Šeštadienis, 2024.04.20
Reklama

Sustiprinkite sveikatą, vartodami liucernos daigus

2016-03-29 11:12:31

Pasaulyje patys populiariausi daigai tikriausiai yra liucernos. Juos auginti paprasta net namie. Riešutus primenančio skonio daigai turi daug vertingų maistinių medžiagų, todėl jomis verta praturtinti sumuštinius, salotas, sriubas ar žaliuosius kokteilius.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Liucernos daiguose gausu medžiagos kanavanino, aminorūgšties analogo, kuri gali padėti, sergant leukemija, krūties, kasos ir žarnų vėžiu.

Šiuose augaluose yra daug saponinų, kurie padeda sumažinti blogojo cholesterolio lygį ir palaikyti normalų gerojo cholesterolio lygį.

Manoma, kad saponinai taip pat gali apsaugoti nuo aterosklerozės (arterijų sukietėjimo), kitų širdies ir kraujagyslių ligų.

Vertingos medžiagos esančios liucernos daiguose slopina ir gydo uždegimą. Šiuos žalumynus į kasdienę mitybą turėtų įtraukti tie, kurie nori išvengti širdies smūgio ar palengvinti artrito ligos simptomus.

Liucernos daiguose yra labai daug antioksidantų, palyginus su daugeliu kitų augalinių produktų. Antioksidantai yra būtini stipriai imuninei sistemai. Jie apsaugo organizmą nuo žalingų laisvųjų radikalų.

Liucernos daigai yra labai nekaloringi. Juose gausu skaidulų ir baltymų. Pakeitus kai kuriuos kaloringus, riebius produktus liucernų daigais, galima greičiau numesti svorio.

Daiguose yra estrogenų, todėl jie laikomi profilaktine priemone nuo osteoporozės. Manoma, kad liucernose esančios medžiagos stiprina kaulus, atstato kaulų tankį.

Sergantiems diabetu rekomenduojama vartoti daugiau liucernų daigų. Kol kas dar neatlikta daug tyrimų, tačiau jau pastebėta, kad liucernų daigai šiek tiek sumažino cukraus kiekį pacientų kraujyje.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: liucerna, daigai
Kategorijos: Sveika mityba
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Sėklidžių vėžys – reta, bet pavojinga jaunų vyrų liga
Onkologinis susirgimas – diagnozė, kurią gali išgirsti ir jauni žmonės. Sėklidžių vėžys netgi vadinamas jaunų &nda...
Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui
Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksnia...
Stresas, kaip iššūkis, kūrybiškumas ir atsipalaidavimas
Šių laikų visuomenę įvairių sričių mokslininkai įvardija kaip streso, nerimo, perdegimo, pervargimo, išsekimo, apimtą de...
Dantų pastos ir jų rūšys: kaip išsirinkti sau tinkamiausią
Ieškant naujos dantų pastos gali susisukti galva, pamačius tokį platų pasirinkimą parduotuvėse. Kiekviena dantų pasta si...
Kompensuojamųjų vaistų rezerviniame sąraše –  nauji vaistai cistinei fibrozei gydyti
Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija nusprendė įtraukti naujus cistinei fibrozei gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų