Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlomam odontologų licencijavimo tvarkos tobulinimui, pagal kurį siūloma nustatyti, kad odontologams ir burnos higienistams reikiamus dokumentus verstis jų veikla išduoda valstybės įgaliota institucija, o ne patys sau, kaip buvo iki šiol, kai licencijas išduoda odontologų asociacija.
Tad dabar šie siūlymai keliauja į Seimą, kur ir bus svarstomi.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, tai, kad odontologams licencijas išduoda ne Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba), licencijuojanti visas kitas sveikatos priežiūros paslaugas, o Odontologų rūmai, turėjo būti keičiama dėl daugelio priežasčių.
„Odontologų veiklos licencijavimo perkėlimas Akreditavimo tarnybai leis ne tik didinti skaidrumą, įnešti socialinio teisingumo, aiškumo, mažinti administracinę naštą, bet ir didins kokybę, kadangi tarnyba vykdys visapusišką šių paslaugų priežiūrą. Be to, surinktos lėšos, priešingai nei iki šiol, keliaus tiesiai į valstybės biudžetą. Tokių pokyčių laukia ir odontologų bendruomenė“, – teigia A. Veryga.
Pagal iki šiol galiojusią tvarką, norint užsiimti odontologinėmis ar burnos priežiūros paslaugomis, pirmiausia reikėjo tapti Odontologų rūmų nariu, susimokėti stojimo, o vėliau ir narystės mokestį, kuris panaudojamas rūmų poreikiams. Tik tada buvo galima pradėti vykdyti veiklą. Dabar gi odontologinės priežiūros ir pagalbos įstaigoms, gydytojams odontologams bei burnos priežiūros specialistams sudaromos vienodos sąlygos pradėti ir vykdyti veiklą kaip ir kitoms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms bei specialistams, taip užtikrinant šių paslaugų teikimo kokybę ir saugumą.
Ne mažiau aktualu tai, kad gerės ir odontologijos bei burnos priežiūros paslaugų prieinamumas, mat įteisinama, kad odontologas ar burnos priežiūros specialistas gydymo įstaigoje galės dirbti ne tik pagal darbo sutartį. Jis galės būti susijęs su ja darbo santykių esmę atitinkančiais santykiais, tai yra, dirbti mažojoje bendrijoje ar individualioje įmonėje.
Įstatymų pataisas taip pat paskatino siekis įstatyminiu lygmeniu reglamentuoti odontologinės priežiūros ir pagalbos įstaigų bei burnos priežiūros specialistų licencijavimo pagrindus, taip įgyvendinant Konstitucinio teismo sprendimus, kad esmines ūkinės veiklos sąlygas galima nustatyti tik įstatymu.
Įstatymų pataisų paketui dar turės pritarti Seimas.