Ketvirtadienis, 2025.05.29
Reklama

Pirtininkė: alkoholis, laikrodis ir termometras skatina beprasmiškas lenktynes

www.lrt.lt | 2014-01-20 11:27:57

Kuo daugiau vandens ant akmenų, kuo daugiau karščio pirtyje, tuo geriau. Tokie vyraujantys pirties stereotipai, skatinantys neatsargų elgesį, gali turėti skaudžių pasekmių, įspėja pirtininkė Birutė Masiliauskienė. Jai nesuprantama, kaip SPA centruose ir pirčių kompleksuose gali būti pardavinėjamas alkoholis.

Pirties kepurė
Dažnai manoma, kad kepurė pirtyje reikalinga tik plaukams prisidengti, tačiau visų pirma ji saugo galvą nuo karščio. Genovaitės Privedienės nuotr.

„Baisiuosi, kai SPA centruose pirčių kompleksuose pardavinėjamas alkoholis. Alkoholis skatina beprasmišką rungtyniavimą, bandymą įrodyti, koks esi šaunuolis, kaip sugebi išbūti pirtyje ilgiau nei kiti. Tai kartais gali baigtis labai liūdnai“, – sako B. Masiliauskienė, raginanti pirčių malonumais mėgautis saugiai.

Alkoholio pavartojęs žmogus, anot B. Masiliauskienės, neadekvačiai vertina situaciją ir savo paties būseną, o pirtyje tai – ypač pavojinga. „Pirtis apskritai yra didesnės rizikos zona. Čia karšta, daug įkaitusių paviršių, paprasta kažkur paslysti, susitrenkti“, – teigia pirtininkė.

Ji pastebi, kad  daugelis žmonių įpratę eiti į pernelyg karštas pirtis. Specialistės teigimu, pakankama temperatūra pirtyje yra 60 laipsnių. Moteris juokauja, kad pirtyse neturėtų būti tokių dalykų kaip laikrodis ar termometras, nes jie labai iškreipia mūsų suvokimą apie organizmo būseną.

„Ateiname, pažiūrime į termometrą, kažkas padeda smėlio laikroduką ir bandome išsėdėti tiek, kiek reikia. [...] Kai bandome save pritempti prie kažkokios bendros masės, negirdime, kas vyksta mūsų organizme – jis geriausiai viską pasako“, – įsitikinusi pirčių žinovė.

Pasak jos, pirtyje jaučiamas diskomfortas, smarkiau plakanti širdis, noras susigūžti rodo, kad kažkas negerai, kad tokia pirtis nėra tinkama.

„Žmogus, turintis antsvorio ar širdies problemų, turėtų rinktis gerokai vėsesnę pirtį ir galbūt ne sėdėti, o gulėti. Reikėtų nepamiršti šiek tiek padrėkinti, pavėsinti veidą“, – pataria B. Masiliauskienė.

Neretai pirčių mėgėjai mano, kad kepurė pirtyje reikalinga tik plaukams prisidengti, tačiau visų pirma kepurė saugo galvą nuo karščio, sako pirtininkė.

Paklausta apie kvapiųjų medžiagų, aliejų naudojimą, moteris ragina nepamiršti, kad pirtyje sintetinių medžiagų, kvapų reikėtų kaip įmanoma labiau vengti.

„Pagrindinis dalykas – klausyti savo kūno ir elgtis saikingai, pagarbiai tiek savo, tiek kitų žmonių atžvilgiu. Ir laikytis nustatytų taisyklių“, – primena B. Masiliauskienė.

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: pirtis
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vandens sportas be traumų: ką būtina žinoti prieš lipant ant irklentės ar į baidarę
Vasara – vandens sporto sezonas. Vis daugiau žmonių leidžiasi į žygius baidarėmis, atranda irklentes, banglentes,...
Nauji psichologų metodai Nacionaliniame vėžio centre: pasakų ir miško terapijų nauda
Neįprasti atrodytų asmeninėje psichoterapijoje naudojami metodai – pasakų ir miško terapijos. „Pasakos paded...
Išsėtinė sklerozė – iššūkis, kurį medicina padeda įveikti
Minint Pasaulinę išsėtinės sklerozės dieną, Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) kviečia pažvelgti į šią ligą ne kaip į...
Kviečia į nemokamas jogos treniruotes Vingio parke visą vasarą
„Vilnius sveikiau“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybės projektu „Vilnius – Europos žalioji sos...
Keturi svarbiausi mineralai sveikai vasarai: kaip žinoti, kad jų trūksta?
Mineralai, tokie kaip magnis, kalcis, kalis ir geležis, yra būtini siekiant išsaugoti tinkamas kaulų, raumenų ir nervų s...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas