Jei žmonės nuolat vieni prie kitų liestųsi, vieni tikrai būtų laimingesni, o kiti jaustųsi nelaimingi, sako psichologė psichoterapeutė, socialinių mokslų daktarė Agnė Matulaitė. Anot jos, prisilietimai turi ir neigiamą pusę.
„Tai, kad mes pradedame gerbti vienas kitą, negalime vienas kitam įžnybti į šoną ar paglostyti vaiko tik dėl to, kad patinka, yra gerai. [...] Turiu klientų, kurie pasakoja, kaip vaikystėje nuolat slapstydavosi nuo svogūnais „prakvipusių“ tetulyčių, kurios stengdavosi išbučiuoti“, – pasakoja A. Matulaitė.
Vis dėlto, anot psichologės, prisilietimo galia labai didelė. „Ypač kai kalbame apie kartą žmonių, kurie naujagimystėje buvo vystomi neleidžiant liestis prie aplinkos, tyrinėti daiktų, savo mamos. Tai irgi turi įtakos tam, kad esame susikaustę, vengiame fizinio kontakto, švelnumo, atvirumo, nes ne iki galo pasitikime savo kūno reakcijomis“, – pabrėžia A. Matulaitė.
Kaip prisilietimus skirsto žmonės, kurie tuo domisi?
Prisilietimų gali būti labai įvairių. Šiuo metu, remdamasi šiuolaikine kūno psichoterapeutų klasifikacija, galėčiau galvoti, kad yra bent penkios ar šešios pagrindinės jų rūšys. Tai prisilietimas, kaip nusiraminimas ar nuraminimas. Prisilietimas kaip kontakto tyrinėjimas (pvz., mėginimas pajusti, kaip man yra būti su kitu, su Tavimi). Prisilietimas, kaip įsisąmoninimo sustiprinimas (pvz., aš liečiuosi prie kūno bandydamas pats suvokti tą kūno dalį, kurios šiaip neįsisąmoninu, bet prisiliesdamas suprantu, kad ją turiu aš ar ją turi kitas žmogus. Tarkime, galime vaikučio klausti, kur jam skauda ir paliesti kažkurią dalį, kad jis atkreiptų dėmesį). Prisilietimas gali būti kaip provokacija (kai, pvz., žaidžiama ir žiūrima, kaip bus reaguojama). Prisilietimas gali būti kaip intervencija (pvz., masažas ar operacija). Galiausiai, prisilietimas gali būti ir santykio patvirtinimas: aš esu čia, apsikabinu, paliečiu, patvirtinu, kad mes kartu, aš esu su tavimi, tu man svarbus.
Kai kurie Jūsų kolegos konstatuoja, kad Vakarų kultūroje (ir Lietuvoje) neišnaudojamos visos kūno kontakto galios ir kuriant geresnius santykius, ir tiesiog keliant nuotaiką.
Apie kultūrą sunku galvoti kaip apie nekintančią. Sovietinėje Lietuvoje buvo keista matyti besišypsančius žmones, o dabar jų vis daugiau. Seniau beveik buvo nesuvokiama, kaip galima susitikus apsikabinti, dabar aš tą padariau Jums. Taigi mes keičiamės. Nors įpročiai yra giliai įsišakniję, juos labai sunku keisti, bet jie keičiasi.
Tad man atrodo, kad dar svarbiau kiekvieno žmogaus individuali patirtis. Vienas žmogus, gyvendamas Lietuvoje ir retai apsikabindamas, jaučiasi puikiai ir jokiais būdais nesikeistų su italais ar ispanais, kurie nuolatos glėbesčiuojasi. Kitas kaip tik jaučia kontakto trūkumą, skundžiasi šaltumu.
Vaikų nešiojimo nešyklėse tradicija besidominti etnologė Audronė Daraškevičienė kalbino Lietuvos moteris apie vaikų auginimą. Etnologė sako, kad vienas iš motyvų, dėl kurio vis daugiau mamų vaikus nešioja nebijodamos, kad jie per daug pripras būti kartu – tikėjimas, kad dažnai liečiami kūdikiai užaugs laimingesni.
Galvoju, ar tikrai moterys, nešiodamos kūdikius, bando suteikti jiems ilgalaikį laimės pojūtį, ar daro tai, nes pačios yra laimingesnės šiuo metu, gal būt turi daugiau tam laiko ir jėgų nei anksčiau vaikus auginusios moterys. Kita vertus, nešiojimas yra labai prasmingas. Štai labai plačiai išgarsėjęs Harry Harlow prieraišumą tiriantis eksperimentas kai buvo lyginamos beždžionėlės, augintos su mamos pakaitalais - pieną duodančia geležine „mama“, ar minkšta, iš kailio padaryta bet pieno neduodančia „mamos“ imitacija. Paaiškėjo, kad jos visgi rinkdavosi minkštąją ir prie jos glaudėsi, o geležinės „maitintojos“ vengė. Būtent galėjimas prisiglausti padėjo joms išvengti didžiausio streso, kad ir laikinai, bet padėjo jų psichikai vystytis. Tarp kitko, dėl etikos minėti tyrimai vėliau buvo manau visai pelnytai sumaišyti su žemėmis. Tačiau mes dabar žinome, kad vos gimusio vaiko nervų sistema yra nebrandi ir mamos prisilietimai, ilgalaikis kontaktas su mama yra ypač svarbus. Mama, prisiglaudusi kūdikį prie savęs, būdama rami, gali jį nuramina savo kūnu, t. y. mama, savo ramumu tarsi užkrečia ir vaiką. Beje, tai gali padaryti ir tėtis ar kitas artimas žmogus.
O kai žmogus užauga? Dažnai atrodo, kad su vaikais esame tūkstantį kartų švelnesni negu su savo bendraamžiais. Ar tai natūralu?
Yra įvairiai. Jei žmonės vienas kitą myli, yra santykių pradžia, prisilietimų gali būti dar daugiau, bet paskui nukrypstama į kitus dalykus. Yra tam tikra žmonių grupė - taktilikai, kurie nuolat siekia bendrauti liesdami. Jiems labai svarbu prisilietimas ar atstūmimas. Jie čiupinės jūsų sagą, glostys plaukus, bandys kažkaip kitaip prisiliesti tarsi bandydami užsitikrinti, kad jie tikrai yra čia. Sigmundas Freudas teigė, kad ego kuriamas remiantis kūniškais, ypač paviršiniais žmogaus oda juntamais pojūčiais. Tačiau vieni žmonės prie to išlieka ir vėliau, o kiti - tai pakeičia kitomis bendravimo formomis: intelektualiniu pokalbiu, vizualine raiška.
Turbūt taktilikams reikia pasimokyti, kad dalies žmonių „aš“ laukas platesnis, jo neperžengti?
Taip, sėkmingiems santykiams reikalingas kompromisas. Jie turi suprasti, kad kai kurie žmonės labiau įvertins jų pasakytą komplimentą. Ir taip pat norėdami gerų santykių turės išmokti paaiškinti savo partneriui, kad jiems labai svarbu būti paglostytiems – tai gali būti kur kas jiems reikšmingiau nei, pvz., penki gražūs žodžiai.
Pakalbėkime apie kultūrinius skirtumus. Tarkime, Pietų Europoje matome žymiai daugiau besiglėbesčiuojančių žmonių, ten gyvenantieji sako, kad fizinis kontaktas – svarbi bendravimo dalis. Ar mes būtume laimingesni, jei vienas kitą dažniau liestume?
Be abejo, kultūriniai skirtumai egzistuoja. Skiriasi tai, prie ko esame įpratę, kaip buvome auginti, ką paveldėjome iš tėvelių, senelių. Tai, kas mums drąsus priėjimas prie kito ir jo rankos paspaudimas, kitam gali prilygti širdingam apsikabinimui. Ar mes būtume laimingesni, jei vienas kitą liestume? Vieni tikrai būtume laimingesni, o kiti jaustumės nelaimingi, nes nuolatos į mūsų ribas lįstų kitas žmogus. Prisilietimai turi ir antrąją pusę. Jie gali ir skatinti regresą. O galima prie žmogaus prisiliesti ir taip, kad parodytum, jog esi už jį viršesnis.
Pavyzdžiui, tvirtai sugriebti už rankos virš alkūnės?
Taip. Arba galima plaukus paglostyti sumenkinant kitą žmogų. Svarbu ne pats prisilietimas, o koks jis, kokia intencija, koks ketinimas slypi. Įdomu ir tai, kad vaikai, netgi neatsimindami, kas buvo naujagimystėje, kūdikystėje, užfiksuoja, kaip mama prie jų liesdavosi. Todėl pakratymą, griežtesnį suėmimą vaikelis įsimena visam laikui. Psichoterapeutai gali sukelti tuos prisiminimus prisiliesdami prie tam tikros kūno vietos. Žmogui netgi gali ašaros ištrykšti nesuprantant, su kuo susiję tie prisiminimai.
Kokia būtų Jūsų rekomendacija: likti savimi ar perimti tos šalies, kurioje žmogus tuo metu gyvena, dominuojantį bendravimo būdą, perlipti per save?
Siūlyčiau to aklai nedaryti. Nereikia skubėti keistis, nes pačiam pasidarys nesaugu. Geriau atidžiai pasižiūrėti į save: o kaip man dabar norisi, ar man čia galima eksperimentuoti, ar noriu priimti kitokią kultūrą. Jei norisi – galima priimti, bet neskubėti, neforsuoti, išlikti savimi, nes prarasdamas savo kultūrinius dalykus, gali nusibraukti visą dalį savo identiteto, tapatumo.
Minėjote, kad masažas taip pat laikomas viena iš prisilietimo rūšių.
Masažinis prisilietimas gali būti labai įvairus. Jis labai skiriasi, nes skiriasi masažo rūšys ir žmonės, kurie masažuoja. Masažas gali auginti, skatinti, atlikti ir emocinę, ne tik fizinę kūno gerinimo funkciją. Pavyzdžiui, mano klientė pilvo masažo metu pradėjo verkti įsisąmoninus, kad pirmą kartą kažkas prie jos liečiasi nereikalaudamas sekso. Masažinis prisilietimas gali sukelti didžiulę emocinę iškrovą – gali, pvz., kaip šiuo atveju atsirasti įsisąmoninimas, kad mes galime būti liečiami, be įpareigojimo, kad turi sekti kažkas intymaus.
Kita vertus, masažinis prisilietimas kai kuriems žmonėms gali būti ir traumuojantis patyrimas, ypač jei kyla jausmas, kad masažuojamas tik tavo kūnas. Kartais žmonės sako, kad masažuojami pasijuto tarsi būtų mėsos gabalu. Nors masažas turėjo būti gydomasis, jausmas buvo toks, kad kažkas, kramtydamas gumą, žiūrėdamas pro langą ar dar kažką darydamas, tiesiog atliko šokį ant kūno. Tas patyrimas iš tikrųjų gali traumuoti. Dar vienas dalykas, iš sovietinių laikų atėjęs įsitikinimas, kad geras masažas yra skaudus masažas. Aš mokiausi skandinaviško masažo, ir mums buvo aiškinama priešingai – geras masažas yra neskaudus. Tai masažas, po kurio, atrodo, sparnai išdygsta. Jis nepadaro darbo už kūną, bet paskatina visas sistemas (kraujotakos, limfos, nervų) imti veikti harmoningai. Tokie dalykai paskatina net svorio numesti, nes jautiesi daug šauniau, labiau pasitiki savimi ir pan.
Emocinė masažo pusė – didelis įpareigojimas masažo specialistui, atrodo, kad Lietuvoje ne visi tokių paslaugų teikėjai pasirengę imtis tokios atsakomybės.
Net ir per paprasčiausią masažą ligoninėje tu jauti, ar rūpi kitam žmogui, ar esi jam ta kita nuostabi žmogiška būtybė, atėjusi pas jį, ar jis nori tau kuo geriausio. Žmogus, gulintis ant stalo, labai jaučia ir ar pačiam masažistui fiziškai patogu. Jei nepatogu, jis perduos tą jausmą gulinčiam žmogui. Jei įsitempęs, tai irgi bus perduodama. Paprastą globėjišką geranoriškumą masažuotojai tikrai gali perduoti, tik svarbu, kad būtų mokoma, kad prisilietimas prie kito yra labai reikšmingas dalykas, nes liesdamiesi mes peržengiame kito žmogaus normalias, socialias ribas. Todėl bet kokių profesijų atstovai liestis turi labai švelniai, su didele pagarba.
Ar rekomenduotumėte žmogui, kuris niekada nebuvęs pas masažuotoją, pabandyti?
Taip, tikrai rekomenduočiau. Kai kuriems žmonėms tai net gali būti vienas iš būdų susipažinti su savo kūnu, nes yra ir tokių žmonių, kurie – kaip bekūnės būtybės, jie nelabai ir žino apie savo kūną. Masažas svarbus net anatominiam savęs įsisąmoninimui, savęs pažinimui, ypač kai mano kūną liečia sistemingai. Tai gali būti labai naudinga kūno susigrąžinimo prasme.
Ką kūno susigrąžinimas gali žmogui duoti?
Savo kūno susigrąžinimas – tai ir pasitikėjimo savimi (ir kūniško pasitikėjimo) atsiradimas, sugebėjimas jausti elementarius dalykus, tokius kaip „man šalta“, „man karšta“, „aš alkanas“, „man kažko trūksta“, „man kažko per daug“. Žmogus gali imti labiau gerbti ir pasitikėti pačiu savimi. Tai savęs paties, savo ribų įsisąmoninimas, įgalinantis ir aiškesnį bendravimą su kitais.
Paminėjote, kad masažo kultūros skiriasi. Ar verta žmogui pasidomėti, koks bus masažas?
Manau, labai verta. Galbūt padarysiu antireklamą klasikiniam masažui, bet iš tikrųjų niekada neičiau masažuoti vienos kūno dalies, nes tai sukurtų kūno fragmentacijos, jo skylimo įspūdį (tarkim, jei man masažuoja koją, ir taškas). Skandinaviško masažo principai net neleidžia masažuoti vienos kūno dalies – tikslas yra grįžti į visumą. Aš esu visuma, aš esu žmogiška būtybė , o tai reiškia, esu ir mano kūnas taip pat.
Kai kuriose šeimose, jei kažkas ne taip, vaikams sakoma: apsikabinkim.
Manau, čia užčiuopiamas labai reikšmingas dalykas, kurį mes dažnai darome spontaniškai. Pavyzdžiui, kažkam atsitikus, mes apsikabiname arba susitinkame pagerbti mirusiojo ir apkabiname jo artimuosius. Toks palaikymas yra atėjęs iš pirminės būsenos. Kai mes vaikystėje pargriūdavome, verkdavome, tikėtina, mus tėvai apkabindavo. Tai greičiausias būdas nuraminti. Savo ramiu kūnu tu greičiau nuramini kitą žmogų, kurio kūnas tuo metu neramus. Žmonės tokiu metu gali net neišgirsti žodžių, bet prisilietimą, apkabinimą gali prisiminti. Išlieka kūniška atmintis, kad aš buvau su kažkuo kontakte, gavau šilumos. Tai labai svarbu, mes tai darome spontaniškai. Žinoma, ne visi.
Yra ir daugiau su prisilietimais susijusių kultūrinių normų. Aptariamos seksualinio priekabiavimo, pedofilijos problemos. Jei anksčiau svetimi suaugę galėdavo paglostyti vaikus kad ir susitikę gatvėje, dabar norma – kad nuo kitų žmonių vaikų turi laikytis atstumo.
Manau, kad mes tampame sąmoningesni, pradedame suvokti, kad ir vaikai turi ribas, kurias mums reikia gerbti. Manau, yra daug ir teisingų dalykų. Tik baisu, kai visa tai nukrypsta į kraštutinę pusę. Pavyzdžiui, esu girdėjusi, kad vienoje oro bendrovėje atskirai keliaujantis vienas vyras negali būti sodinamas prie nepilnamečio. Bet tai, kad mes pradedame gerbti vienas kitą, negalime vienas kitam įžnybti į šoną ar paglostyti vaiko tik dėl to, kad patinka, manau, gerai.
Turiu klientų, kurie pasakoja, kaip vaikystėje nuolat slapstydavosi nuo svogūnais „prakvipusių“ tetų ir tetulyčių, kurios stengdavosi išbučiuoti, išglamonėti, iškuisti plaukus. Taigi visai protinga galvoti, jog ir mūsų vaikai nebūtinai nori, kad mes juos glaustume vos panorėjus. Kartais įsivaizduojame, kad tai, kas patinka mums, patiks ir kitam. Negalima užmiršti, kad esame skirtingi. Jei man patinka, kai man glosto plaukus, nebūtinai galiu glostyti kitam. Jam tai kaip tik gali sukelti atmetimo ir atstūmimo jausmą, todėl reikia atsiklausti.
Esate gyvenusi ne tik Lietuvoje. Kokių dar buvo situacijų čia ar kitose šalyse, kai atrodė, kad sprendimas galėjo būti kitoks?
Mane nustebino, jog Anglijoje buvo gana įprasta vaikus migdyti tolimajame namo kambaryje, kad niekas nesikeltų prie jo kaip naujagimio. Tada vaikas įpranta ignoruoti kūno poreikius ir nebejaučia savo kūno, įpranta susitapatinti tik su emocijomis, su mintimis. Tokių dalykų yra ir Lietuvoje. Ypač kai kalbame apie kartą žmonių, kurie naujagimystėje buvo vystomi neleidžiant liestis prie aplinkos, tyrinėti daiktų, savo mamos. Tai irgi turi įtakos tam, kad esame susikaustę, vengiame fizinio kontakto, švelnumo, atvirumo, nes ne iki galo pasitikime savo kūno reakcijomis. Kartais tenka susidurti su baime „jei aš pradėsiu liestis, tai mylėtis reikės, todėl geriau visai nieko“. Yra du kraštutinumai: jei jau prisiliečiu – baigsis dramatiškai, arba visiškai nieko. Tačiau pati laimė yra sugebėti būti per vidurį: ir prisiliesti, ir atsitraukti, kai reikia.
Maži vaikai, kai jiems reikia prisilietimo, išsireikalauja riksmu. O kartais namuose matai vyresnį žmogų, senolį, kuris jau gal ir gęsta, vis mažiau bendrauja. Ar tada kartais gelbėtų kūniška šiluma, prisilietimai?
Labai svarbu prisiliesti prie senolių, ligonių. Būna, kad žmonės vengia liestis prie mirtinų ligonių ar AIDS sergančių žmonių. Mes bijome liestis daug dalykų net neišsiaiškinę. Senoliams tai labai svarbu, tai patvirtinimas, kad jie yra čia, yra su kitais, jie mums svarbūs, mylimi. Tai svarbios palaikymo informacijos perdavimas, pasidalijimas savo kūniška šiluma, ypač jei senolis leidžia. Tačiau reikėtų atsiklausti ar įsiklausyti, kad prisilietimas nežemintų.
Įdomus šiuo atžvilgiu amžiaus etapas yra paauglystė. Paprastai vaikystėje ir brandžiame amžiuje lietimosi daugiau. Tačiau pastebėjau, kad paaugliai dažniau vengia mūsų glamonių. Tad, viena vertus, manau reiktų įsiklausyti, kai paauglys, siekia nusikratyti mūsų rankos – „atstok, aš esu didesnis negu tavo prisilietimas“. Tačiau, kitą vertus, neužmiršti, kad tie patys paaugliai vieną sekundę reikalavę juos priimti kaip suaugusiuosius, kitą jau jaučiasi tarsi vaikai, pasimetę šiame pasaulyje ir mielai laukiantys savo tėvų šilumos. Tad kartais verta prieiti prie į save ar į žydrojo ekrano pasaulį paskendusio paauglio ir prisiliesti prie jo peties ar rankos, kad jis pajustų, jog yra pripažįstamas, priimamas jo fizinis būvis, kad tarsi savo mamišku ar tėvišku prisilietimu patvirtintume: „viskas gerai, tu žiauriai keitiesi, greitai keitiesi, tavo kūnas daro nežinia ką, bet tu čia ir aš tave myliu“. Tinkamu prisilietimu mes galime pasakyti labai daug.
Giedrė Čiužaitė,
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin
Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š
2016 m. vasario 26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,
Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &
Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo
Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron
Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i
Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd
Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k
Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje
Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok
Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &
Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr
Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac
Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč
Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at
Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia
Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja
Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c
Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K
Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T
Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol
Liepos 22-24 dienomis (nuo 17.30 val. penktadienį iki 19 val. sekmadienį) kviečiame į šeštą kartą jau orga
Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt
Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks
VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Europoje kiekvienais metais rugsėjo 16-22 d. minima Judrioji savaitė, kurios metu rengiami įvairūs renginiai ir akcijos.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g
Trečią kartą Kaune ir antrą – Vilniuje vyks natūralios sveikatos ir jogos festivalis – „Jogos dienos 2
Trečią kartą Kaune ir antrą – Vilniuje vyks natūralios sveikatos ir jogos festivalis – „Jogos dienos 2
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Europoje kiekvienais metais rugsėjo 16-22 d. minima Judrioji savaitė, kurios metu rengiami įvairūs renginiai ir akcijos.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P
Europoje kiekvienais metais rugsėjo 16-22 d. minima Judrioji savaitė, kurios metu rengiami įvairūs renginiai ir akcijos.
Europoje kiekvienais metais rugsėjo 16-22 d. minima Judrioji savaitė, kurios metu rengiami įvairūs renginiai ir akcijos.
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur
Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik
„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči
Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa
41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė
Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr
Lapkričio 17 dieną 16 valandą Kultūros fabrike (Bangų gatvė 5A) vyks konferencija, skirta Klaipėdos ligoninių inovacijom
Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak
Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod
Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va
Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti
Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap
Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak
Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ
Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas
2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi
Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis
Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei
Vilniaus tarptautinis Rotaract klubas, bendradarbiaudamas su Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, įgyvendina jau
Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę
Pavasaris – metas tapti sveikesniais. Kaip tai padaryti, sužinosite atvykę į Klaipėdą, kovo 17-19 dienomis „
Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį
Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų. Pristatoma sąm
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil
Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp
Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg
Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje
Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k
2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.
Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro
Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la
Trečius metus iš eilės Lietuvoje, kaip visame pasaulyje, bus minima Tarptautinė jogos diena. Birželio 21-ąją nuo
Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi
„Sveikas miestas“ kviečia sostinės gyventojus vasarą lankyti atvirus jogos užsiėmimus Vingio parke ir Bernar
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g
Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk
Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak
Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq
Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu
Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia
„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l
Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka
Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t
Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut
Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag
Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul
Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron
Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s
Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r
Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim
„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir
Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
„Sveikas miestas“ drauge su sostinėje įsikūrusiomis organizacijomis kviečia paskutinįjį žiemos mėnesį pralei
2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd
Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi
„Sveikas miestas“ sostinės gyventojus bei miesto svečius kviečia šiltajam metų sezonui ruoštis
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
„Sveikas miestas“, bendradarbiaudamas su „Studija Om“ bei „Studija M“, kviečia sosti
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim
Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m
Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono
Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron
Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie
2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li
Kovo 1-3 dienomis didžiausioje Baltijos šalyse „Žalgirio“ arenoje vyks renginys „Sveikatos dien
Kovo 1-3 dienomis didžiausioje Baltijos šalyse „Žalgirio“ arenoje vyks renginys „Sveikatos dien
Kovo 1-3 dienomis didžiausioje Baltijos šalyse „Žalgirio“ arenoje vyks renginys „Sveikatos dien
Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga
Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein
Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai
Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta
Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or
Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė
Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi
Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks
Vasario 29 d. – kovo 1 d. Dovilų pagrindinėje mokykloje, Klaipėdos g. 35, Dovilai, Klaipėdos r., vyks gyvų sėklų &
Vasario 29 d. – kovo 1 d. Dovilų pagrindinėje mokykloje, Klaipėdos g. 35, Dovilai, Klaipėdos r., vyks gyvų sėklų &
Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se
VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau