Penktadienis, 2024.04.26
Reklama

Socialinė iniciatyva „Sveikatiada“ skatina semtis žinių iš specialistų

vlmediciina.lt | 2014-10-22 10:52:36

Visą rudenį Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus, Utenos apskričių pradinių ir pagrindinių klasių moksleiviai domėsis iš ko sudaryta mitybos piramidė, specialiose pamokose diskutuos apie sveiką mitybą, maisto medžiagas ir maisto produktų priedus. Sveikatingumo projekto moksleiviams „Sveikatiados mitybos kodų paieška“ organizatoriai, kartu su Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) nariais, planuoja susitikti su 750 mokinukų.

Ukmergės rajono Pabaisko pagrindinė mokykla
Ukmergės rajono Pabaisko pagrindinė mokykla. Projekto organizatorių nuotr.

Šiandien kaip niekad daug įvairios informacijos apie sveiką gyvenimo būdą ir mitybą. Daugelis yra girdėję apie įvairius maisto pramonėje naudojamus priedus – skonio stipriklius, dažiklius, konservantus ir įsivaizduoja, kad tokie maisto produktai nėra naudingi sveikatai. Tačiau retas gali pasakyti, kurie maisto produktai ir kodėl yra naudingi sveikatai, kaip taisyklingai maitintis ir derinti maisto produktus. Užsiėmimuose vaikai bus skatinami kritiškai vertinti informaciją apie sveiką mitybą, „sveikus“ ir „nesveikus“ produktus, geriau suprasti, kodėl žinios apie mitybą turi būti paremto moksliniais tyrimais.

Projekto metu organizuojamos veiklos planuojamos atitinkamai pagal amžiaus grupes. Pradinukai kartu su medicinos studentais specialioje pamokoje „Atrask mitybos piramidės lobius ir paslaptis“ statys maisto piramidę, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, sužinos apie jos sudedamųjų dalių svarbą, rungsis  viktorinoje. Tuo tarpu vyresnieji, 5–7 klasių, moksleiviai dalyvaus interaktyvioje „Mitybos mitų ir faktų dvikovoje“. Šiuose renginiuose LiMSA atstovai pasidalins žiniomis, kurie mūsų visuomenėje paplitę mitai apie mitybą yra pramanai, o kurie iš jų yra tiesa. Tiksliausias žinias parodę moksleiviai bus apdovanoti.

Širvintų rajono Bartkuškio pagrindinė mokykla
Širvintų rajono Bartkuškio pagrindinė mokykla. Projekto organizatorių nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos  Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas dr. Almantas Kranauskas įsitikinęs, kad dar vaikystėje būtina formuoti sveikos gyvensenos įpročius, kad užaugtų kuo daugiau sveikata besirūpinančių visuomenės narių. Pasak A. Kranausko, šiuo metu Lietuvos gyventojų mitybos įpročiai neatitinka Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijų. „Dėl neracionalios mitybos ir netinkamos gyvensenos gausėja lėtinių ligų, pagal kurias pirmaujame Europos Sąjungoje. Neabejoju, kad projektas „Sveikatiados mitybos kodų paieška“, pasirinkęs ugdyti supratimą apie sveiką mitybą, bus veiksmingas, nes mokiniams žinios suteikiamos žaisminga ir patrauklia, juos įtraukiančia į veiklą, forma“,- teigia specialistas.

Projekto „Sveikatiados mitybos kodų paieška“ koordinatorė Eglė Maliukevičiūtė pasakoja, kad per šešerius sveikatingumo iniciatyvos „Sveikatiada“ gyvavimo metus, projekto komanda įsitikino, jog dar daug mokytojų, moksleivių ir jų tėvų laikosi klaidingų įsitikinimų, kas yra sveika mityba, kurie priedai naudingi ar žalingi mūsų sveikatai. „Šį rudenį vykdomo projekto edukacinė nauda yra ta, kad moksleiviai, bendraudami su specialistais, gaus naudingų žinių ir supras, kaip svarbu kasdien vadovautis sveikos mitybos principais“, - įsitikinusi projekto koordinatorė.

Apie sveikatingumo iniciatyvą „Sveikatiada“

Projektas „Sveikatiada“ – tai socialinė iniciatyva, kurios tikslas yra formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokymo įstaigų bendruomenėse, kuriant sistemingą mokytojams lengvai pritaikomų ir moksleiviams patrauklių bei inovatyvių ugdymo priemonių visumą bei organizuojant šių priemonių įgyvendinimą. Per visą projekto gyvavimo laikotarpį nuo 2008 metų įvairiose veiklose dalyvavo virš 100 000 moksleivių iš beveik 500 mokyklų visoje Lietuvoje.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nauja farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto išrašymo
Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tač...
Pavasario saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti
Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, žmonės dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odo...
Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarį
Salierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje sal...
Verta žinoti būsimiems ir esamiems tėvams: šleivapėdystė ir šleivojimas – skirtingi dalykai
„Nebūk šleivapėdis", – tėvai subara vaiką, kuris eidamas pėdas ant pagrindo stato ne lygiagrečiai, o įs...
Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologas
Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugel...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų