Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Nutukimo operacijos – pagalba tada, kai jau niekas nebegali padėti

Šaltinis: vlmedicina | 2019-07-08 13:57:12

Apie nutukimo operacijas (skrandžio rezekcija, skrandžio apylankos operacija, skrandžio sulankstymo operacija) kalbama labai daug. Kol vieniems atrodo, kad nutukimas yra nerimta liga, nuo kurios geriausias vaistas - saikas, tuo tarpu su dideliu antsvoriu kovojantys žmonės tikina, kad tai – ne tik fizinė, tačiau ir psichologinė problema. Juolab pasiekus tam tikrą svorį jo metimas tampa rimtu iššūkiu, kuris įveikiamas ne visiems.

Nerijus Kaselis. Pranešimo autorių nuotr.

Statistika, kuri skatina domėtis plačiau

Nors egzistuoja ne viena skrandžio mažinimo operacija – visos jos padeda pasiekti stulbinančių rezultatų. Svarbiausia – ne tik sumažinamas žmogaus svoris, tačiau kartu su juo panaikinamos ir įvairios sveikatos problemos. Švedijos mokslininkai fiksuoja, kad laiku atlikta skrandžio mažinimo operacija sumažina tokių pacientų mirtingumo riziką net iki 53 procentų!

Atlikti tyrimai taip pat atskleidžia, kad 33 procentai pacientų po operacijos rečiau serga arba visai nebesiskundžia ir kraujagyslių bei širdies ligomis, taip pat pagerėja fizinė būklė, dingsta sąnarių ligos, sumažėja kraujospūdis. Visos išvardytos sveikatos problemos dažnai kankina nutukusius asmenis, tad išsprendus svorio problemą kartu su ja dingsta ir antsvorio ligos.

Klaipėdoje nutukimo operacijas atliekantis Nerijus Kaselis priduria: „Pasiekus tam tikrą svorio ribą mesti kilogramus dietomis bei fiziniu aktyvumu ne tik kad neveiksminga, tačiau dažnu atveju net ir žalinga. Žmonės su dideliu antsvoriu keliauja į sporto sales ir nesupranta, kad rizikuoja savo sveikata. Kenčiane tik sąnariai, tačiau ir širdis. Taigi mesti svorį reikia žingsnis po žingsnio“.

Gyvenimas gali prasidėti šiandien...

Skrandžio mažinimo operacijos šiuo metu Vakaruose išgyvena aukso amžių. Internete ir televizijoje apstu videoįrašų bei straipsnių, kuriuose pasakojamos amerikiečių patirtys ir bandymai pradėti naują gyvenimą atsikračius pusę savo svorio ir dar daugiau. Tačiau kaip gyvena lietuviai?

N.Kaselio pacientė Diana – laiminga moteris, kadangi po operacijos ji daug šypsosi, daug juda, tiesiog – gyvena! „Esu labai laiminga,kad pasiryžau operuotis. Nors artimieji bandė atkalbėti, tačiau esu toks žmogus, kuris gauna ko nori. Ryžtis operuotis paskatino dietos ir vis sugrįžtantis svoris“.

Dianai buvo atlikta apylankos operacija. Ji padeda atsikratyti apie 70 procentų savo kūno svorio, kuris prarandamas vidutiniškai per dvejus metus. Žinoma, po operacijos reikia laikytis tam tikro mitybos režimo, tačiau tai tikrai nereiškia, kad teks badauti ir galėsite pamiršti skanų mastą.

Diana. Pranešimo autorių nuotr.

Dar vienas pusę savo svorio numetęs N. Kaselio pacientas – Algis, kuris prieš operaciją svėrė 160 kg, o praėjus porai metų vyrui svoris stabiliai laikosi 80-82 kg. Algiui taip pat sėkmingai buvo atlikta skrandžio apylankos operacija. Operacijai vyras pasiryžo dėl noro paprasčiau judėti, taip pat atsirado psichologinis nepasitenkinimas savo kūnu. Kalbėdamas apie mitybą Algis priduria, kad po operacijos galima valgyti viską, tik pasikeičia požiūris į maistą.

Algis. Pranešimo autorių nuotr.

Andželikai taip pat buvo atlikta apylankos operacija. „Esu aktyvi, laiminga. Visos ligos dingo. Dar daug reikia numesti, bet pusę jau nebėra …“. Per kelis mėnesius – nuo 133 kg iki 95 kg.

N. Kaselis: „Pas chirurgą – paskutinis žingsnis“

Nepaisant to, kad pasiekus tam tikrą svorį operacija gali būti vienintelė pagalba, visgi, kaip teigia operacijas atliekantis chirurgas, pirmas kelias dėl nutukimo – pas psichologą. Dažniausiai didelį svorį turintys asmenys turi ir psichologinių problemų, kurio paskatina valgyti daugiau  nei reikalauja organizmas. Gydytojas prideda, kad apsilankyti reikia pas gerą specialistą, o ne kaimynę ar licencijos neturinčius žolininkus, kurie dažniausiai pelnosi iš pagalbos ieškančių žmonių. O laikas labai svarbus, kadangi kuo greičiau imamasi efektyvių lieknėjimo priemonių– tuo greičiau žmogus gali vėl pradėti gyventi.

„Jeigu nepadeda psichologas, jeigu dietologų slenksčiai jau seniai praminti– tokiu atveju laikas apsilankyti pas chirurgą, kuris įvertinęs paciento fizinę būklę gali patarti dėl operacijos“. Svarbiausia suprasti, kad net ir skrandžio mažinimo operacijos nėra stebuklas, nėra piliulė, kuri gali padėti išspręsti didelio svorio problemas. Tai – pagalbos ranka, tačiau gyvenimą į savo rankas turi paimti pacientas. Skrandžio mažinimas – puiki galimybėbe jokio didelio diskomforto mesti svorį. Tačiau jeigu žmogus turi psichologinių problemų ir apsivalgymas yra jo kasdienybė– net ir po operacijos šios problemos nedings.

Taigi – viskas po truputįir pirmas žingsnis – meilė sau.

Daugiau apie skrandžio mažinimo operacijas galite sužinoti – www.gastroklinika.lt. Svetainėje Jūsų laukia konsultantai, kurie mielai atsakys į visus klausimus, susijusius su operacijomis.

 

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Net 8 iš 10 lietuvių nepritaria narvuose laikomų vištų laikymo sąlygoms
Net 8 iš 10 (82 proc.) lietuvių mano, jog narvuose laikomų vištų sąlygos yra nepakankamai geros, rodo naujausia reprezen...
Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po Velykų
Kai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vo...
Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkos
Kaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti?...
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų