Sekmadienis, 2023.12.03
Reklama

Probiotikai gali apsaugoti nuo antibiotikų sukeliamo viduriavimo

vlmedicina.lt | 2013-06-06 10:54:38

Vartojant gerąsias bakterijas - probiotikus - galima apsisaugoti nuo viduriavimo, kurį dažnai sukelia sunkiai infekcijai esant vartojami antibiotikai, rodo anksčiau atliktų tyrimų apžvalga.

Antibiotikai
Redakcijos archyvo nuotr.

„Mes nustatėme, kad antibiotikus vartojusiems vyresnio amžiaus pacientams ligoninėse ar globos namuose tam tikri probiotikai gali smarkiai sumažinti tikimybę patirti Clostridium difficile bakterijos sukeliamą viduriavimą“, - sako tyrimo vadovas dr. Bradley Johnston iš Toronto vaikų ligoninės tyrimo instituto.

Antibiotikus vartojantiems asmenims - ypač tiems, kurie gydomi ligoninėje, kyla pavojus netekti dalies žarnyne gyvenančių gerųjų bakterijų, o tai leidžia išvešėti Clostridium difficile bakterijai.

Apskritai, Clostridium difficile infekcija siejama su sunkesne ligos eiga, didesniu mirštamumu ir daugiau sveikatos komplikacijų. Paprastai ši infekcija iššaukia skrandžio dieglius ir viduriavimą, o itin sunkiais atvejais sukelia gaubtinės žarnos uždegimą.

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, dėl Clostridium difficile sukeltų komplikacijų kasmet miršta apie 14 tūkstančių amerikiečių, praneša „Reuters Health“.

Tarptautinis medicinos mokslininkų susivienijimas „Cochrane Collaboration“ išanalizavo 23-jų tyrimų duomenis apie 4213 suaugusiuosius ir vaikus, kurie vartojo antibiotikus. Naudoti tyrimai, kurių dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes – kurie su antibiotikais vartojo probiotikus ir kurie  vartojo tik antibiotikus.

Apskritai nustatyta, kad probiotikų vartojimas nesumažino kiekio asmenų, kuriems išvešėjo Clostridium difficile – tokių abejose grupėse buvo po 13 proc., tačiau probiotikai lėmė žymiai retesnį viduriavimą.

Tik 2 proc. vartojusiųjų probiotikus ištiko viduriavimas, palyginti su 6 proc., kurie probiotikų nevartojo.

Dr. Shira Doron, kuri šiame tyrime nedalyvavo, tačiau nagrinėja probiotikų poveikį, sako, kad gautieji rezultatai atitinka ankstesniuosius, tačiau pastebi, kad  tokį teigiamą poveikį negalima priskirti visiems probiotikams.

„Kiekvienas probiotikų tipas turi skirtingų savybių ir veikimo būdų. Manau, kad būtų klaidinga iš šios apžvalgos padaryti išvadą, kad gali pirkti bet kokius probiotikus ir juos vartoti“, - sako epidemiologė dr. S. Doron, kuri dirba Bostono prestižiniame Tufts medicinos centre.

Dr. B. Johnson sako, kad daugiausia naudos pacientams suteikė probiotikai Saccharomyces boulardii ir Lactobacillus acidophilus, vartojamas kartu su Lactobacillus casei.

Mokslininkai gerųjų bakterijų naudą žmogaus sveiktai ėmė nagrinėti maždaug prieš šimtą metų.

Dabar probiotikai suprantami kaip kuo įvairiausios gerosios bakterijos, mažinančios žalingų (patogeniškų) mikroorganizmų populiaciją žmogaus organizme, kurios gerina savijautą ir stiprina imuninę sistemą. Žodis probiotikas graikų kalba reiškia „gyvenimui“.

vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
3 šildantys gėrimai: pakels nuotaiką ir primins artėjančias šventes
Vienas veiksmingiausių ir skaniausių būdų kovoti su šaltomis žiemos dienomis yra karšti gėrimai. Juos lengva paruošti, t...
Šaltuoju metu suprastėjusi širdies sveikata – ne tik oro, bet ir gyvensenos atgarsis
Kaip šalti orai veikia sergančius širdies ir kraujagyslių ligomis? Kaip sumažinti šalčio keliamą pavojų sveikatai? Klaus...
Chirurgas atskleidė, kokią klaidą dažnas daro tualete: gali sukelti itin nemalonią ligą
Gydytojo proktologo konsultacija daugybei žmonių prilygsta „baubui“, tačiau retai atsižvelgiama į tai, kad p...
Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?
Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, ti...
Inovatyvus kepenų naviko gydymas radioaktyviomis medžiagomis
Kauno klinikų Radiologijos klinikoje naujos gydymo galimybės pacientams, kuriems negalima atlikti sudėtingų kepenų navik...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų