusryčių, jei vakarais – tuomet valandą po valgio. Prieš bėgimą naudinga prasimankštinti.

Jei sunku susikaupti, pajutote mieguistumą – vietoje kavos išgerkite apelsinų arba greipfrutų sulčių – tai suteiks energijos. Arba galima suvalgyti saujelę žvalumo teikiančių saulėgrąžų sėklų arba riešutų.

Meskite žalingus įpročius, neapgaudinėkite savęs: medicina jau seniai įrodė, kad žalingi įpročiai ir sveikata – nesuderinami dalykai.

Puikus sveikatos stiprinimo būdas – pirtis. Tik svarbu pasirinkti tinkamą temperatūrą ir nepersikaitinti.

Labai veiksmingos vonios su įvairiais žolių nuovirais. Pvz., rozmarinas ramina, lavanda naikina įtampą, melisa ramina, spygliuočių nuovirai pagreitina kraujotaką. Būti vonioje su nuovirais patartina ne ilgiau kaip 10 minučių.

 Ir, žinoma – daugiau šypsokitės ir juokitės – tai ir smagu, ir naudinga: kai juokiamės, organizmas gauna daugiau deguonies, kuris stimuliuoja visą organizmą ir teigiamai veikia psichiką.

Visiems linkiu stiprios sveikatos, geros nuotaikos ir gražaus savaitgalio!

Viltė

ruvi.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ligonių kasos apmokės dvi modernias priemones sudėtingoms širdies procedūroms
Nuo liepos 1-osios ligonių kasos stacionarines tretines suaugusiųjų intervencinės kardiologijos paslaugas teikiančioms g...
Iššokęs pėdos kauliukas: deformacija pašalinama be didelių pjūvių
Akivaizdus pėdos didžiojo piršto nukrypimas, spaudžiantis ir deformuojantis kitus pirštus, skausmingos nuospaudos, nepat...
Po fizinio krūvio skauda kelio ar klubo sąnarius? Tai gali būti pirmi sąnario artrozės požymiai
Ar žinojote, kad kelio ir klubo sąnariai yra didžiausi sąnariai žmogaus kūne? Tai itin svarbi anatominė struktūra, kuri...
Kiekviena profilaktinio skiepijimo vakcinos dozė svarbi ir vaiko, ir visuomenės sveikatai
Mažėjančios vaikų skiepijimų apimtys atveria kelią seniai pamirštoms ligoms ir pavojingiems jų protrūkiams – tai r...
Medikų trūkumui mažinti parengtas veiksmų planas
Siekdama mažinti sveikatos priežiūros specialistų trūkumą ir jų netolygų pasiskirstymą šalies regionuose, Sveikatos apsa...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų