Kaip atgaivinti po žiemos pavargusią odą, visą dieną jaustis gražiai ir žvaliai, paprašiau papasakoti kosmetologės, savo darbe plačiai taikančios aromaterapijos žinias, Gemos Bitinienės.
Ką daryti, jei atsikėlus ryte nėra nuotaikos, trūksta žvalumo, o atvaizdas veidrodyje tik dar sykį primena, kad laikas eina?
Mano patarimas toks – reikia atsikelti bent pusvalandžiu anksčiau, nei esi pripratęs. Tai bus papildomas pusvalandis laiko, kurį galėsi skirti vien sau. Kaip jį praleisti – kiekvienas sprendžia individualiai. Pavyzdžiui, pažįstu žmogų, kuris tą pusvalandį tiesiog ramiai gurkšnoja kavą ir taip nusiteikia dienos darbams.
Bet tai ne geriausia, ką galima nuveikti per tą papildomą pusvalandį. Užsidegime aromažvakidę – į vandenį įlašinkime du lašiukus rožės (arba rozmarino), vieną lašelį kėnio (pušies arba kadagio), du lašiukus citrinos eterinio aliejaus. Kol sklinda gaivinantys kvapai, padarykime mankštą, o po jos apsitrinkime karštu šlapiu rankšluosčiu. Suvilgai rankšluostį karštame vandenyje, nugręži ir po mankštos ištrini kūną. Į vandenį galima įsilašinti, - atsižvelgiant į sezoną, nuotaiką, poreikį, - eterinio aliejaus. Jie tonizuos, subalansuos, harmonizuos organizmą, pakels nuotaiką. Jei trūksta energijos – tiks rozmarinas su citrina, kieno per žemas kraujospūdis – šalavijas. Jei reikia subalansuoti moters hormoninę sistemą – tam nepakeičiami yra nerolių, kvapiųjų kanangų (ylang ylang), pačiulių, apelsinų, geranijų, jazminų eteriniai aliejai. Susikaupti padės kedro arba rožės aliejai.
Dar veiksmingesnis bus kontrastinis trynimasis pakaitomis tai karštu, tai šaltu rankšluosčiu. Kaklo ir veido trinti nereikia – užtenka prispaudus rankšluostį palaikyti.
Apsitrynus kūną pravartu išsitepti augaliniu aliejumi, į kurį taip pat gali būti įlašinti keli lašeliai eterinio aliejaus. Nuotaika bus visai dienai garantuota, o veidas tiesiog švytės.
Kremuose gausu įvairių parabenų ir kitų kenksmingų medžiagų. Ar yra kokia natūrali alternatyva?
Galima naudoti augalinius aliejus – avokadų, kokosų, simondsijų, abrikosų, persikų. Į šiuos aliejus arba į bet kurį naudojamą kremą galima įlašinti porą rožės, citrinos eterinių aliejų lašiukų. Bet rinktis aliejus reikia ne tik pagal vertingas savybes, bet ir pagal odos tipą – sausai odai tiks vieni aliejai, riebiai – kiti. Levanda tinka kiekvienam, jei patinka kvapas, ji nepakartojama dėl gydomųjų savybių.
Geriausia naudoti tuos aliejus, kurių tuo metu trokšta širdis. Tiesa, tiems, kurių oda linkusi į pigmentaciją, geriau nenaudoti citrusinių aliejų, nebent žiemą, kai nėra saulės.
Niekada nepakenks levandų, arbatmedžio, jazminų aliejai. Nuo raukšlių odai tinka rožė, pušis, pankolis, geranija.
Daug aliejų maišyti nereikia - užtenka dviejų trijų rūšių, ne daugiau. Pradėti juos naudoti atsargiai – kad nesukeltų alergijos.
Kaip veikia odą eteriniai aliejai?
Eteriniai aliejai yra labai skvarbūs. Jie padidina ir tų medžiagų, į kurias yra įlašinti, skvarbumą, todėl visos medžiagos į odą patenka giliau ir greičiau. Per odą jos patenka į kraują, todėl būtina naudoti atsargiai ir nedideliais kiekiais.
Ar eteriniai aliejai padeda sulėtinti odos senėjimą?
Taip, ir geriausiai tam tinka citrusiniai aliejai. Visada namuose turėkime 5-10 rūšių aliejų ir juos naudokime. Svarbiausia, - nepalikti odos be priežiūros, jai nuolat reikia skirti dėmesį paprasčiausiu lietimu, pilingu, kaukėmis – taip stimuliuojama oda tampa gyvesnė.