Pirmadienis, 2024.05.13
Reklama

Norintys stiprinti imunitetą turėtų prisiminti žoleles (2)

www.lrt.lt | Šaltinis: vlmedicina | 2014-10-01 10:00:35

Prasidedant šaltajam sezonui žmonės suskumba imunitetą stiprinti česnakais, imbierais, medumi, tačiau nepelnytai pamiršta žolelių arbatas, sako žolininkė, provizorė Jadvyga Balvočiūtė. Jos teigimu, „kiekvieną ligą galima palengvinti žolelėmis, jomis taip pat galima sustiprinti imunitetą. Tačiau žmonės inertiškai renkasi produktus, kuriuos žino ir randa prekybos vietose“.

 

Jadvyga Balvočiūtė
Jadvyga Balvočiūtė. Algirdo Kubaičio nuotr.

 

Anot LRT.lt pašnekovės, imunitetui stiprinti žmonės rečiau renkasi žoleles ir jų arbatas, nes apie jas mažiau išmano.

„Visi jaučia norą vartoti natūralius produktus, jais stiprinti imuninę sistemą ir gydytis. Žmonės dažniausiai iš inercijos renkasi tai, ką jau žino, kas yra priimta, randama prekybos vietose – nereikia sukti galvos. O renkantis žoleles galvą pasukti tenka. Atsiranda daug neaiškumų, kurie riboja vartojimą“, – pažymi J. Balvočiūtė.

Pušų spygliai – ne tik bado

Pasak žolininkės, svarbiausias elementas, siekiant, kad žmogaus imuninė sistema būtų stipri, yra sveika mityba. Taip pat, pasak J. Balvočiūtės, žmogus kasdien turėtų išgerti vietinių augalų arbatos.

„Paprastai vartojame kininių arbatmedžių arbatą – žalią, juodą, raudoną, bet turime savo augalų, kurie gali turėti panašų skonį ir dar yra praturtinti savais aromatais bei naudingomis savybėmis. Visuomet rekomenduoju vasarą pasirinkti gervuogių, žemuogių, beržų, šaltalankių lapų, labai vertingų kasdienei arbatai.

Šaltalankių lapų dar ir dabar galima pasirinkti, tik reikėtų skinti pačius jauniausius lapelius. Turime žinoti, kad paprastos žolelės gali palengvinti kiekvieną ligą, sustiprinti mūsų imuninę sistemą“, – pažymi J. Balvočiūtė.

Pasak žolininkės, peršalimo profilaktikai gali padėti ir spygliuočiai. Žiemą galima pasikarpyti eglių bei pušų spyglių, šiek tiek jų užsiplikyti ir išgerti aromatingos, vitaminais praturtintos arbatos.

Žolininkė atkreipia dėmesį ir į tai, kad žmogaus imuninė sistema bus sveika tada, kai gerai veiks virškinimo, nervų sistemos. Todėl svarbu pasirūpinti ir jų sveikata.

Svarbu nepadauginti

J. Balvočiūtė teigia, kad naudingiausia yra vartoti pavienes žoleles, tai daryti reikėtų ne daugiau nei 10 dienų iš eilės.

„Vieniems gali būti viskas gerai, o kitiems gali pradėti dirginti skrandį. Reikia stebėti, kaip mus veikia žolelės. Virškinimo traktui naudingos žolelės visuomet vartojamos prieš valgį, o jei vartojamos kvėpavimo takų ligų simptomams slopinti skirtos žolelės, tuomet geriau jas išgerti po valgio. Tačiau gerai, kad apskritai jas vartojame“, – sako žolininkė.

Pasak pašnekovės, kartą pasitaręs su žolininku žmogus jau gali daug ką sužinoti ir sėkmingai mėgautis žolelių teikiama nauda.

Vilija Andrulevičiūtė,

www.lrt.lt

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (2)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Plauti galvą tik kartą per savaitę – tai įmanoma
Vieniems plaukai riebaluojasi itin greitai, kiti gali nors ir savaitę išvaikščioti netrinkę savo plaukų. Kasdienis galvo...
Išplėstinės praktikos slaugytojai – savarankiški ir itin kompetentingi specialistai
Išplėstinės praktikos slaugytojas – specialistas, dirbantis klinikinį darbą, pasižymintis platesnėmis kompetencijo...
Alpimas: dėl kokių priežasčių dažniausiai netenkama sąmonės?
Alpimai, moksliškai vadinami sinkopėmis, yra gana dažnas reiškinys – apskaičiuota, jog bent kartą per gyvenim...
Gausus prakaitavimas – ne nuosprendis. Kaip jo išvengti?
Kartu su pirmosiomis vasariškų karščių dienomis grįžo ir ne vienam aktuali problema – kaip gelbėtis, kai nugara up...
Šeimos gydytoja papasakojo, kokių klaidų nedaryti, norint sėkmingai mesti svorį
Sparčiai šylant, orams nemaža dalis žmonių pradeda intensyviai ruoštis vasaros sezonui ir daugiau dėmesio skiria savo kū...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų