Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Nėštumo metu diagnozuota melanoma pavojingesnė

vlmedicina.lt | 2016-01-28 00:01:20

Melanoma tampa daug agresyvesnė tuomet, kai ji yra nustatoma nėštumo metu ar netrukus po jo, - teigia „Reuters Health“.

Jaunesnėms nei 50 metų moterims, kurioms melanoma buvo nustatyta nėštumo metu ar netrukus po jo, daug dažniau piktybiniai navikai pasklisdavo po kitus organus ir audinius. Be to, pasibaigus gydymui, joms iškildavo didesnė ligos atsinaujinimo grėsmė.

Tyrimo išvados padarytos išnagrinėjus 462 moterų medicininius duomenis. Onkologijos centro Filadelfijoje  direktorius dr. Jeffrey  Farma mano, kad palyginti nedidelė tyrimų apimtis nesumenkina atradimų svarbos ir skatina į šią problemą pažvelgti giliau.

Melanomos piktybiškumą nėštumo metu gali sukelti hormoniniai svyravimai bei susilpnėjusi imuninė sistema.

Norint išsiaiškinti, kaip sekėsi išgyventi nėščiosioms, kurioms medikai diagnozavo melanomą, buvo nagrinėjami 49 metų ir jaunesnių moterų medicininiai duomenys, pateikti  1988 - 2012 metų laikotarpiu. Į tiriamųjų grupę buvo įtraukta ir 41 moteris, kurioms melanoma buvo nustatyta nėštumo metu arba per metus po gimdymo.

Vidutiniškas moterų amžius tyrimų pradžioje buvo 35 metai. Joms buvo nustatytas 0 ar 1 laipsnio melanoma. Moterys buvo stebimos mažiausiai septynerius metus.

Po gydymo kurso 12,5 proc. moterų, kurioms melanoma buvo nustatyta nėštumo metu, patyrė ligos atsinaujinimą. Tuo tarpu ligos atsinaujinimas pasireiškė tik 1,4 proc. kitų moterų.

Metastazės atsirado 25 proc. moterų, kurioms diagnozė buvo nustatyta nėštumo metu. Tuo tarpu metastazės pasireiškė tik 12,7 proc. kitai grupei priklausiusių moterų.

Mirtingumas dešimčia procentų buvo didesnis tarp tų moterų, kurioms odos vėžys buvo nustatytas nėštumo metu, negu tarp kitos grupės moterų.

Nors mokslinės išvados buvo padarytos remiantis stebėjimais, atliktais tik vienoje gydymo įstaigoje, vis dėlto gydytojai ragina nėščiąsias  ypač budriai stebėti savo odos pakitimus. Kilus įtarimų, būtina nedelsiant kreiptis į gydytojus.

Anot specialistų, veiksmingiausia kelią melanomai užkirsti  dar vaikystėje.

Tėvai turėtų riboti vaikų buvimą ryškioje saulėje, naudoti ultravioletinius spindulius blokuojančius tepalus ar aprangą. Tėvai privalo paaiškinti savo vaikams – ypač paauglėms mergaitėms – apie soliariumų keliamą riziką susirgti odos vėžiu.


Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų