Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Nuo kitų metų Visuomenės sveikatos stiprinimo fondui - dvigubai daugiau lėšų

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-30 16:42:13

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui didinti Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo finansavimą, todėl nuo kitų metų šis fondas didėja dvigubai – nuo 1,34 mln. eurų iki 2,68 mln. eurų. Tai reiškia, kad bus galima užtikrinti geresnę informacijos sklaidą, visuomenės švietimą, prevencinių projektų įgyvendinimą ir organizuoti reikalingiausius tyrimus visuomenės sveikatos srityje.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Taigi nutarta, kad Visuomenės sveikatos stiprinimo fondui sudaryti nuo 2018 m. būtų skiriama 0,5 proc. faktinių įplaukų, gautų už alkoholinių gėrimų, tabako bei azartinių lošimų akcizą. Iki šiol fondą sudarydavo tik lėšos, gautos už alkoholinius gėrimus.

Vyriausybė taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad turi būti keliami itin aukšti reikalavimai skaidriam ir efektyviam šio fondo valdymui ir į būtinybę nustatyti kriterijus, kuriais būtų aiškiai vertinama per šį fondą finansuojamų projektų nauda.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šio fondo paskirtis yra labai svarbi, nes per jį finansuojami projektai turėtų ženkliai prisidėti gerinant situaciją visuomenės sveikatos srityje, stiprinant savižudybių prevenciją, vykdant socialinius projektus apie alkoholio žalą.

„Dvigubai didėjant šiam fondui, būtų plečiamas ir projektų tematikos spektras. Pavyzdžiui, prioritetinės kryptys galėtų būti aptariamos ir tvirtinamos Vyriausybėje, kas leistų plačiau žvelgti į visas su visuomenės sveikata susijusias sritis. Tarkim, būtų galima įtraukti dar vieną prioritetinę sritį – fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimą, kas yra labai svarbu ir populiaru visuomenėje. Šiuo metu yra išskirtos dvi prioritetinės sritys – alkoholio ir savižudybių prevencija, pagal kurias pareiškėjai teikė projektus paraiškoms gauti. Tad praplėtus projektų tematiką, būtų galima įgyvendinti daugiau svarbių projektų visuomenės sveikatos stiprinimo srityje, kurie pasiektų kuo daugiau žmonių“, – įsitikinęs ministras A. Veryga.

Anot ministro A. Verygos, tai ypač aktualu regionams, nes daugiausia projektų paraiškų yra gaunama iš regionuose esančių nevyriausybinių organizacijų.

„Būtent nevyriausybinės organizacijos yra arčiausiai žmonių, tiesiogiai susiduria su jų problemomis, todėl jos yra puikus sąjungininkas sprendžiant visuomenės sveikatos problemas. Nepaisant to, kad šis fondas veikia antrus metus, jau dabar galima paminėti nemažai socialinių projektų, kurie yra sėkmingi. Tai tik įrodo, kad keičiasi ilgą laiką buvusi kultūra, jog svarbiausia yra įsisavinti pinigus. Priešingai, tobulinant fondo veiklą daug dėmesio skiriama, kad būtų pasiekti konkretūs ir realiai apčiuopiami rezultatai“, – sako ministras A. Veryga.

Šiais metais fondas gavo daugiau nei 90 paraiškų, kurios šiuo metu yra baigiamos vertinamos ir artimiausiu metu turėtų būti priimti sprendimai šio fondo taryboje dėl konkrečių projektų finansavimo. Praėjusiais metais buvo gautos 188 paraiškos, o finansavimas skirtas 36 projektams.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad fondo paskirtis – remti sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veiklą, prevencinius projektus, socialinę reklamą ir reikalingus mokslinius tyrimus. Fondo prioritetai yra alkoholio vartojimo prevencija, visuomenės psichikos sveikatos ir savižudybių prevencija, sveikos gyvensenos ir jos kultūros formavimas. Fondo taryba skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato vertinimo kriterijus, kviečia ekspertus vertinti projektus, priima sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų