Šeštadienis, 2024.12.14
Reklama

Netikėti naminių gydymo priemonių panaudojimo būdai

Audrė Bartaševičiūtė | 2013-10-23 00:01:22

Kiekvienuose namuose yra priemonių, turinčių įdomių ir nekasdieniškų panaudojimo galimybių. Galimybių, apie kurias galbūt ne visi žino. Šįkart – apie namines gydymo priemones ir netikėtas jų funkcijas.

Šokoladas
Kone tobulas skanėstas gali tapti draugiškas net mūsų odai. Algirdo Kubaičio nuotr.

Tabletės nuo rūgštingumo

Greito poveikio tabletės nuo rūgštingumo sudėtyje turi tokių šarminių medžiagų, kaip natrio, magnio ar kalcio karbonatai. Pagrindinė šių tablečių paskirtis – sumažinti padidėjusį skrandžio rūgštingumą, slopinti varginantį rėmenį, surišant skrandžio rūgšties perteklių.

Visgi tabletes nuo rūgštingumo galima panaudoti ir kitiems tikslams. Sutrynę antacidų tabletes ir sumaišę jas su avižų dribsniais bei nedideliu kiekiu vandens (iki pastos konsistencijos), puikiai nuraminsite vabzdžių sugeltą odą. Šarminės medžiagos tabletėse ir avižų dribsniai pasižymi raminančiu išoriniu poveikiu, malšina dilgčiojimą ir niežėjimą, kuriuos sukelia įvairių vabzdžių įkandimai. Štai kai kuriuose kremuose ir tepaluose nuo vabzdžių įkandimo yra cinko, sausinančio odą. Be to, dažnai pradeda veikti ne taip greitai, kaip tikimės. Naminis mišinys iš tablečių nuo rėmens ir avižų dribsnių greitai pašalins skausmą ir niežėjimą. Ir neišsausins odos.

Panašiomis savybėmis pasižymi ir kepimo milteliai, arba kitaip, - maistinė soda. Naudojant ją išoriškai (vėlgi pastos pavidalu), sumažinamas įvairių odos būklių sukeliamas diskomfortas – pavyzdžiui, skausmas nusideginus saulėje, niežėjimas, esant egzemai ar įgėlus vabzdžiams, nusidilginus dilgiaisiais augalais. Sudėtyje esantis natrio karbonatas pasižymi švelniomis šarminėmis savybėmis ir neutralizuoja odos pH. Toks „buferio efektas“ padeda slopinti uždegimines odos reakcijas, sumažina odos skausmingumą.

Burnos skaliklis

Skaliklių yra įvairių – tiek su alkoholiu, tiek be jo. Abi šias skaliklių rūšis vienija tai, jog sudėtyje esti antimikrobinių ar antigrybelinių medžiagų, galinčių ženkliai sumažinti mikroorganizmų kiekį burnoje.

Dermatologijos mokslo daktaras Hovardas Sobelis iš Izraelio rekomenduoja įsigyti kuo didesnę skaliklio pakuotę ir panaudoti šią priemonę dvejopai – kaip kasdieninę burnos higienos priemonę ir kaip priemonę išvengti vadinamosios atleto pėdos. Kas tai yra? Tai nemaloni grybelinė pėdų infekcija, pažeidžianti tarpupirščių odą, sukelianti pleiskanojimą, niežėjimą, perštėjimą, šlapiavimą. Tam, kad išvengtume šios grybelių, pelėsių ar mielių sukeliamos dermatologinės ligos, bent kartą per dieną po dušo pėdas ir ypač tarpupirščius galime apšlakstyti nedideliu kiekiu burnos skaliklio. Arba odą įtrinti vatos gumulėliu, išmirkytu jame. Antibakterinės skaliklio medžiagos dezinfekuos, dezodoruos ir apsaugos nuo grybelinių infekcijų bei nemalonaus kvapo.

Nosies purškikliai

Vienos ar kitos cheminės sudėties nosies purškiklį galime rasto kone kiekvienuose namuose. Kas gi pakenčia užsikimšusią, neprakvėpuojančią nosį? Purškiklių veikliosios medžiagos – dekongestantai  mažina nosies gleivinės paburkimą, šalina užgulimą, ramina gleivinę, leidžia mums lengviau prakvėpuoti.

Jos gali pagelbėti ir atsitikus kitai bėdai – prasidėjus kraujavimui iš nosies. Nosiai kraujuojant, stveriamės vatos gabalėlio, servetėlės ar bet ko, kas sulaikytų kraujavimą. Tokiu būdu kraujavimas praeina po 10-20 minučių. Daug greičiau kraujavimą sustabdysite panaudoję tradicinį purškalą į nosį. Štai užsienyje maždaug dviem trečdaliams žmonių, besikreipiančių į gydymo įstaigas dėl ilgalaikio kraujavimo iš nosies, kraujavimą sėkmingai stabdo nosies purškalai. Jų sudėtyje yra ksilometazolino, oksimetazolino ir kitų panašių veikliųjų medžiagų. Tam, kad efektyviai ir greitai sustabdytumėte kraujavimą iš nosies namuose, pirmiausia patariama stipriai išpūsti nosį, tada atsigulti atlošus galvą ir įsipurkšti purškalo į kraujuojančią šnervę. Palaikyti kelias minutes, uždėti vatos gabalėlį dar kelioms minutėms ir kraujavimas turėtų liautis.

Hamamelio vanduo (hidrolatas)

Priemonių aknės nuvargintai, spuoguotai odai yra daugybė. Kartais net nežinia, ką rinktis. Visgi pastaruoju metu dermatologai ir kosmetologai atkreipia dėmesį į natūralias priemones, pavyzdžiui, augalo hamamelio produktus. Hamamelio vanduo natūraliai giliai išvalo ir sutraukia poras, tonizuoja, neišsausina ir nepažeidžia jautrios odos, sumažina jos jautrumą, gydo žaizdeles. Šis vanduo turi ir kitą, mažai kam žinomą panaudojimo būdą – hemorojaus simptomų sumažinimą. Kadangi hamamelis veikia kaip natūrali sutraukianti priemonė, jis gali slopinti gleivinių ir aplinkinių kraujagyslių paburkimą. Tiesa, hamamelio priemonės, kurių pagrindas – alkoholis, gali išsausinti gleivinę. Tad verta jas įmaišyti į riebesnį kremą, A ir D vitaminų tepalą ar panašiai. Kelis kartus per dieną tokiu tepalu tepant išangę, sumažės skausmas, dilgčiojimas, diskomfortas ir kiti nemalonūs hemorojaus pojūčiai.

Alijošiaus gelis ar sultys

Apie alijošiaus raminamąsias, regeneruojamąsias savybes žinome turbūt visi. Išoriškai naudojama alijošiaus priemonė ramina odą po saulės nudegimų, gydo kitokio pobūdžio nudegimus. Geriamas alijošiaus tirpalas detoksikuoja organizmą, aktyvina imunitetą ir apsaugines organizmo reakcijas.

Šio augalo produktai puikiai tinka ir burnos opelėms, žaizdelėms gydyti. „Vitaminai ir amino rūgštys, esantys alijošiuje, greitai ir efektyviai atkuria pažeistus audinius“, - teigia Dantų estetikos asociacijos Amerikoje prezidentas Irvinas Smaigelis. Be to, kai kurie alijošiaus komponentai sąveikaudami vienas su kitu mažina uždegimą ir skausmą. Vieno tyrimo peržiūros metu nustatyta, kad pacientai, ant burnos opelių dažnai tepę alijošiaus gelio, pasveiko per perpus trumpesnį laiką nei tie, kurie naudojo kitas priemones.

Štai todėl, matyt, po truputį populiarėja ir dantų pastos bei kitos dantų priežiūros priemonės, kuriose yra alijošiaus.

Arbatmedžio aliejus

Apie arbatmedžio aliejų, kaip ir apie alijošių, informacijos taip pat nemažai. Tiksliau, apie šio eterinio aliejaus panaudojimo galimybes. Tai ir puiki išorinė antiseptinė, antibakterinė, priešuždegiminė priemonė. Naudojama tokioms būklėms, kaip aknė, egzema, grybelinės infekcijos, burnos gleivinės uždegimas, ausies uždegimas ir taip toliau.

Yra ir dar vienas puikus arbatmedžio panaudojimo būdas – pleiskanoms šalinti. Nustatyta, kad žmonės, kurie naudojo šampūną, kuriame buvo bent 5 proc. arbatmedžio aliejaus, greičiau atsikratydavo galvos odos niežėjimo, riebių pleiskanų. Šie požymiai, pirmiausia, - grybelinės galvos odos ligos požymiai, o arbatmedžio aliejus, kaip jau žinome, - stipri natūrali antigrybelinė medžiaga. Tad nedidelį kiekį jo galite įsipilti į kasdieninį savo šampūną. Tikimybė, jog atsikratysite pleiskanų, ženkliai padidės.

Jogurtas

Mėgstame jogurtą, nes jis skanus ir sveikas. Sveikas mūsų virškinimo sistemai, naudingas žarnynui, net imunitetui dėl jame esančių gerųjų bakterijų, kalcio.

Tačiau kasdieninė jogurto porcija gali padėti išlaikyti ir sveikas dantenas, taip pat sumažinti paradontozių riziką. Kodėl? Todėl, kad jogurte esanti pieno rūgštis veiksmingai kovoja su burnos ertmėje gyvenančiomis žalingomis bakterijomis, apsaugo dantenas nuo jų, o mus - nuo lėtinių dantenų susirgimų.

Šalto spaudimo alyvuogių aliejus

Šeimininkės šiuo aliejumi gardina salotas ir kitus maisto produktus. Taip sveikiau ir naudingiau. Nustatyta, kad alyvuogių aliejus padeda mažinti blogojo cholesterolio kiekį, apsaugo mus nuo kardiovaskulinių ligų bei padeda išlaikyti lieknesnę taliją. O Melburno universiteto Australijoje mokslininkai siūlo šį aliejų naudoti ir kaip regėjimą gerinančią priemonę. Mat omega 3 riebiosios rūgštys alyvuogių aliejuje mažina tikimybę susirgti su amžiumi susijusiomis ragenos degeneracinėmis ligomis, gerina akies medžiagų apykaitą. Tokiam teigiamam efektui rekomenduojama suvartoti ne mažiau nei septynis valgomuosius šaukštus šio aliejaus per savaitę.

Juodasis šokoladas

Ir pabaigoje – saldumynų fanatikams. Yra toks saldumynas, dėl kurio naudos sveikatai nesiginčija net medikai (žinoma, jei valgoma protingais kiekiais). Tai – juodasis šokoladas. Suteikiantis energijos, aktyvinantis smegenų veiklą, gerinantis atmintį, ištvermę, apsaugantis netgi nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Kone tobulas skanėstas gali tapti draugiškas net mūsų odai.

Geros kokybės juodasis šokoladas puikiai apsaugo odą nuo žalingo ultravioletinės spinduliuotės poveikio. Jame gausu flavonoidų, antioksidantų. Medžiagų, kurios slopina raukšlių atsiradimą ir sumažina vėžio, sukelto žalingos ultravioletinės spinduliuotės, riziką.

Tad įvairius sausainėlius, pyragėlius ir kitus sveikatai „nedraugiškus“ saldumynus patariama keisti juodojo šokolado gabalėliu.

Šaltiniai

https://nccam.nih.gov/health/aloevera

E. Zomer, A. Owen, D. J. Magliano, D. Liew, C. M. Reid. The effectiveness and cost effectiveness of dark chocolate consumption as prevention therapy in people at high risk of cardiovascular disease: best case scenario analysis using a Markov model. BMJ, 2012; 344 (may30 3): e3657 DOI: 10.1136/bmj.e3657

https://healthyliving.msn.com/diseases/heartburn-and-gerd/7-home-remedies-for-heartburn#3

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Uostamiesčio ligoninė atidarė modernų Ausų, nosies ir gerklės ligų skyrių
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) atidarė naują Ausų, nosies ir gerklės ligų skyrių. Tai reikšmingas žingsni...
Prie šventinio stalo – su klausos sutrikimą turinčiu artimuoju: kaip išvengti klaidų?
Kalėdas būtų galima pavadinti smagių pokalbių, nuotaikingų istorijų, šiltų žodžių apsikeitimo švente. Ir ne veltui &ndas...
Kad virškinimo negalavimai neapkartintų švenčių
Gražiausių metų švenčių maratonas ir jaukūs susitikimai su šeima bei draugais dažnai yra neatsiejami nuo skalsių ir sunk...
 Ligonių kasos: keliaukite su Europos sveikatos draudimo kortele ir būkite saugūs
Artėjant žiemos atostogų sezonui, ligonių kasos primena keliones planuojantiems gyventojams nepamiršti Europos sveikatos...
Kava: tos pačios pupelės, tik kitoks skonis?
Gardžios kavos entuziastai žino, jog savo skoniais bei aromatais labiausiai pamaloninantis kavos puodelis gaminimas iš š...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų