Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Prof. R. Benečio mokiniai atliko pirmąją širdies transplantaciją

vlmedicina.lt | 2013-12-04 15:54:57

Lapkričio mėnesį Kauno klinikų Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikoje atlikta neeilinė širdies persodinimo operacija. Operaciją atliko medikų komanda, vadovaujama Širdies chirurgijos skyriaus vadovo dr. Povilo Jakuškos. Jam talkino kardiochirurgai dr. Ramūnas Bolys, dr. Algimantas Budrikis, Giedrius Žukovas, Andrius Vainorius, anesteziologai prof. Edmundas Širvinskas, Marius Dumčius bei kiti specialistai: viso – apie 20 medikų. Tai pirmoji širdies transplantacija Kauno klinikose, atlikta prof. Rimanto Benečio mokinių.

Medikai
Iš kairės: A. Vainorius, P. Jakuška, L. Jankauskienė. K. Šimatonio nuotr.

Po transplantacijos pacientas jau perkeltas iš intensyviosios terapijos į kardiologijos skyrių, kur jį prižiūri kardiologė dr. Loreta Jankauskienė. Vožtuvine širdies liga sergantis 65 metų vyras anksčiau buvo porą kartų operuotas – jam protezuoti širdies vožtuvai, implantuotas stimuliatorius. Nepaisant visų pastangų ir gydymo, pacientui ryškėjo širdies nepakankamumas. Beveik prieš dvejus metus jam implantuotas kairįjį širdies skilvelį pavaduojantis prietaisas – dirbtinė širdis.

„Tai kūno viduje esanti mechaninė pompa, padedanti širdžiai, – paaiškino dr. L. Jankauskienė. – Pacientas buvo įtrauktas į laukiančiųjų širdies transplantacijos sąrašą. Periodas po dirbtinės širdies implantacijos pacientui buvo gana sunkus“.

Dr. L. Jankauskienė konstatuoja: dešinioji širdies pusė taip pat buvo silpna, sunkiai dirbo po kairįjį širdies skilvelį pavaduojančio prietaiso implantacijos. Vėliau prasidėjo žaizdų infekcijos ir stuburo problemos. Daug kartų pacientas buvo sunkios, net kritinės būklės. Skrandžio problemos, kraujavimas iš nosies ir žarnyno, mažakraujystė bei kraujo perpylimai – nieko gero nežadėjo.

„Nežiūrint viso to, vyriškio organizmas kovojo, – pasakojo dr. L. Jankauskienė. – Jis du kartus kviestas transplantacijai, abu kartus jau laukė operacinėje, bet dėl netinkamo donoro organo tekdavo atšaukti. Trečias kartas nemelavo“.

Pasak dr. L. Jankauskienės, šiuo metu pacientui skiriamas imunosupresinis gydymas, antibiotikų terapija. Padėtį apsunkina ilgai organizme dirbusi dirbtinė pompa.

„Ši transplantacija buvo techniškai sudėtinga, nes paciento širdis anksčiau jau buvo operuota 3 kartus, – pasakoja ne vienos širdies transplantacijos metu prof. R. Benečiui asistavęs dr. P. Jakuška. – Trukdė sąaugos, susiformavusios po ankstesnių operacijų“.

Dr. P. Jakuška – sukaupęs daugiau nei 10 m. operacinio darbo patirtį, operuoja sunkiausios būklės pacientus.

„Tai pirmoji transplantacija, kurią atliko prof. R. Benečio mokiniai, pačiam profesoriui asmeniškai nedalyvaujant. Smagu, kad jau subrendo pamaina – kardiochirurgų karta, verta savo mokytojo“, – sakė dr. L. Jankauskienė.

Pirmąją širdies transplantaciją Kaune 2001 m. atliko prof. R. Benetis su kolegomis. Per 12 m. Kauno klinikose atliktos 24 širdies transplantacijos, 8 plaučių, 4 širdies ir plaučių komplekso transplantacijos.

LSMU ligoninės Kauno klinikų informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų