Sekmadienis, 2023.06.04
Reklama

Pasaulio sveikatos organizacija atnaujino kaukių dėvėjimo gaires

Šaltinis: vlmedicina | 2020-12-04 16:23:25

Gruodžio 1 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujausiais moksliniais įrodymais atnaujintas gaires „Kaukių dėvėjimas COVID-19 kontekste“, - praneša Higienos institutas.

© Pixabay.com

Siekiant sumažinti SARS-CoV-2 viruso plitimą pateikiama informacija keliais aspektais – kaukių naudojimas ir priežiūra, jų dėvėjimas sveikatos priežiūros įstaigose, visuomenėje, priklausomai nuo vietos ir veiklos, SARS-CoV-2 viruso perdavimas, kaukių pasirinkimas ir alternatyvos.

Naujais įrodymais ir ekspertų įžvalgomis papildytos bendrosios kaukių naudojimo rekomendacijos – akcentuojama, kad negalima naudoti pažeistų kaukių; kryžiuoti kaukės tvirtinimo ant ausų juostes ar gumeles, nes tai padidina tarpą tarp veido ir kaukės, todėl sumažėja apsauga; negalima nešioti kaukės uždėjus ant riešo, kaklo ir kt., dalytis kauke su kitais asmenimis; ypač nesaugu nusiimti kaukes kalbant.

Gairėse pateikiami ir kaukių naudojimo ypatumai sveikatos priežiūros įstaigose – akcentuojama, kad svarbu visur ir visada medicinines kaukes dėvėti ne tik medicinos personalui, bet ir kitam personalui, kuris neteikia sveikatos paslaugų pacientams. Pabrėžiama, kad respiratoriai su iškvėpimo vožtuvais neturėtų būti naudojami, nes nefiltruojamas iškvepiamas oras. Atkreipiamas dėmesys, kad skydeliai neturėtų būti naudojami kaip alternatyva medicininėms kaukėms, išskyrus išimtines situacijas, kaip paskutinė pasirinkimo priemonė.

Pateikiamos kaukių naudojimo visuomenėje rekomendacijos, kuriose pabrėžiama, kad kiekvienoje šalyje turi būti nustatytos konkrečios taisyklės, atsižvelgiant į viruso plitimą ir riziką. Esant dideliam viruso plitimui visuomenėje, medicinines ar medžiagines kaukes rekomenduojama būtinai dėvėti visose uždarose vietose: prekybos centruose, darbo vietose, bažnyčiose, mokyklose, viešajame transporte ir kt.

Taip pat gairėse rekomendacijos dėl kaukių dėvėjimo skirtingo amžiaus vaikams, atsižvelgiant į įrodymus mažinant užsikrėtimo riziką bei ekspertų įžvalgas apie vaikų gebėjimus tinkamai naudoti kaukes: vaikams iki 5 metų kaukių dėvėjimas nesiūlomas, nes nėra įrodymų, kad tai mažina infekcijos plitimą;. 6–11 metų amžiaus vaikams kaukių dėvėjimas rekomenduojamas įvertinus viruso plitimo bei užsikrėtimo riziką; vaikams nuo 12 metų siūloma taikyti tokius pat reikalavimus kaip suaugusiesiems.

Atnaujinta ir informacija apie SARS-CoV-2 viruso perdavimą. Atlikta metaanalizė parodė, kad esant besimptomei ligos formai rizika perduoti virusą yra 42 proc. mažesnė nei sergant simptomine COVID-19 ligos forma.

Gairės prieinamos adresu https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/337199/WHO-2019-nCov-IPC_Masks-2020.5-eng.pdf?sequence=1&isAllowed=y.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas
Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai a...
Kauno klinikose reta liga sergančiai pacientei pritaikytas inovatyvus gydymas
Kamilė – pirmoji paauglė Lietuvoje, kuriai pritaikytas gydymas CFTR moduliatoriais, skirtais gydyti retą lėtinę li...
Neaiškūs bėrimai ant kūno: kokia liga už to gali slypėti
Įvairūs odos dariniai, tokie kaip spuogeliai, pūslelės ar dėmelės, ne visada yra teisingai atpažįstami – ar išbėrė...
Kaip vaikams ir paaugliams rasti tinkamų būdų priimti įvairias emocijas ir jausmus
Pastaraisiais metais visuomenė susidūrė su gausybe iššūkių: pandemija, jos padariniai ir karas Ukrainoje išjudino stipri...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų