Nėščios moterys daug jautresnės aplinkai: paaštrėja jų uoslė, emocijos, išrankiais tampa skonio receptoriai. Kas nežino apie įmantrius nėščiųjų norus ar kankinantį pykinimą nuo skonio ir kvapo?
Nauji vokiečių mokslininkų tyrimai rodo, kad nėščiosios ypač jautrios muzikai ir jos fiziniam efektui. Muzika veikia kraujospūdį, pulsą, kvėpavimo dažnį ir net kūno temperatūrą daug ryškiau nei nenėščioms moterims.
Malonią ausiai muziką nėščios moterys jaučia kaip malonesnę, o nemalonią - kaip nemalonesnę. Akustinės manipuliacijos sukelia kraujospūdžio svyravimus jau po 10 sekundžių, o jų dinamika priklauso nuo muzikos pobūdžio.
Muzikos poveikis turi įtakos ir prenatalinei vaisiaus būklei. Pradedant trečiuoju nėštumo trimestru, vaisius į pažįstamus balsus ir muzikinius garsus reaguoja padažnėjusiais širdies susitraukimais ir judesiais.
Mokslininkai teigia, kad čia svarbų vaidmenį atlieka hormonai estrogenai, kurie reguliuoja centrinę malonių pojūčių sistemą galvos smegenyse. Tačiau iki šiol negali paaiškinti, kodėl nenėščios moterys ar moterys, vartojančios hormoninius kontraceptikus (maži estrogenų svyravimai), į muziką nereaguoja taip jautriai.
Plačiau:
Max Planck Institute news release, accessed 22 May 2014.