Trečiadienis, 2023.03.22
Reklama

Onkologiniai ligoniai sulauks reikiamo gydymo ir karantino metu

Šaltinis: vlmedicina | 2020-03-20 15:37:58

Kovo 16 dieną Lietuvoje įvestas karantinas gerokai sutrikdė gydymo įstaigų veiklą – pradžioje buvo atšauktos planinės konsultacijos, operacijos bei daugybė kitų procedūrų. Visgi, pasak Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės, šis nutarimas onkologiniams pacientams netaikomas – jiems net ir sunkaus periodo šalyje metu turi būti teikiamos reikiamos paslaugos. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) praneša apie paslaugų teikimo onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams atnaujinimą nuo pirmadienio, kovo 23 dienos.

© VLMEDICINA.LT (A.Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

POLA praneša, kad Nacionaliniame vėžio institute (NVI), Kauno klinikose (KK), Santaros klinikose (SK), Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL), Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (RŠL) bei Panevėžio Respublikinėje ligoninėje (PRL) įprastine tvarka bus vykdomos chemoterapijos procedūros.

Onkologiniams ligoniams reikalingos biologinės terapijos procedūros (radioterapijos) bus atliekamos visose minėtose gydymo įstaigose. Spindulinės terapijos procedūros įprastine tvarka bus teikiamos NVI, KK, KUL, RŠL. SK bei PRL ši terapija nebuvo teikiama ir anksčiau. Apie tai, ar šias procedūras galima nukelti 2 savaičių laikotarpiui, ar jos turi būti tęsiamos įprastai, įvertinęs būklę, sprendžia paciento gydytojas.

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas džiaugiasi, kad onkologinių pacientų gydymas karantino laikotarpiu nebus stabdomas, mat jų priežiūra itin svarbi ir negali būti atidėliojama.

„Onkologinėmis ligomis sergantys pacientai privalo sulaukti reikiamų konsultacijų, apžiūrų bei gydymo, tačiau tik tuomet, kai gydymo įstaigos yra pajėgios užtikrinti jose besigydančių pacientų tinkamą apsaugą nuo COVID-19. Vėžys karantino metu ir toliau progresuoja, todėl dėkojame už supratingumą Sveikatos apsaugos ministerijai ir pasiektą sutarimą, kad užtikrinant saugumą, būtinos procedūros onkologiniams pacientams bus teikiamos ir karantino metu. Ekstremali situacija šalyje neturi būti kritiniu nuosprendžiu ir taip didžiulius iššūkius patiriantiems onkologiniams ligoniams“, – sako Š. Narbutas.

Pacientams bus vykdomos ir planinės operacijos, laikantis papildomų saugos priemonių. Jos įprastine tvarka bus teikiamos KK, SK, KUL, RŠL, PRL. Pranešama, kad NVI bus atliekamos tik būtinos operacijos, be kurių kiltų nemenka grėsmė paciento gyvybei. Apie tai, ar nukelti kitas operacijas spręs gydytojų konsiliumas. Paliatyvius pacientus bus galima lankyti NVI, KK, KUL, RŠL, PRL.

Konsultacijų ir tyrimų atlikimas be eilės naujiems pacientams vyks įprastai, o skubūs tyrimai, tokie, kaip kompiuterinė tomografija, magnetinis rezonansas, genetiniai tyrimai, molekuliniai tyrimai taip pat bus atliekami visose gydymo įstaigose.

POLA skelbia, kad visų gydymo įstaigų gydytojai iki kovo mėnesio pabaigos stengiasi susisiekti su kiekvienu pacientu, kuriam buvo paskirtas vizitas ir paaiškina, ar reikės atvykti į gydymo įstaigą. Asmenims, su kuriais gydytojams nepavyks susisiekti, į savo gydytoją teks kreiptis patiems mobiliuoju telefonu ar el. paštu.

Kiekvienas pacientas bus apklausiamas būtinais klausimais dėl karantino, bus matuojama temperatūra. Gydymo įstaigose taip pat bus laikomasi saugumo priemonių bei užtikrinamas 1 metro atstumas.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kada reikia plaukų transplantacijos?
Plaukai – viena išraiškingiausių mūsų išvaizdos detalių. Vešlūs, sveiki plaukai yra tikra puošmena, kuria galima d...
 Miego ypatumai ir jo kokybę užtikrinantys veiksniai
Miegas – unikali mūsų organizmo savybė. Nuolat vykdomi tyrimai ir per daugybę metų atrasti miego funkcijos ypatuma...
Kokią įtaką vaiko psichinei sveikatai turi ryšys su jo pedagogu?
Vis dažniau ir dažniau girdime, kad mokyklinio amžiaus vaikai susiduria su motyvacijos stoka mokantis mokykloje bei siek...
Kada pabunda erkės ir kaip nuo jų apsisaugoti?
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad sparčiai besikeičiant k...
Kraujo donorams: prieš padėdami kitiems, pirmiausiai pasirūpinkite savimi
Higienos instituto duomenimis, pernai Lietuvoje kraują aukojo 57,5 tūkst. kraujo donorų, iš kurių nuolatiniai – 48...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar skiepysitės nuo erkinio encefalito?
Taip
Ne
Dar neapsisprendžiau
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų