Antradienis, 2023.03.21
Reklama

Skydliaukės ligų požymiai, kurių negalima ignoruoti

Šaltinis: Delfi | 2017-07-11 12:44:06

Skydliaukė gamina hormonus, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą, kūno temperatūrą ir pulsą. Jei jos veikla sutrinka, tai gali turėti rimtų pasekmių kitiems kūno organams: kepenims, žarnynui, inkstams, reprodukcinei sistemai, širdžiai ir net smegenims.

© Fotolia.com

Brightside.me pateikia sąrašą simptomų, kurių negalima ignoruoti, jei norite išvengti rimtų sveikatos problemų.

Nuovargis ir dirglumas

Skydliaukės negalavimas gali paveikti energijos lygį ir nuotaiką. Skydliaukės hipofunkcija sukelia nuovargio jausmą, jaučiamės neturintys jėgų, taip pat kyla miego problemų. Kai skydliaukės veikla pernelyg suaktyvėja (vadinamoji skydliaukės hiperfunkcija), jaučiamės neadekvačiai sudirgę.

Pulso pokyčiai

Skydliaukės hormonai veikia kone kiekvieną kūno organą ir gali pakeisti širdies pulsą. Pacientai, kuriems pasireiškia skydliaukės sutrikimai, gali pastebėti, kad labai sulėtėjo arba atvirkščiai, smarkiai padažnėjo širdies plakimas. Normalus pulso dažnis yra 60-100 dūžių per minutę.

Staigus svorio sumažėjimas arba padidėjimas

Drastiški svorio pokyčiai yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių skydliaukės sutrikimo simptomų. Per trumpą laiką staigiai nukritęs arba išaugęs svoris gali nurodyti, kad skydliaukė gamina per daug arba per mažai hormonų.

Sausa oda ir lūžinėjantys nagai

Sausa, niežtinti oda gali būti ženklas, kad sutriko skydliaukės veikla. Taip pat nereikėtų numoti ranka į tokį simptomą, kaip lūžinėjantys nagai, ypač jei ant jų paviršiaus pasirodo pastebimos vertikalios linijos.

Kūno temperatūros reguliavimo problemos

Sutrikus skydliaukės veiklai, gali sutrikti organizmo gebėjimas reguliuoti temperatūrą. Jums gali būti šalta šiltame kambaryje arba atvirkščiai, galite prakaituoti, kai visiems kitiems šalta.

Kaklo patinimas

Padidėjusi, patinusi priekinė kaklo sritis yra akivaizdus ženklas, kad yra skydliaukės problemų. Nenumokite ranka į tokį simptomą!

Raumenų skausmai

Skydliaukės hipofunkcijos atveju gali imti skaudėti raumenis įvairiose kūno vietose. Daugeliu atvejų šie simptomai susiję su raumenų tinimu arba dariniu, kuris spaudžia nervus.

Kaip pasitikrinti skydliaukės funkciją namuose

Nors šis skydliaukės veiklos tikrinimo metodas nėra tobulas, jį lengva atlikti, be to, jis visiškai nekenkia sveikatai. Paimkite jodo tirpalo ir nuo 22:00 iki 00:00 val. užtepkite jo ant riešų (tarsi pieštumėte grotas). Ryte patikrinkite, ar jodas vis dar yra ant riešų. Jei tinklelis išnyko, tai parodo, kad organizme trūksta jodo.

Išvardytieji simptomai pavieniui nebūtinai reiškia, kad iš tiesų sutriko skydliaukės veikla, nes panašūs simptomai būdingi ir esant kitiems negalavimams. Tačiau jei pastebėjote bent vieną iš jų, jokiu būdu nenumokite ranka – pasikonsultuokite su savo gydytoju ir paprašykite atlikti nuodugnų patikrinimą.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 2 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kada reikia plaukų transplantacijos?
Plaukai – viena išraiškingiausių mūsų išvaizdos detalių. Vešlūs, sveiki plaukai yra tikra puošmena, kuria galima d...
 Miego ypatumai ir jo kokybę užtikrinantys veiksniai
Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti miego funkcijos ypatuma...
Kokią įtaką vaiko psichinei sveikatai turi ryšys su jo pedagogu?
Vis dažniau ir dažniau girdime, kad mokyklinio amžiaus vaikai susiduria su motyvacijos stoka mokantis mokykloje bei siek...
Kada pabunda erkės ir kaip nuo jų apsisaugoti?
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad sparčiai besikeičiant k...
Kraujo donorams: prieš padėdami kitiems, pirmiausiai pasirūpinkite savimi
Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje kraują aukojo 57,5 tūkst. kraujo donorų, iš kurių nuolatiniai – 48...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų