Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninėje Kauno klinikose duris atvėrė LSMU Medicininės simuliacijos centras. Šis Medicinos fakulteto funkcinis padalinys kol kas veikia laikinose patalpose. Jau kitąmet, turėdamas daugiau įrangos ir galimybių, įsikurs Mokomajame laboratoriniame korpuse (MLK).
Anot LSMU rektoriaus profesoriaus Remigijaus Žaliūno, studentams šis centras suteiks galimybę moduliuoti sudėtingas klinikines situacijas praktikoje, be jokios žalos ligoniui, nes naudojami dirbtiniai realūs pacientai arba tam tikras kūno dalis imituojantys objektai (muliažai, manekenai ir pan.). „Džiugu, kad pagaliau ir mes turime simuliacijos centrą ir galime čia dirbti. Tai didelis žingsnis į priekį“, – sakė prof. R. Žaliūnas.
Rektoriui pritarė ir Kauno klinikų generalinis direktorius prof. Renaldas Jurkevičius: „Čia studentai galės išbandyti savo jėgas tikroviškai sumodeliuotomis situacijomis. Taip įgytos žinios padės gydant pacientus“.
Sveikinimo žodį tarė ir Medicinos fakulteto dekanas profesorius Algimantas Tamelis, daugelį metų nuosekliai siekęs šios idėjos įgyvendinimo, palaikęs visas pozityvias iniciatyvas steigiant šį centrą. Nuoširdų palaikymą pradėjusiam veikti Medicininės simuliacijos centrui pareiškė bei tolesnes veiklos gaires planuojant centro darbą nubrėžė Universiteto Medicinos akademijos kancleris profesorius Vilius Grabauskas ir prorektorė studijoms profesorė Daiva Rastenytė. Draugiškoje, bet kartu ir valingoje, diskusijoje buvo aptarta tolimesnis Medicininės simuliacijos centro plėtra.
Anot Medicininės simuliacijos centro vadovo dr. Arūno Gelmano, simuliacija medicinoje reikalinga dėl praktinių žinių perdavimo studentams efektyvumo. Studentai galės greitai ir efektyviai išmokti algoritmų, standartinę veiksmų seką. Tai ypač svarbu retesnių klinikinių situacijų metu. „Centras suteikia galimybę įgyti techninių įgūdžių be žalos pacientui“, – pridūrė centro vadovas.
LSMU Medicininės simuliacijos centre jau yra įdiegtas atvejų pristatymas, probleminis mokymas, mokymosi Įgūdžių treniruokliai. Studentai jau turėjo pirmąsias praktinių įgūdžių paskaitas, kurių metu dirbo su mažo tikslumo manekenais, vaidmens imitatoriais ir vidutinio tikroviškumo manekenais. Simuliacijos centre yra suteikiamos galimybės pačiam vertinti savo įgūdžius, tačiau profesionalai vertina studento darbą, pataria. Tai skatina siekti aukštesnio lygmens. Kaip teigia Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas ir Slaugos bei rūpybos katedros vedėja docentė Aurelijos Blaževičienė, simuliatorius tinka tam tikroms mokymo programoms. „Čia mokysis įvairių mokymo programų studentai, tačiau labai bus naudinga ir podiplominių studijų aukštesnės kokybės organizavimui. Medicininė simuliacija, įdiegta daugelyje medicinos sričių podiplominėse studijose, turėtų būti taikoma ir studentų mokymui, mokant pamatinių chirurgijos, akušerijos, anesteziologijos ir reanimatologijos, kardiologijos, pulmonologijos ir kt. diagnostikos bei gydymo įgūdžių“, – kalbėjo prof. A. Macas.