Pirmadienis, 2023.06.05
Reklama

Sarkomai gydyti standartinių gydymo schemų nėra – ieškoma vis naujų vaistų(1)

2012-02-19 23:38:46

Sarkoma yra jungiamojo audinio navikas, jų priskaičiuojama arti šimto rūšių. Daugiau kaip 50 sarkomų tipų išsivysto minkštuosiuose audiniuose. 2011 metais atliktų tyrimų rezultatai suteikia daug vilčių. Du nauji vaistai pasirodė esantys gana efektyvūs, gydant minkštųjų audinių sarkomas.

 Pazopanibas ir brivanibas 

Laura Kairevičė. Asmeninio archyvo nuotr.

Vienas iš jų – pazopanibas - yra inkstų vėžiui gydyti jau patvirtintas preparatas, kuris užblokuoja naviko ląstelių augimą ir kraujagyslių vystymąsi navike. Jau ikiklinikiniai tyrimai parodė, kad pazopanibas slopina kai kurių sarkomų rūšių plitimą organizme.

 Tyrime PALETTE dalyvavo beveik 400 išplitusia minkštųjų audinių sarkoma sergančių ligonių. Tyrimo dalyviai stebėti vidutiniškai 15 mėnesių, per tą laiką du trečdaliai jų gydyti pazopanibu, trečdalis gavo placebą. Apibendrinus rezultatus pasirodė, jog pazopanibu gydytiems pacientams laikas iki ligos progresijos pailgėjo dviem mėnesiais, taip pat nustatytas nežymiai ilgesnis bendras išgyvenamumas vaistą gavusių pacientų grupėje.

 Kitame tyrime taip pat dalyvavo išplitusia sarkoma sergantys ligoniai, jie gydyti nauju preparatu brivanibu. Mokslininkai nustatė, jog vaistą gavę pacientai gyveno vidutiniškai dviem mėnesiais ilgiau neprogresuojant ligai. Brivanibas sustabdė ligos plitimą maždaug trečdaliui pacientų.

 Sergama retai, bet sunkiai

 Gydytojos onkologės Lauros Kairevičės teigimu, sarkoma – labai retas susirgimas Lietuvoje. „Minkštųjų audinių sarkomos šimtui tūkstančių gyventojų tenka 5 atvejai per metus, kaulų – 0,1-0,3 atvejo, - sakė gydytoja. – Šios ligos atveju susidaro mezenchiminės kilmės navikai, tai nėra vėžys, bet liaudyje jis taip vadinamas“.

 Sarkoma, kaip aiškino L. Kairevičė, labai sunkiai gydoma ir dažnai recidyvuojanti liga. Dažniausiai suserga jauni žmonės. „Pasaulinės literatūros duomenimis, jei nesusidaro metastazės, penkerius metus nuo diagnozės išgyvena 60-80 proc. pacientų, esant metastazėms – 20-40 proc. Onkologinių ligų praktikoje, jei išgyvenama penkerius metus, atsiranda galimybė ir visiškai pasveikti. Deja, sarkoma labai dažnai atsinaujina ir po penkerių metų. O Lietuvos pacientų didžiausia bėda ta, kad į gydytojus jie kreipiasi jau turėdami metastazes. Lietuviai augina didžiausius navikus, ir tik kraštutiniu atveju kreipiasi į medikus, o tuomet jau mažai kuo begalima padėti“, - kalbėjo gydytoja.

 Pazopanibu L. Kairevičė šiuo metu gydo vieną pacientą, kitam rengiasi skirti šį medikamentą. „Šis gydymas yra beveik ketvirtoje stebėsenos stadijoje, bet pacientams jau duodamas vaistas – ne placebas. Palyginus su placebu šis medikamentas išgyvenamumą prailgina 13 savaičių, - sakė portalo pašnekovė. – Esant sarkomai tai labai neblogi rodikliai, nes labai dažnai liga iš karto smarkiai progresuoja. O gydant sarkomą nėra standartinių schemų, visos – studijų lygmenyje, kurios atliekamos Milane, Skandinavijos šalyse, Vokietijoje bei kitose. Skirdama gydymą pacientams, remiuosi pasaulinėmis studijomis, ir skiriu doksorubiciną, ciplatiną ar ifosfamidą“.

 vlmedicina.lt

 Šaltiniai:

 Van der Graaf WT et al. PALETTE: A randomized, double blind, phase III trial of payopanib versus placebo in patients with soft tissue sarcoma whose disease has progressed during a following prior chemotherapy – An EORTC STBSG Global Network Study (EORTC 62072). 47th annual meeting of ASCO, June 2011, Chicago, IL.

 Schwartz GK et al. Brivanib (BMS-582664) in advanced soft tissue sarcoma: Biomarker and subset results of a phase II randomized discontinuation trial. 47th annual meeting of ASCO, June 2011, Chicago, IL.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas
Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai a...
Kauno klinikose reta liga sergančiai pacientei pritaikytas inovatyvus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę li...
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų