Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Prof. J. Brėdikis: „Sveikatos šaltinis – vienovė su gamta ir aukštas dvasingumo lygis“

Akvilė Vitkauskaitė | 2014-02-21 00:01:38

Įvairiapusė, savita, atvira asmenybė. Tokie epitetai apibūdina Sveikos gyvensenos ir natūraliosios medicinos rūmų ekspertą, kardiochirurgą, profesorių, habilituotą biomedicinos mokslų daktarą Jurgį Brėdikį. J. Brėdikis didžiąją savo gyvenimo dalį atidavė tradicinės medicinos tyrimams bei naujovių diegimui širdies chirurgijos ir intervencinės kardiologijos srityse. Nepaisant to, jis ne vienerius metus taip pat domisi alternatyviąja, ypač – tradicine Rytų bei energine medicina. Pakalbinome jį.

Jurgis Brėdikis
J. Brėdikis (antras iš kairės) su Ajurvedos gydytoju Partap Chauhan, Ajurvedos akademijos vadove Lina Lukošiene ir Vedų žinovu Aurelijumi Piešinu. Asmeninio archyvo nuotr.

Kada ir kodėl pradėjote domėtis alternatyviąja medicina?

Pradėjau domėtis seniai, gal kai man buvo apie keturiasdešimt metų. Mane traukė noras pažinti tai, kas neaišku, nepripažįstama. 1972 metais žurnale „Mokslas ir gyvenimas“ aprašiau akupunktūrą – tai buvo pirma publikacija šia tema Lietuvoje.

Didelę įtaką mano domėjimuisi padarė kelionės į Indiją ir Kiniją, kur giliau susipažinau su Ajurveda ir tradicine kinų medicina. Vėliau parašiau nemažai straipsnių apie tradicinę Rytų šalių mediciną. Straipsniai atsidūrė žurnaluose „Sveikas žmogus“, „Gydymo menas“ ir daugybėje kitų. Inicijavau įvadinio kurso dėstymą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentams.

Kodėl, jūsų nuomone, reikalinga alternatyvioji medicina?

Kritiškai vertinu klasikinę mediciną. Gydome, bet dažnai neišgydome. Manęs tokia situacija nestebina. Juk iki šiol neturime sveikatos teorijos, nes modernus mokslas nesugeba atsakyti į klausimus, kas yra žmogus, kas yra sveikas žmogus, kas yra sergantis žmogus. Tad kaip galima išspręsti sveikatos ir nesveikatos problemas? Pirmiausia reikia rasti klausimų, kas yra gyvybė ir iš kur ji, atsakymus. Juk nepažindami kokios nors mašinos nesugebėsime jos išsaugoti ar pataisyti.

Ar esate išbandęs kokius nors alternatyviosios medicinos būdus? Jei taip, kokius? Ar jautėte poveikį?

Sau esu pritaikęs sveikos gyvensenos principus iš Ajurvedos, pavyzdžiui, vartoju šios tradicinės Indijos medicinos rekomenduojamą ghi (tirpintą sviestą). Vien paaiškinimo, ką teigiamo tokia alternatyvi medicina suteikia, neužtenka, dar reikia kalbėti apie patikėjimą pačia filosofija. Taip pat kliaujuosi principais iš tradicinės kinų medicinos. Pripažįstu poveikį, gydymą dėlėmis, atėjusį iš Indijos. Taip pat akupunktūrą, mentalinę terapiją iš Kinijos ir kitus alternatyviosios medicinos būdus.

Kokius alternatyviosios medicinos būdus vertintumėte skeptiškai? Kodėl? Ar esate susidūręs su šios srities šarlatanais?

Alternatyviosios medicinos būdų yra daug ir bemaž kiekvieną dieną atsiranda naujų, kuriuose panaudojamos modernios technologijos. Tai atskira tema. Minėta tradicinė Rytų medicina daugiau atstovauja papildomosios medicinos sričiai ir ją tikslinga integruoti į šiuolaikinę modernią mediciną. Tradicinė medicina atitinka holistinės medicinos suvokimą, be to, ją didele dalimi galima laikyti ir energine medicina, kuri, mano nuomone, turi didelę perspektyvą.

Tačiau būtent energinės medicinos srityje gali susirasti landas įvairūs šarlatanai, su kuriais asmeniškai neteko susidurti. Priešingai, teko bendrauti su tikrais šios srities profesionalais. Apskritai skeptiškai vertinu tokius alternatyviosios medicinos būdus, kurių poveikio negalima ne tik įrodyti, bet ir patvirtinti.

Trumpai užsiminėte apie alternatyviosios medicinos metodus, kuriuose panaudojamos moderniosios technologijos. Kokie tai būdai?

Tai pirmiausiai kompiuterinė akupunktūra, panaudojant Folio biorezonansinį diagnostikos metodą, tai auros korekcija, panaudojant Korotkovo ir kitus aparatus, tai ląstelių veiklos dažnius imituojantys biokorektoriai ir daugybė kitų alternatyviosios medicinos ir modernių technologijų jungčių.

Kokios, Jūsų supratimu, yra dažniausios ligų priežastys?

Į žmogų reikia žvelgti iš įvairių perspektyvų ir itin svarbu atrasti visuminį požiūrį į šią gyvybės formą, pajusti individo ryšį ir vienovę su gamta bei visu pasauliu. Gera sveikata yra sveiko gyvenimo būdo ir aukšto dvasingumo lygio sintezės rezultatas. Energinis disbalansas yra ligų priežastis ir pagrindas. Žmogus – visatos dalis, priimanti aplinkos virpesius ir pati juos generuojanti, pradedant nuo širdies elektromagnetinio lauko ir baigiant ląstelėmis.

Kas yra Jūsų minima energinė medicina?

Žmogus yra kaip energinė (elektroninė) sistema. Mūsų kūnas yra laidininkas, elektromagnetinių bangų priėmėjas ir generatorius – siuntėjas. Žodinės energinės informacijos materializaciją  fiziniame kūne galima įrodyti psichoterapija, joga, saviįtaiga, hipnoze ir kitais būdais. Tai tikrai egzistuoja.

Kokie yra ryškiausi energinės medicinos pavyzdžiai?

Didžiausiais energinės terapijos pavyzdžiais laikau ne tokius fizinius būdus, kaip garsų, spalvų, kvapų terapija (kuomet veikia skirtingi vibracijų dažniai), o žmogaus rankų energiją, gyvūnų ir ypač naminių augintinių energiją. Turime būti dėkingi Kūrėjui, kad tai suteikė.

Jurgis Brėdikis
J. Brėdikis Kinijoje pas akupunktūros meistrą. Asmeninio archyvo nuotr.

Ar, jūsų nuomone, reikėtų alternatyviąją mediciną integruoti į klasikinę - ligonines ar poliklinikas? Ar reikėtų šias paslaugas įteisinti ir apmokėti iš valstybės lėšų?

Aš palaikau tokią alternatyviosios ir papildomos medicinos integraciją, tačiau tam reikia didelio pasirengimo ir pirmiausiai sertifikuotų specialistų. Lietuvoje, deja, yra rengiami tik gydytojai, galintys užsiiminėti akupunktūra, tačiau yra tik kelios valdiškos gydymo įstaigos, kuriose dirba gydytojai akupunktūristai.

Kai kuriose užsienio šalyse alternatyvios ir papildomos medicinos paslaugos yra įteisintos ir apmokamos. Vokietijoje, sakysime, yra apmokama akupunktūra ir energinis stuburo ištiesinimas. Kaip galima būtų daryti Lietuvoje - dar anksti spręsti.

Seniai laikas įteisinti tai, kas gali būti naudinga pacientams ir tokie pasiūlymai ne kartą buvo pateikiami Sveikatos apsaugos ministerijai, tačiau susilaukdavo priešiško nusistatymo. Be to, ir buvę ministrai buvo nusiteikę mažų mažiausiai skeptiškai. Reikia reglamentuoti tuos metodus ir licencijuoti tuos specialistus, kurių veikla atitiks įstatymuose numatytus reikalavimus.

Koks yra Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų vaidmuo alternatyviosios medicinos plėtros perspektyvoje Lietuvoje?

Rūmų tikslas pirmiausiai yra atrinkti tinkamus alternatyviosios ir papildomos medicinos metodus ir specialistus ir kartu su ministerija įteisinti jų veiklą. Gal bus vykdoma ir edukacinė veikla.

Kokius žingsnius reikės įgyvendinti asmeniui, norinčiam praktikuoti alternatyviąją mediciną?

Jis turės turėti dokumentus apie savo kvalifikacijas, ekspertams gali tekti patikrinti jo teorines žinias, sukauptos patirties analizę, bioenergetikams teks atlikti specialius testus. Kokius testus konkrečiai? Anksti komentuoti, reikia sulaukti, kada tai bus įteisinta įstatymais.

Dar prieš parašydamas antrąją knygos „Likimas leido…“ dalį teigėte, kad naujojoje knygoje kalbėsite apie žmogaus intuiciją, sutapimus bei kitus paslaptingus dalykus, apie kuriuos niekas nekalba. Anot jūsų, tikslas - įrodyti kiek galima moksliškiau, kad tai egzistuoja. Kodėl tikite tuo, kuo, kaip pats minėjote, daug kas netiki ir nekalba apie tai? 

Atsakysiu labai trumpai ir konkrečiai: tikiu, nes randu, kaip išaiškinti daugelio reiškinių mechanizmą.

Dėkoju už atsakymus.

VLmedicina

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų