Sekmadienis, 2024.09.15
Reklama

Paplūdimyje su vaikais: ką svarbu turėti su savimi?

Šaltinis: vlmedicina | 2022-07-23 00:05:07

Savaitgalį pranašaujami vasariški orai ne vieną šeimą paragins išvykai prie jūros ar ežero. Kol mažiesiems paplūdimyje svarbiausi smėlio žaislai, tėvams šis laikas pareikalauja daug rūpesčio. Nuo didelių bangų ir pasimetimo minioje iki nudegimų saulėje ar susižeidimų. Ką vertėtų turėti su savimi visai šeimai keliaujant į paplūdimį?

Žmonės paplūdimyje
Paplūdimys/ VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Kūno temperatūros vanduo

Aktyviai leidžiant dieną paplūdimyje labai paprasta pamiršti išgerti pakankamai vandens, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Jelena Deksnienė. Anot jos, vaikai gali taip įsitraukti į žaidimus, kad ne visada praneš tėvams, jog yra ištroškę.

„Visuomet turėkite po ranka vandens ir kartas nuo karto pakvieskite vaiką atsigerti bent gurkšnelį. Nors gali pasirodyti, kad karštą dieną geriausiai atgaivins ledinis vanduo, iš tiesų patariama gerti mūsų kūno temperatūros vandenį. Jis geriausiai numalšins vaiko troškulį. Taip pat niekam ne paslaptis, kad vertėtų vengti sulčių ir vaisvandenių. Jeigu vaikas nenori gerti „beskonio“ vandens, pagardinkite jį vaisiais arba daržovėmis – pavyzdžiui, laimu, mėta, agurku, uogomis ar apelsinų griežinėliais“, – pataria J. Deksnienė.

Apsauga nuo saulės

Vaistininkė pasakoja, kad vaikų oda yra kur kas plonesnė ir gležnesnė nei suaugusiųjų, todėl jiems apsaugos priemonės nuo saulės yra būtinos. Ji priduria, kad renkantis tinkamiausias priemones svarbu atsižvelgti ir į vaiko amžių.

„Kūdikiams iki 6 mėn. amžiaus nepatariama būti saulėje – čia negelbsti ir apsauginiai kremai. Peržengus šešerių mėnesių ribą galima pradėti naudoti itin aukštos apsaugos priemones – nuo SPF50. Be to, rinkitės būtent vaikams ar kūdikiams sukurtą apsaugą su mineraliniais filtrais. Vėliau nuo 12 metų galima naudoti ir žemesnės SPF apsaugos priemones. Tik nepamirškite – apsauginius kremus reikia tepti bent 30 min. prieš pasirodant saulėje, o kartoti tai kas dvi valandas bei vaikui išlipus iš vandens”, – pasakoja J. Deksnienė.

Priemonės nuo įsipjovimų ir žaizdų

Vaikštant basomis ar žaidžiant su smėliu ne visuomet išvengiami ir įsipjovimai, pastebi vaistininkė. Anot jos, ypač vaikui įsipjovus svarbu reaguoti greitai, todėl paplūdimio rankinėje nepamaišys keletas būtiniausių pirmos pagalbos priemonių.

„Kartais paplūdimio smėlyje arba ežero pakrantėje gali slėptis kriauklės ar stiklo atraižos, todėl vaikų įsipjovimų, smulkių žaizdelių ar kitų nusibrozdinimų ne visada išvengsi. Tokiais atvejais verta šalia savęs turėti dezinfekantą, pleistrus, bintą ir tepaliuką paviršinėms žaizdoms gydyti. Vaikui įsipjovus praplaukite žaizdą tekančiu švariu vandeniu, tuomet dezinfekuokite ir pagal žaizdos gylį rinkitės pleistrą arba bintą. Taip pat norint apsisaugoti nuo tokių incidentų galite paskatinti vaikus paplūdimyje dėvėti basutes ar vandens batukus“, – pataria J. Deksnienė.

Vietoje karšto čebureko – sveiki užkandžiai

Į paplūdimį keliaukite pasirūpinę sveikais užkandžiais, pataria vaistininkė. Anot jos, taip išvengsite šeimos pagundų užkandžiauti skrandį apsunkinančiais ir sunkiau suvirškinamais greito maisto produktais kaip bulvių traškučiai, čeburekai ar kepta duona su sūriu.

„Karštą dieną išvengti sustojusio vaiko skrandžio ar pilvo skausmo padės lengvi ir sveiki užkandžiai. Keliaukite į paplūdimį su šviežiais vaisiais, uogomis ir daržovėmis, taip pat nepamirškite sveikuoliškų batonėlių, praturtintų baltymais ir skaidulomis. Jie padės pasirūpinti visomis reikiamomis medžiagomis, užtikrins sotumo ir energijos pojūtį, o dėl saldaus skonio vaikai šiam užkandžiui neliks abejingi“, – pataria farmacininkė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Ginekologas atvirai kalba apie pacienčių baimes ir būdus joms įveikti
Ar ir jūs jaučiate nerimą laukdami gydytojo konsultacijos, kraujo tyrimo ar dantų gydymo? Tie, kurie patiria „balt...
Prostatos vėžys: pataria, kaip vyrams pasirūpinti savo sveikata
Rugsėjo 15-ąją minima pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet diag...
Atkurta odontologų savivalda – tikro rūpesčio pacientais ir savo bendruomene rezultatas
„Ypač džiaugiuosi vienu svarbiausių šių metų pasiekimų – priimtu sprendimu atkurti dalį Odontologų rūmų savi...
Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas...
Draugų medikų iniciatyva: gabenami automobiliai Ukrainos kariams ir civiliams
Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos Ukrainos kariams perdavė 3 automobilius – 2 Volkswagen ir...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų