Penktadienis, 2025.05.02
Reklama

Pirmą kartą Baltijos šalyse atliko skydliaukės operaciją per pažasties sritį(1)

Kauno klinikų informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-20 14:14:22

Kaklas ir pažastis – atrodytų dvi mažai susijusios kūno dalys, tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojai įrodė, jog ryšys tarp jų gali būti. Ligoninės gydytojai, pritaikydami Pietų Korėjoje įgytą patirtį, pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atliko endoskopinę transaksilinę skydliaukės operaciją, atliekant pjūvį pažasties raukšlėje. Netradicinėje operacijoje dalyvavo Kauno klinikų hepatopankretobiliarinės ir endokrininės chirurgijos sektoriaus gydytojas dr. Albertas Daukša bei jo kolega gydytojas rezidentas Justas Birutis, kuris šios operacijos laukė visą savo rezidentūros laiką.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Pasak Kauno klinikų Chirurgijos klinikos vadovo prof. Algimanto Tamelio, invazinės chirurgijos principai pritaikomi daugelyje dabartinės chirurgijos sričių – ne išimtis ir skydliaukės operacijos. „Daugeliui atrodo neįprasta ir sunkiai suprantama, kaip galima operuoti skydliaukę per pažasties sritį – juk pažastis pakankamai toli nuo kaklo srities, tačiau tai susiję ne tik su puikiu kosmetiniu rezultatu, kuris labai svarbus, bet ir su dar greitesniu pacientų sveikimu ir sugrįžimu į įprastinį gyvenimo ritmą. Džiaugiuosi, jog Chirurgijos klinikos gydytojai, taikydami pažangiausias technologijas ir tarptautinę patirtį, dar efektyviau padeda daugeliui pacientų“, – sakė prof. A. Tamelis.

„Pripažįstu, skambesys tikrai keistas. Daugeliui kyla klausimas, kodėl daryti atokesnį pjūvį, jei skydliaukę galima operuoti pro pjūvį kaklo srityje? Tokį pasirinkimą lemia kosmetiniai aspektai – po skydliaukės operacijos pro pažastį randas lieka ne matomoje srityje – kakle, o pažasties odos raukšlėje, kurios apart paciento niekas nemato. Randas matomoje kaklo srityje visada primins apie atliktą operaciją, o juk tai nėra malonu“, – kalbėjo operaciją atlikęs Kauno klinikų Chirurgijos klinikos gydytojas chirurgas dr. A. Daukša.

Tačiau toks operacijos būdas pasirenkamas ne tik dėl geresnio kosmetinio rezultato, bet ir dėl saugumo. Anot chirurgo, endoskopinės skydliaukės operacijos nenusileidžia gydymo efektyvumu tradicinėms skydliaukės operacijoms, o neretai turi techninių privalumų. Dėl naudojamos optinės sistemos, matomas vaizdas yra padidinamas ir leidžia geriau pamatyti aplinkines svarbias anatomines struktūras. Taip pat po tradicinių skydliaukės operacijų 75 proc. pacientų jaučia didesnį ar mažesnį diskomfortą kakle pooperaciniu laikotarpiu, ypač ryjant. Tuo tarpu po transaksilinių endoskopiniu operacijų, šie pojūčiai rečiau juntami, nes operacijos metu neperskeliami poliežuviniai raumenys, o instrumentai vedami per natūralias raumenų ribas.

Kaip teigia Kauno klinikų chirurgas, endoskopinių skydliaukės operacijų poreikis atsirado iš pačių pacientų. „Šiuo metu nesunku susirasti informacijos internete apie galimus skydliaukės ligų chirurginio gydymo būdus taikomus pasaulyje, tarp jų ir skydliaukės operacijas be randų kakle. Pamenu, kuomet pacientai vis dažniau teiraudavosi apie tokių operacijų galimybes Kauno klinikose. Deja, juos tekdavo nuvilti, nes mes tokio pobūdžio operacijų neatlikdavome. Tačiau dabar šią galimybę siūlome, Kauno klinikose atlikta jau šešta skydliaukės operacija per pažasties sritį“.

Chirurgas dr. A. Daukša yra atlikęs stažuotę Pietų Korėjos Seulo Yonsei universiteto Skydliaukės vėžio centre, kuriame per metus atliekama apie 3000 skydliaukės operacijų dėl onkologinių ligų. „Ensdoskopinių transaksilinių skydliaukės operacijų pradininkais laikomi pietų korėjiečiai – jie ištobulino šią techniką ir naudoja ją daugiau kaip dešimtmetį. Vakarų Europoje ilgą laiką buvo populiarus kitas endoskopinis metodas, kuomet 2-3 cm pjūvis atliekamas kakle ir endoskopo pagalba, panaudojant specialius instrumentus, atliekama skydliaukės operacija. Tokios operacijos buvo atliktos ir Lietuvoje, tačiau mūsų taikomo endoskopinio metodo privalumas aiškus – jokių randų matomose vietose“, – pabrėžė Kauno klinikų chirurgas dr. A. Daukša, kuris su gydytoju rezidentu Justu Biručiu pirmą kartą Lietuvoje atliko netradicinę skydliaukės operaciją.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų