Šeštadienis, 2024.07.27
Reklama

Prieš peršalimo virusus – vandeniu, žolėmis ir medžių šakelėmis(8)

Genovaitė Privedienė | 2011-04-15 23:21:30

„Neatiduodu pirmenybės jokiai medicinai – visos priemonės, kurios gali grąžinti sveikatą, yra geros,  o priklausymas vienai mokyklai ar tradicijai – antraeilis dalykas“, - sako Ajurvedos, Tibeto medicinos žinovas Darius Vyžintas, paprašytas per 20 metų kauptomis Ajurvedos žiniomis pasidalyti su „Vakarų Lietuvos medicinos“ skaitytojais. D. Vyžintas baigęs studijas Aukštajame Vaišnavų institute Majapure, nuo 2004 metų studijuoja Bhaktivedantos klinikos vedinės sveikatos institute Bombėjuje.  Jis yra ir žinomo Ajurvedos gydytojo Olego Torsunovo mokinys.

Darius Vyžintas su žmona Jūrate. Asmeninio archyvo nuotr.

„Žmonės, kurie pradeda blaškytis tarp klasikinės  medicinos ir Ajurvedos, - besąlygiškai puola į viena ar kita – būtinai nusivilia. Mano noras – duoti žmonėms supratimą, kad nei tradicinė medicina, nei Ajurveda nėra panacėja.  Ajurveda -  gilesnis tiek savo organizmo, tiek visatos dėsnių pažinimas, žinojimas,  kokiomis priemonėmis  galime padėti savo sveikatai.  Žinodamas bendrus principus nebūdamas  gydytoju gali palaikyti savo sveikatą ir sunegalavęs labai greit atsigauti be medikų pagalbos“, - sakė jis.

Paskaitose pateikiate receptus, kaip per šešias valandas įveikti peršalimo virusus. Ar galite pasidalyti jais su mūsų skaitytojais?

Jei per 6 valandas neišvysi viruso, teks sirgti savaitę ar dvi.  Aš darau paprastai  – pradedu nuo mitybos. Reikia iš raciono eliminuoti pieno  produktus, nes pienas turi daug gleivių, o tai gera terpė virusams daugintis. Reikia riboti sunkius -  riebius ir šaltus, mėsiškus produktus. Netinka mišrainės ar sumuštiniai, bulvės, miltiniai patiekalai. Antra, reikia gerti kuo daugiau skysčių. Yra daug nuomonių,  kaip gerti,  bet nėra žinojimo. Sakoma,  gerti reikia 1,5-3 litrus vandens. Tai teisinga,  bet žmonės nemoka šia žinia pasinaudoti. Vegetarui, atsižvelgiant į jo svorį, užtenka nuo 1 iki1,5 litro vandens, nes valgant lengvesnį, mažiau toksišką maistą, organizmui  reikia mažiau energijos šlakams pašalinti. O veganams, pavyzdžiui, užtenka gerti ne daugiau kaip 600 ml vandens per parą. O kitiems reikia daugiau. Amerikiečiai,  kurių  dauguma nutukę, kalba, kad reikia išgerti 3 litrus. Japonai iš to juokiasi už pilvų susiėmę, nes jie mažesni, kitaip maitinasi. Ir vieni, ir kiti teisūs, nes kiekis priklauso nuo to, ką žmogus valgo ir koks jo svoris.

Nereikia gerti vėsaus ar šalto vandens. Pagal Ajurvedą ir kinų mediciną, šaltas yra ir kambario temperatūros vanduo.  Reikia pašildytą ar net karštoką gerti, ypač kapha ir  vata konstitucijos žmonėms, tiems, kurių virškinimas silpnesnis. Pita konstitucijos žmonėms vanduo gali būti  vėsus. Taip pat žinotina, kad vandenį gerti reikia valandą iki valgio (jei virškinimas geras – pusvalandį), o pavalgius – po dviejų valandų.

Taigi jei užpuolė virusas, pradedame vartoti skysčius, šiltą ar karštą vandenį, žolių arbatas be saldiklių, į kurias galima įdėti imbiero, citrinos, medaus.

Jei nesinori valgyti -  nereikia. Rekomenduočiau prieš virusus ar bakterijas  atlikti antiparazitinę programėlę: kas dvi valandas pasipurkšti į gerklę koloidinio sidabro arba gerti jo po arbatinį šaukštelį. Dar kas dvi valandas išgerti juodojo riešuto,  skruzdžių medžio žievės tablečių. To užtenka, kad kitą dieną nebesirgtum.

Negi nėra lietuviškų žolyčių, galinčių pakeisti minėtus maisto papildus?

Galima keisti lietuviškomis

žolėmis, bet reikia žinoti, jog 1-2 žolės neduoda tokio efekto, kaip jų deriniai.  Naudojant sinerginį principą, kai viena žolė sustiprina kitos veikimą, tikimybė gauti geresnį  efektą didesnė.  Efektas dar padidėja, kai žoles renkamės patys. Paties surinktos, sudėliotos žolės gali pakeisti maisto papildus.

Kokios žolės padėtų?

Tai turi būti antibakterinės, antigrybelinės, šildančio, prakaitavimą varančio poveikio žolės. Jei tokių žinome – rinkime ir gerkime.

Daktaras O. Torsunovas gydo ligas medžių šakelėmis. Ar jūs išbandęs šį gydymą?

Taip, esu išbandęs. Teisingai parinkus šakelę galima reguliuoti kraujo spaudimą, per dieną išgydyti net neuralgiją. Buvo toks atvejis: žmogui dvejus metus kraujavo inkstai, buvo išsivysčiusi mažakraujystė.  Parinkus šakeles, per pusdienį liovėsi.  Tačiau šios žinios ne kiekvienam prieinamos pagal karmą.

Gal vis dėlto galite pasakyti, kokių medžių šakelės padėtų nuo peršalimo ligų?

Jei žmogus jaučia, kad krečia šaltis ar kiti požymiai rodo, kad jis serga, reikia rinktis šakeles jas patrinant ir pauostant – kvapas turi būti gaivus ir vėsus. Dažniausiai tam tiks spygliuočiai pušis, eglė, kadagys. Medžio prigimtis turi būti karinga, jo energetika turi  kovoti su ligos sukėlėju. Tokių savybių turi ir ąžuolas, skroblas.

Išsirinktą medžio šakelę apvyniojame apie dešinįjį riešą, o poveikiui sustiprinti – ir apie dešiniąją kulkšnį. Dar labiau poveikį sustiprinsime - jei niekas per 10-15 minučių nesikeis –  šakeles pakėlę aukščiau: virš kelio ir virš alkūnės.  Kuo aukščiau keliame – tuo stiprėja augalo energetika.

Kiek ilgai veiks tos šakelės?

Laikyti šakelę galima iki dviejų parų. Tačiau tos šakelės turi daug Saulės ir karingo Marso energijos, kurios aktyvuoja žmogų, todėl gali būti  sunku užmigti.  Tuomet reikėtų vieną apyrankę palikti ant vienos rankos, o kitą - ant priešingos kojos.

Ačiū už patarimus.

Genovaitė Privedienė

genovaite@vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (8)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ką daryti su pasibaigusio galiojimo vaistais
„Kada jūs paskutinį kartą peržiūrėjote savo namų vaistinėlę?", – tokį klausimą dažnai žmonėms užduoda &...
Populiarėjančios žirgų terapijos studentų praktikos bazei suteikta licencija
Žmonės vis dažniau stengiasi išvengti tradicinės medikamentinės medicinos ir ieško alternatyvių, natūralesnių gydymo ar...
Vaistų nuo skausmo poveikis kepenims: kokiais atvejais ši baimė nepagrįsta
Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau jiems neri...
Klastinga juostinė pūslelinė gali ištikti visus, kurie sirgo vėjaraupiais
Remiantis statistika, maždaug 2 iš 10 žmonių bent kartą per gyvenimą suserga juostine pūsleline. Didelė dalis jų –...
Skenduolių statistiką blogina pervertinantieji savo jėgas
Statistika vis dar negailestinga – skendimų atvejų nemažėja. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų