Antradienis, 2023.05.30
Reklama

Paliatyviosios pagalbos trukmė nebus ribojama

vlmedicina.lt | 2015-08-14 11:03:50

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pakeitė paliatyviosios pagalbos  suaugusiems ir vaikams teikimą reglamentuojantį įsakymą. Juo panaikinami apribojimai šių paslaugų teikimo trukmei, bet patikslintos ir aiškiau reglamentuotos indikacijos paliatyviajai pagalbai stacionare gauti.  

Slauga
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

Praėjusių metų gegužę Valstybinės ligonių kasos iniciatyva buvo pakeistas paliatyviosios pagalbos suaugusiems bei vaikams teikimo tvarkos aprašas apribojant stacionarinės pagalbos teikimo trukmę iki 60 dienų (vietoj neribotos). Kilus abejonėms tokio sprendimo pagrįstumu, sudaryta darbo grupė išanalizavo stacionarinės paliatyviosios pagalbos teikimo problemas, jų priežastis ir galimus sprendimo būdus bei parengė tvarkos tobulinimo pasiūlymus.

Sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, buvo būtina detaliai išanalizuoti problemas, nes paliatyvioji pagalba – tokia paslauga, kurios negalima riboti, bet negalima ir piktnaudžiauti.

„Todėl buvo labai svarbu objektyviai įvertinti poreikius ir galimybes, – pabrėžė ministrė. – Žmogus turi gauti tokią pagalbą, kokios jam tikrai reikia ir svarbiau ne riboti kiek laiko, bet tiksliau nustatyti kam ir kaip tokia paslauga turi būti teikiama.“

Pakeistame Paliatyviosios pagalbos  suaugusiems ir vaikams teikimą reglamentuojančiame  įsakyme aiškiai ir paslaugų teikėjui, ir pacientui išdėstytos nuostatos kada žmogui gali būti teikiama paliatyvioji pagalba bei nustatyti saugikliai.

Svarbiausia, pasak ministrės R. Šalaševičiūtės, liko nuostata, kad paliatyviosios pagalbos paslaugos pacientams teikiamos neterminuotai.

Paliatyvioji pagalba, pagal pakeistas įsakymo nuostatas, gali būti teikiama stacionare, arba paciento namuose, taip pat ambulatoriškai gali būti teikiamos konsultacijos pacientui ir jo šeimos nariams. Dažniausia paliatyvioji pagalba teikiama onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Kiekvienu atveju dėl paliatyviosios pagalbos teikimo pacientai ar jų šeimos nariai turi tartis su gydančiu gydytoju. Pasikeitus paciento sveikatos būklei, dėl tolesnio gydymo tariasi gydymo įstaigos konsiliumas.

Paliatyviosios pagalbos tikslas mažinti nepagydoma, progresuojančia liga sergančių pacientų fizines kančias ir (ar) jų išvengti, tiksliai nustatyti pacientus varginančius simptomus, juos kontroliuoti ir mažinti, nustatyti psichologines ir socialines paciento ir jo artimųjų problemas, padėti jas spręsti stiprinant norą gyventi, o mirtį laikant natūraliu procesu, pagerinti paciento ir jo artimųjų gyvenimo kokybę.

Atsižvelgdama į tokių paslaugų poreikį, Lietuvos Respublikos Vyriausybė praėjusiais metais  patvirtino naują stacionarinės paliatyviosios pagalbos paslaugų kriterijų – lovų skaičių padidino nuo 6 iki 9 lovų 100 tūkst. gyventojų. Artimiausiu metu numatoma plėtoti dienos stacionaro ir ambulatorines paliatyviosios pagalbos paslaugas panaudojant ES fondų investicijų lėšas.

SAM Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Psichiatras: didžiuotis, kad miegate 5 valandas, nėra ko – už tai atsiimsite senatvėje
Nors paskutiniu metu vis daugiau kalbama apie psichinę sveikatą, skatinama ja rūpintis ir iškilus sunkumų kreiptis į psi...
Atmintinė nėštumą planuojančioms ir jau besilaukiančioms – ką svarbu žinoti?
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime, kupinas naujų patirčių ir potyrių. Vis dėlto planuoja...
Virškinimo sistemos ligos: sveikatai palanki mityba svarbi nuo pat naujagimystės
Virškinimo sistemos ligos itin dažnos: jomis serga apie 300 mln. žmonių Europoje. Nuo 2000 m. iki 2019 m. virškinimo sis...
Oda šiltuoju sezonu – kaip ją apsaugoti ir tinkamai pasirūpinti?
Ultravioletiniai (UV) spinduliai – ne vienintelis pavojus, tykantis odos atšilus orams. Sausa oda dėl drėgmės...
Lėtinė inkstų liga paliečia milijonus europiečių: kaip ją atpažinti?
Be jokių išankstinių simptomų organizmą apnuodijanti lėtinė inkstų liga kasdien apsunkina gyvenimą daugiau nei 100 milij...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų