Šeštadienis, 2022.09.24
Reklama

Nemokama kontracepcija Lietuvoje?

Beatričė Vileišytė, L.E.P. nacionalinė seksualinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių įskaitant ŽIV ir AIDS komiteto koordinatorė Lietuvos medicinos studentų asociacijoje | Šaltinis: vlmedicina / asmuo | 2020-05-12 11:52:31

Praėjusią savaitę žiniasklaidoje išplito informacija apie Lietuvoje naujai pasiekiamus kontracepcijos metodus jaunoms merginoms. Remiantis Lietuvos akušerių ginekologų draugijos (toliau – LAGD) pranešimu, žinoma, kad jau nuo 2018 m. LAGD svarstė klausimą dėl kontracepcijos kompensavimo inicijavimo Lietuvoje, objektyviai įvertino šalies galimybes ir rekomendavo kompensuoti šiuo metu efektyviausią kontracepcijos metodą – levonorgestrelio intrauterinę sistemą – merginoms nuo 15 iki 19 metų.

Kontraceptinė spiralė. Pranešimo autorių nuotr.

2020 m. balandžio mėnesį Lietuvos Respublikos Sveikatos (toliau – LR SAM) apsaugos ministerijos vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija pritarė šiam sprendimui. Pagal Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie LR SAM protokolą, Lietuvoje dabar yra kompensuojama levonorgestrelio 13,5 mg vartojimo į gimdos ertmę sistema 15-19 metų lytiškai aktyvioms paauglėms, kurios kreipiasi konsultacijai dėl kontracepcijos. Įregistruota tik viena preparato indikacija – kontracepcija ne ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui – taigi, siekiant išvengti neplanuotų nėštumų. Kadangi šis sprendimas susilaukė įvairių atgarsių, norėčiau apžvelgti mokslinę literatūrą bei statistiką apie jaunų moterų nėštumą bei kontracepcijos prieinamumą Lietuvoje.

Eurostat duomenimis, Lietuvoje 2014 m. pagimdė 6,1 iš 1000 merginų, buvusių 15-17 metų amžiaus grupėje [1]. Kitose Europos šalyse, kur kontracepcija yra pilnai ar bent iš dalies kompensuojama, šis skaičius siekė 3.0 iš 1000 Belgijoje, 1.1 iš 1000 Danijoje, 1.3 iš 1000 Nyderlanduose. Higienos instituto duomenimis 2018 metais Lietuvoje buvo atlikta 177 abortai 15 – 19 metų moterims (dėl jų priimto sprendimo, be medicininių indikacijų) [2]. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2018 metais 19.9 iš 1000 18-19 metų merginų pagimdė gyvus kūdikius [3].

Anksčiau minėtame LAGD pareiškime argumentuojama, kad nepilnametės nėščiosios daug dažniau gimdo neišnešiotus naujagimius, nėštumo metu užsikrečia infekcinėmis ligomis, taip pat itin didelį nerimą kelia paauglių nėštumo socialinis aspektas. Bendrai pagal statistiką Lietuvoje paauglių nėštumų skaičius, nors vienas iš didžiausių Šiaurės Europoje, mažėja. Tai asocijuojama su geresne prieiga prie seksualinės bei reprodukcinės sveikatos paslaugų [4].

Kodėl būtent levonorgestrelis? Vaistinio preparato vartojimo į gimdos ertmę sistema (kitaip vadinama intrauterinė sistema (intrauterine system) yra ilgalaikės, grįžtamosios kontracepcijos forma (long acting reversible contraception, toliau – LARC). LARC įrenginių grupei priklauso poodiniai implantai, intrauteriniai įrenginiai (varinės spiralės) bei hormonų injekcijos). Tarptautinė akušerių-ginekologų federacija (International Federation of Gynecology and Obstetrics, toliau – FIGO) atkreipia dėmesį [5], kad tokia ilgalaikė kontracepcijos forma yra puikus pasirinkimas, jei jaunas žmogus yra linkęs pamiršti tinkamai vartoti geriamas kontraceptines tabletes.

Jungtinių Amerikos Valstijų Pediatrų Akademija (The American Academy of Pediatrics, AAP), JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) bei Amerikos akušerių – ginekologų kongresas (American Congress of Obstetricians and Gynecologists, ACOG) rekomenduoja LARC kaip pirmo pasirinkimo kontracepcijos formas jaunoms merginoms bei moterims siekiant išvengti nėštumo, nes tai yra plačiai priimta kaip efektyviausia ir viena saugiausių kontracepcijos formų [6 – 8]. Pagal CDC rekomendacijas išorinių („vyrų“) prezervatyvų tipinis efektyvumas vertinamas 82% (18 iš 100 naudojusių moterų per metus pastojo), kombinuotų geriamųjų kontraceptikų (tablečių) tipinis efektyvumas buvo įvertintas 93-91% (7-9 iš 100 naudojusių moterų per metus pastojo), o levonorgestrelio intrauterinės sistemos efektyvumas pasiekė 99.6-99.9% (1 moteris iš 1000 per metus pastojo) [9 – 10]. 2013 metais atliktas daugiacentrinis, atviras, randomizuotas, paralelinių grupių, III fazės klinikinis tyrimas siekė įvertinti dviejų levonorgestrelio intrauterinės sistemos dozių (13.5 mg ir 19.5 mg) kontracepcijos veiksmingumą ir saugumą. Į tyrimą buvo įtraukta 2885 18-35 metų amžiaus moterys, levonorgestrelio sistema buvo numatyta naudoti 3 metus. Tyrimo duomenys rodo, kad po trejų metų 13.5 mg levonorgestrelio (tokia dozė patvirtinta ir Lietuvos atveju) grupėje Pearl indeksas buvo 0.33 (tai reiškia, kad iš 100 moterų per vienerius metus pastos 0,33; tyrimo metu nebuvo rasta nėštumo dažnio skirtumų tarp sistemos naudojimo trejus metus) [11]. Taigi yra pagirtina, kad Lietuvoje mes galime pasiūlyti jaunoms moterims tokią efektyvią priemonę.

Levonorgestrelio intrauterinė sistema veikia sukurdama nepalankias sąlygas įvykti apvaisinimui. Pritaikius intrauterinę sistemą, gimdoje įvyksta morfologiniai endometriumo pokyčiai ir silpna vietinė reakcija (į svetimkūnį). Sutirštėjusios gimdos kaklelio gleivės neleidžia prasiskverbti spermatozoidams per gimdos kaklelio kanalą. Gimdos ir kiaušintakių terpė, slopindama spermatozoidų judrumą ir funkciją, trukdo apvaisinti – taip sistema padeda apsisaugoti nuo nėštumo. Svarbu paminėti, kad levonorgestrelio intrauterinė sistema nesukelia savaiminio aborto, net jei ir įvyksta apvaisinimas [12]. Tokio tipo sistemos gali būti skiriamos moterims, kurioms kitos kontracepcijos formos (pavyzdžiui kombinuotos tabletės) yra kontraindikuotinos dėl migrenos su aura [13], hipertenzijos [14] ar buvusios venų tromboembolijos [15], taip pat yra žinomos kitos naudingos šios sistemos paskirtys, nesiejamos su kontracepcija, pavyzdžiui, sumažėjusiu endometriozės ir adenomiozės sukeliamu dubens skausmu, gydančiu poveikiu endometriumo hiperplazijai ir kt. [14].

Intrauterinės sistemos, kaip ir bet kuris kitas vaistas, gali sukelti nepageidaujamas reakcijas. Dažniausios – kraujavimo pokyčiai, pilvo skausmas, sistemos iškritimas (jis pirmaisiais metais pasitaiko iki 10% atvejų), itin retai gali pasireikšti gimdos perforacija (dažniausiai po implantacijos), uždegiminė dubens liga, tačiau jos nustatomos mažiau nei 1% moterų, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar pasirinktos sistemos rūšies [16 – 17].

Viena iš esminių priežasčių, kodėl LARC šiais laikais yra skiriami palyginti retai, yra naujos informacijos stoka bei asmeniniai įsitikinimai tarp tokias paslaugas teikiančių akušerių – ginekologų (pavyzdžiui, vienas iš dažniausiai pasitaikančių mitų yra tai, kad sistemas rekomenduojama skirti tik gimdžiusioms moterims, nors toks teiginys nėra teisingas) [7, 18].

AAP ir ACOG savo rekomendacijose pabrėžia, kad gydytojai (pediatrai, akušeriai – ginekologai,..), kalbėdami su savo pacientėmis apie kontracepciją, pirmiausia privalo jas tinkamai informuoti apie visus galimus metodus, jų efektyvumą, potencialus nepageidaujamus reiškinius bei paskatinti kiekvienąkart taisyklingai lytinių santykių metu naudoti prezervatyvą lytiškai plintančių infekcijų prevencijai [6, 8].

Noriu atkreipti dėmesį, jog spiralė nėra paauglėms pristatoma kaip lygiavertė barjerinėms apsaugos priemonėms – barjerinės apsaugos priemonės (prezervatyvai) yra būtinos ir efektyvios siekiant apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų (LPI). Pagal Užkrečiamų ligų ir AIDS cento (toliau – ULAC) apklausą [19], dauguma 2014 metais (75.2%) apklausto jaunimo (n=1003) nurodė, kad su atsitiktiniu partneriu naudoja apsaugos priemones (prezervatyvus). Prezervatyvai yra vienas iš plačiausiai pasiekiamų kontracepcijos metodų, nes juos galima įsigyti daugumoje prekybos vietų, nereikia išankstinio vizito pas gydytoją ar recepto. Nepaisant to, ULAC apklausoje į klausimą, „Ar pirmųjų lytinių santykių metu naudojote prezervatyvą?”, daugiau kaip pusė (63%) jaunimo atsakė teigiamai, trečdalis (30.3%) – neigiamai. Pagal tą pačią ULAC apklausą, maždaug trečdalio jaunimo žinios LPI klausimais yra nepakankamos.

Apžvelgus šiuos duomenis aišku, kad reikės dar daug pokyčių, kol galėsime pasiekti išties gerą kontracepcijos vartojimo kultūrą bei potencialiai galėsime turėti bent didžiausioms rizikos grupėms kompensuojamas įvairias kontracepcijos formas, tačiau šiuo atveju resursai turėtų būti sutelkiami į lytiškumo ugdymą mokyklose, kaip į itin svarbią prevencijos formą. Remiantis Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (toliau – UNESCO), lytiškumo ugdymas turi teigiamą poveikį – gerina jaunuolių žinias ir požiūrį apie seksualinę ir reprodukcinę sveikatą. Pagal UNESCO apžvalgą [20], beveik visos nagrinėtos lytiškumo programos lėmė vėlesnę lytinio kontakto iniciaciją, sumažėjusių lytinių kontaktų dažnį, sumažėjusių lytinių partnerių skaičių, sumažėjusį rizikingų pasirinkimų skaičių, padidėjusį modernių kontraceptinių priemonių bei prezervatyvų (barjerinės kontracepcijos) naudojimą. Lytiškumo ugdymo programos taip pat pagerino jaunų žmonių supratimą apie skirtingas lytiškumo sampratas, nėštumo, ŽIV ir kitų LPI riziką. Tikiu, kad levonorgestrelio kompensavimas Lietuvoje padės išvengti neplanuoto paauglių nėštumo. Bet jei norime skatinti barjerinės kontracepcijos naudojimą ir užkirsti kelią lytiškai plintančioms infekcijoms, norėčiau paskatinti kritiškai įvertinti, kaip gerai Lietuvoje yra pritaikoma 2016 metais LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos priimta lytiškumo ugdymo programa. Šie dalykai neabejotinai susiję, tačiau šiuo atveju LAGD iniciatyva ir sunkus darbas turės išties gerą poveikį sprendžiant problemą sveikatos apsaugos sistemos lygmenyje. Jei visuomenė siekia geresnių rezultatų – pasikeitimai turi prasidėti dar mokykloje.

Pagal 2014 m. atliktą apklausą, Lietuvoje lytinio gyvenimo pradžios amžiaus vidurkis 16, 3 metų [21]. Remiantis šiuo faktu, itin svarbu jauniems žmonėms suteikti vertingos informacijos ir priemonių priimti geriausius sprendimus jų lytinei sveikatai. Lietuvoje intrauterinė sistema būtų skiriama 15-19 metų lytiškai aktyvioms paauglėms, kurios pirmiausia dėl kontracepcijos turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris išrašytų siuntimą pas ginekologą, kur jau galėtų būti išrašomas kompensuojamas receptas ir atliekama implantacija. Yra klaidinga manyti, kad toks sprendimas skatintų neatsakingą lytinį elgesį, nes ir taip bus rekomenduojamas tik kai pacientė pati kreipiasi dėl kontracepcijos.

Visuomenėje keliamas klausimas, kodėl kontracepcija turi būti kompensuojama. 1994 metais Kaire įvyko Tarptautinė populiacijos ir plėtros konferencija (International Conference on Population and Development, ICPD), kur 179 šalys priėmė veiklos planą, reglamentuojantį, kad kiekvienas žmogus turi turėti prieigą prie kompleksinės reprodukcinės sveikatos ir šeimos planavimo paslaugų [22]. 2017 metais Jungtinių Tautų populiacijos fondas (United Nations Population Fund, UNFPA) ir Pasaulio sveikatos organizacija (World Health Organization, toliau – PSO) paskelbė teisės į šeimos planavimą standartus: paslaugos privalo būti nediskriminuojančios, prieinamos, pasiekiamos (tiek fiziškai, tiek finansiškai), priimtinos (remiantis medicinos etikos principais), aukštos kokybės (paremtos moksline informacija), skatinančios informuotų sprendimų priėmimą (suteikiant pilną autonomiją asmeniui), užtikrinančios konfidencialumą ir privatumą, paciento dalyvavimą pokalbyje bei atsakingos už savo veiksmus [23].

Kodėl nemokamai? ULAC duomenimis [19], tik trečdaliui jaunimo prezervatyvų kaina Lietuvoje prieinama, o 45% – jie yra per brangūs. Moterims yra pasiekiama daug daugiau kontracepcijos formų, tačiau jų kaina dažnai per didelė, nepaisant jų svarbos (ypač jaunam žmogui). Levonorgestrelio sistema – LAGD paminėta kaip šiuo metu efektyviausia kontracepcijos forma – be kompensacijos kainuoja nuo 122,65€ iki 141,05€ (Fleree ©) [24].

Visos šios programos esmė yra vengti pavojingų paauglių nėštumų. Pagal VLK, gimdymas, kai taikomos procedūros operacinėje ir pacientės būklė yra sudėtinga (dėl minėtų sunkinančių aplinkybių), kainuoja vidutiniškai 1868,40 euro, o papildomai teikiant paslaugas po gimdymo, kai buvo taikytos procedūros operacinėje esant sunkiai būklei, gali kainuoti dar 1835, 46 euro ir daugiau [25].

Tyrimas, atliktas Jungtinėse Amerikos Valstijose, įvertino įvairių kontraceptinių metodų (prezervatyvų, geriamų kombinuotų kontraceptinių tablečių, hormoninių pleistrų, leidžiamų kontraceptikų ir kt.) ekonomiškumą. Įvertinus 955 000 moterų skirtas priemones buvo nustatyta, kad intrauterinės sistemos ir poodiniai implantai buvo finansiškai geriausiai atsiperkančios kontracepcijos formos, kai kiekvienas $1, išleistas šioms sistemoms ir susijusioms paslaugoms, sutaupė $7 (įvertinant, kiek nėštumų pavyko išvengti ir kiek jie būtų kainavę) [26]. Taigi, remiantis tarptautine praktika bei paslaugų kainų palyginimu, prevencinės priemonės yra efektyvesnis sprendimas siekiant tinkamai išnaudoti sveikatos paslaugų biudžetą.

Pagal Jungtines Tautas, gera seksualinė ir reprodukcinė sveikata yra visiškos fizinės, psichinės ir socialinės žmogaus gerovės padėtis, visapusiškai susijusi su visais reprodukcinės sveikatos aspektais. Tai reiškia, kad žmogus turi teisę į jam malonų ir saugų seksualinį gyvenimą, pasirinkimą, ar turėti vaikų, jei taip, kada ir kiek.

Taigi kiekvienas individas turi teisę priimti savarankiškus, informuotus sprendimus apie savo seksualinę ir reprodukcinę sveikatą, tačiau siekiant to, žmonėms turi būti prieinama teisinga, mokslu pagrįsta informacija ir sveikatos apsauga, taip pat ir palankus visuomenės požiūris į tokias pasirinkimo teises. Remiantis moksline literatūra apie ilgalaikės kontracepcijos sistemos saugumą ir efektyvumą bei paauglių lytinį aktyvumą Lietuvoje, noriu pasidžiaugti šiuo LAGD pasiekimu vardan universalios seksualinės bei reprodukcinės sveikatos ir teisių Lietuvoje.

 

Šaltiniai

 

[1] United Kingdom Office for National Statistics with the assistance of the Eurostat database. Live births women aged ‘Under 18’ and ‘Under 20’, (per 1,000 women aged 15 to 17 and 15 to 19) in EU28 countries, 2004, 2013 and 2014. https://www.ons.gov.uk/peoplepopulationandcommunity/birthsdeathsandmarriages/livebirths (žiūrėta 2020 m. gegužės 10 d.).

[2] Oficialiosios statistikos portalas. Abortų skaičius. Lietuvos Statistikos Departamentas. https://osp.stat.gov.lt/ (žiūrėta 2020 m. gegužės 10 d.)

[3] Oficialiosios statistikos portalas. Jaunoms motinoms gimusių vaikų skaičius, tenkantis 1 tūkst. atitinkamo amžiaus moterų. Lietuvos Statistikos Departamentas. https://osp.stat.gov.lt/ (žiūrėta 2020 m. gegužės 10 d.).

[4] Part K, Moreau C, donati S, Gissler M, Fronteira I, Karro H. (2013). Teenage pregnancies in the European Union in the context of legislation and youth sexual and reproductive health services. Acta Obstetricia et Gynecologica Scandinavica Volume 92, Issue 12. https://obgyn.onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/aogs.12253 (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[5] International Federation of Gynecology and Obstetrics. Contraception and its benefits. https://www.figo.org/contraception-and-its-benefits (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[6] The Official Journal of The American Academy of Pediatrics. Policy Statement: Contraception for Adolescents. https://pediatrics.aappublications.org/content/134/4/e1244 (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[7] Centers for Disease Control and Prevention. Preventing Teen Pregnancy, A Key Role for Health Care Providers. https://www.cdc.gov/vitalsigns/larc/index.html (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[8] The American College of Obstetrics and Gynecologists. Long-Acting Reversible Contraception: Implants and Intrauterine Devices. https://www.acog.org/clinical/clinical-guidance/practice-bulletin/articles/2017/11/long-acting-reversible-contraception-implants-and-intrauterine-devices (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[9] Centers for Disease Control and Prevention. Reproductive Health, Contraception. https://www.cdc.gov/reproductivehealth/contraception/index.htm?CDC_AA_refVal=https%3A%2F%2Fwww.cdc.gov%2Freproductivehealth%2Funintendedpregnancy%2Fcontraception.htm (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[10] Trussell J, Aiken ARA, Micks E, Guthrie KA. Efficacy, safety, and personal considerations. Contraceptive technology. 21st ed. New York, NY: Ayer Company Publishers, Inc., 2018.

[11] Nelson A, Apter D et al. (2014). Two low-dose levonorgestrel intrauterine contraceptive systems: a randomized controlled trial. Obstet Gynecol. 2013 Dec;122(6):1205-13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24240244 (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[12] Ortiz M E, Croxatto H B. (2007). Copper-T intrauterine device and levonorgestrel intrauterine system: biological bases of their mechanism of action. Contraception. Volume 75, Issue 6, Supplement, June 2007, Pages S16-S30. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0010782407000819 (žiūrėta 2020m. gegužės 8d.).

[13] Edlow A G, Bartz D. (2010). Hormonal Contraceptive Options for Women With Headache: A Review of the Evidence. Rev Obstet Gynecol. 2010 Spring; 3(2): 55–65. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2938905/ (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[14] Beatty M N, Blumenthal P D. (2009). The levonorgestrel-releasing intrauterine system: Safety, efficacy, and patient acceptability. Ther Clin Risk Manag. 2009; 5: 561–574. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2724187/ (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[15] Van Hylckama Vlieg A, Helmerhort F M, Rosendaal F R. (2010). The Risk of Deep Venous Thrombosis Associated With Injectable Depot–Medroxyprogesterone Acetate Contraceptives or a Levonorgestrel Intrauterine Device. Arterioscler Thromb Vasc Biol. 2010;30:2297-2300. https://www.ahajournals.org/doi/pdf/10.1161/ATVBAHA.110.211482 (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[16] Burton L, Stambough K, Buckel C, Peipert J F, Madden T. (2016). Frequency of Reported Side Effects Among Teen LARC Users. Journal of Pediatric & Adolescent Gynecology. 29 (2) P207-208, 2016.

[17] The American College of Obstetrics and Gynecologists. Clinical Challenges of Long-Acting Reversible Contraceptive Methods. https://www.acog.org/clinical/clinical-guidance/committee-opinion/articles/2016/09/clinical-challenges-of-long-acting-reversible-contraceptive-methods (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[18] Berlan E. (2016). Long Acting Reversible Contraceptives: A First-Line Approach to Prevent Teen Pregnancy. Pediatrics Nationwide. https://pediatricsnationwide.org/2016/05/31/long-acting-reversible-contraceptives-a-first-line-approach-to-prevent-teen-pregnancy/ (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[19] Čaplinskienė I. (2016). Jaunimo lytinė elgsena ir žinios apie LPI – apklausos rezultatai. Užkrečiamosios ligos ir AIDS ISSN 2029-6355, Leidinys nr. 34, 2016 m. kovas. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. https://www.ulac.lt/uploads/downloads/leidiniai/ULAC34_2v.pdf (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[20] UNESCO. 2016b. Out in the Open: Education Sector Responses to Violence based on Sexual Orientation and Gender Identity/ Expression. Paris. UNESCO. https://unesdoc.unesco.org/ images/0024/002447/244756e.pdf (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[21] Bumbuliene Z, Drasutiene G, Juzelskyte I, Milaknyte A. (2014). Paauglių požiūris į seksualumą. Visuomenės sveikata. 2014; 24 (4) p. 5 – 10. https://www.researchgate.net/publication/273103129_PAAUGLIU_POZIURIS_I_SEKSUALUMA (žiūrėta 2020 m. gegužės 8d.).

[22] United Nations. International Conference on Population and Development Programme of Action, Twentieth Anniversary Edition. 2016, UNFPA. https://www.unfpa.org/publications/international-conference-population-and-development-programme-action (žiūrėta 2020 m. gegužės 10 d.).

[23] United Nations Populations Fund. Nine standards to uphold the human right to family planning. https://www.unfpa.org/news/fifty-years-ago-it-became-official-family-planning-human-right (žiūrėta 2020 m. gegužės 10 d.).

[24] Vaistų informacinė sistema. https://www.vaistai.lt/ (žiūrėta 2020 m. gegužės 9d.).

[25] Valstybinės ligonių kasos prie LR SAM. Stacionarinių aktyviojo gydymo atvejų kainų pagal giminingų diagnozių grupes sąrašas (nuo 2020-04-01). https://www.vlk.lt/veikla/veiklos-sritys/sveikatos-prieziuros-paslaugu-bazines-kainos/Documents/0504%20Stacionaro%20DRG%20kainos%20nuo%20200401.pdf (žiūrėta 2020 m. gegužės 10 d.).

[26] Greene Foster D, Rostovtseva D P, Brindis C D, Gidds M A, Hullet D, Darney P D. (2009) Cost Savings From the Provision of Specific Methods of Contraception in a Publicly Funded Program. Am J Public Health. 2009 March; 99(3): 446–451. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2661445 (žiūrėta 2020 m. gegužės 9 d.).

Šiame straipsnyje pateikta subjektyvi autoriaus nuomonė, todėl VLMEDICINA.LT už turinį neatsako.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Pirtininkės patarimai: ko reikėtų vengti ir ką rekomenduojama valgyti einant į pirtį
Rytoj – Šeimos pirties diena. Ši šventė kasmet minima pirmąjį rudens lygiadienio šeštadienį. O diena pasirinkta ne...
Ko nežinome apie vaistininko profesiją
Svarbi sveikatos sistemos dalis, pirmas pasirinkimas pasitarti sveikatos klausimais, greičiausia pagalba susirgus ar paj...
Sezoninės vaikų ligos: ką daryti, kad atžalos sirgtų rečiau?
Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, vienas dalykas kasmet nesikeičia – vos prasidėjus naujiems mokslo metams...
Alergijos, folikulitas ir kiti nemalonumai – ką daryti, kad depiliacija būtų be pasekmių?
Kelios klaidos ir savarankiški depiliacijos eksperimentai namuose virsta kančia – žaizdelės, įaugę plaukai, a...
Alzheimerio diena: 6 paprasti pratimai, kaip prevenciškai lavinti savo atmintį
Alzheimerio liga gali užklupti netikėtai net ir tuos, kurių šeimos istorijoje nėra sirgusiųjų šia liga. Neretu atveju su...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar dažnai skalbiate patalynę?
Kartą per savaitę
Kartą per mėnesį
Nereguliariai
RENGINIŲ KALENDORIUS
Konferencija „Vienykimės, kad sergančiųjų retomis ligomis balsas būtų išgirstas“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Retų ligų koordinacinis centras ir LSMU Neurologijos klin

Dalyvaukime programoje „Mano širdis – mano gyvenimas“

Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Dauguma jų, deja, palieka š

Anesteziologų-reanimatologų draugijos konferencija

2016 m. vasario  26 d. 12 val. Vilniuje, “Karolinos” viešbutyje, Didžiojoje konferencijų salėje,

Pripažinti užsienio ekspertai pristatys autizmo sutrikimą turinčių vaikų ugdymo būdus

Balandžio 2 d. pasauliui minint Tarptautinę Autizmo dieną, asociacija „Kitoks vaikas” organizuoja mokslinę &

Mokslinė-praktinė konferencija „Peties ultragarsinė diagnostika“

Kviečiame dalyvauti Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos draugijos, LSMU, LSMUL Radiologijos klinikos organizuo

Konferencija „Ribos ir šešėliai patologijoje: nenavikinė ir navikus imituojanti patologija"

Kviečiame į Vilniaus universiteto bei Lietuvos patologų draugijos organizuojamą konferenciją „Ribos ir &scaron

Milijardinė sveikatos technologijų industrija laukia inovatyvių lietuvių

Pasaulinė medicinos technologijų industrija šiandien verta apytikriai 340 milijardų JAV dolerių. Europos Sąjunga

Konferencija „Nerimo ir su stresu susiję psichikos sutrikimai: nuo diagnostinių iššūkių iki įrodymais pagrįsto gydymo“

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Psichiatrijos klinikos ir Lietuvos b

Konferencija "Rinktiniai akušerijos ir ginekologijos klausimai"

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Akušerijos i

Gyvensenos medicina: raktas į lėtinių neinfekcinių ligų valdymą

Besidominčius sveikos gyvensenos skatinimo ir rizikos veiksnių korekcijos galimybėmis, maloniai kviečiame registruo

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

„Žemės valandoje“ dalyvaus daugiau nei 40 savivaldybių

Kovo 19 d. nuo 20 val. 30 min. vietos laiku milijonai žmonių visame pasaulyje prisijungs prie pilietinės iniciatyvos &bd

Gyvo maisto konferencija visuomenei ir tarptautinė mokslinė – specialistams

Ann Wigmore fondas pristato antrąją Gyvensenos medicinos konferenciją, kuri vyks 2016 m. kovo 18 d. Kauno klinikose ir k

Konferencija „Endokrininė hipertenzija“

Kviečiame į LSMU, LSMUL Endokrinologijos klinikos, Endokrinologijos instituto, Lietuvos endokrinologų draugijos bei Kaun

Konferencija "Ultragarsinė diagnostika 2016"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje

Konferencija „Teismo psichiatrijos ir teismo psichologijos aktualijos 2016“

Kviečiame į Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos organizuojamą tarptautinę mok

Medikų poezijos šventė „Tos birželio purpurinės rasos“

Gerbiami medikai, Jūs gydote ne tik kūnus, bet ir sielas. Talentas duodamas tam, kad pasaulį užpildytų gėrio ir grožio &

Konferencija „Lėtinės ligos ir būklės: kontracepcijos vartojimo rekomendacijos“.

Kviečiame dalyvauti Lietuvos kontraceptologijos draugijos, LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos, LSMU Endokr

Konferencija "Vėlyvojo laikotarpio po organų transplantacijos problemos"

Kviečiame į Vilniaus universiteto, Lietuvos transplantologų asociacijos, Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantac

Trečiasis plaučių ligų kongresas

Kviečiame dalyvauti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamame Treč

Jaunieji gydytojai kviečia diskutuoti apie sveikatos sistemos problemas

Kaip nacionalinėje sveikatos apsaugos sistemoje išgyvendinti korupciją, sustabdyti jaunų gydytojų emigraciją ir a

Konferencija „Psichikos sveikatos priežiūros paslaugų raida Lietuvoje“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos I aukšte balandžio 8 d. 9.30 val. bus atidengtos at

Vilniuje - sveikatos ir širdies stiprinimo programa

Mes visi žinome kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti, rūpintis savo kūnu. Deja, dažniausiai, nors visa tai ir žinome

Mokymai „Ultragarsu kontroliuojamos skydliaukės mazgų biopsijos"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose „Ultragarsu kontroliuojamos skydlia

Mokymai "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostika ir intervencinės procedūros ultragarso kontrolėje"

Kviečiame dalyvauti Lietuvos ultragarso asociacijos organizuojamuose mokymuose "Ūmių būklių ultragarsinė diagnostik

Prasideda paskaitų ciklas “Burnos sveikata ir negalia”

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, siekdamas pagelbėti šeimoms, auginančioms neįgalius vaikučius, organizuoja

Vilniuje– nemokami ir anonimiški greitieji ŽIV tyrimai

Asociacija „Demetra“ gegužės 14-ąją prie Baltojo tilto Vilniuje nemokamai ir anonimiškai tirs dėl ŽIV

Balandžio 30 d. Palangoje – sveikatinimo renginys „Pasirūpink ir savo sveikata“

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Elgesio medicinos institutas kviečia dalyvauti 10-ajame sveikatinimo renginyje

Kviečiame mamytes ir tėvelius apsilankyti „Šeimų mokyklėlėje“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Socialinė akcija „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“

„Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus. Junkis prie akcijos ir tu“, - skelbia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS c

Konferencija apie autologinę kraujodaros kamieninių ląstelių transplantaciją

Kviečiame į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos akademijos Onkologijos instituto, Onkologijos ir hematologi

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Prasideda paskaitų ciklas apie emocinę sveikatą

Visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Kraujo dieną – gydymo inovacijos ir dėmesys pacientų gyvenimo kokybei

Onkohematologinius ligonius vienijanti bendrija „Kraujas“ gegužės mėnesį jau ketvirtą kartą kviečia minėti K

Atviros paskaitos apie emocinę sveikatą

Balandžio mėnesį startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro organizuojamas atvirų paskaitų ciklas apie emocinę sveikat

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Nebėk vienas, bėk kartu su "Bėgimo akademija"

Bėgimas – viena iš populiariausių sporto šakų visame pasaulyje, kuria gali užsiimti visi norintys. T

Antroji jungtinė kardiologų konferencija – Šiauliuose

Birželio 1 d. 14 val. Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74), prasideda 2-oji jungtinė LSMU Kardiol

Onkologiniams ligoniukams ir jų draugams - šventė „Menas gydo“

Liepos 13 d. Kauno Pažaislio vienuolyno prieigose įsikūręs svetingumo kompleksas „Monte Pacis“ antrus metus

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Kurorto gyventojams ir svečiams - mankštos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas palangiškius ir kurorto svečius kviečia į ryt

Konferencija “Ultragarsinės diagnostikos vasaros mokykla: teorija ir praktika 2016"

Lietuvos ultragarso asociacija kviečia dalyvauti tarptautinėje mokslinėje - praktinėje konferencijoje “Ultragarsin

Sporto ir menų šventėje – atviras žvilgsnis į psichiatriją

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje (M.K. Čiurlionio g. 12) liepos 15 d. nuo 11.00 val. vyks

Nemokama psichologinė pagalba sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir jų artimiesiems

VšĮ Ligos paliestųjų psichologinės pagalbos centras kartu su Kauno klinikomis vykdo projektą „Psichinės sve

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Pasaulinei širdies dienai – visuomenės diskusija su prof. R. Benečiu

Lietuvos širdies asociacija ir Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centras rugs

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Vilniuje mamytėms ir tėveliams - „Šeimų mokyklėlė“

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sveikatos stiprinimo programa „Mano širdis - mano gyvenimas"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos g

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa „Tėvų grupė"

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į &b

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Panevėžyje - nemokami sveikatos biuro renginiai

Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamus rugsėjo mėnesį vyksiančius renginius.

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Socialinis-meninis projektas „Praliek kraujo“

Lietuvos dailininkų sąjunga ir Nacionalinis kraujo centras kviečia dalyvauti socialiniame-meniniame projekte „pral

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Psichiatrijos klinikoje – atviros psichiatrijos mėnuo

Atviros psichiatrijos mėnuo – tai laikotarpis tarp dviejų svarbių psichikos sveikatai tarptautinių dienų – P

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Vilniuje - nemokama sveikatos stiprinimo programa

Visuomenės sveikatos specialistai akcentuoja, jog kraujotakos sistemos ligas daužniausiai sukelia rizikos veiksniai, kur

Infekcinių ligų aktualijos

Kviečiame dalyvauti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Infekcinių ligų klinikos ir Lietuvos infektologų draugijos or

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

To dar nebuvo: kartu siekime donoro kortelių pasirašymo rekordo!

Spalio 8-ąją bus minima Organų donorystės diena ir šiai dienai paminėti pirmą kartą Lietuvoje organizuojama sutik

Tarptautinis rudens bėgimas – už organų donorystės idėją

„Aš bėgu už organų donorystę“ – toks užrašas puoš kiekvieno bėgiko, dalyvausianči

Mokymai “Bronchinės astmos diagnostikos ir gydymo praktiniai aspektai”

Kviečiame dalyvauti Lietuvos pulmonologų draugijos organizuojamuose mokymuose “Bronchinės astmos diagnostikos ir g

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Pasaulinės žvynelinės dienos minėjimas Kaune

Spalio 29-oji – Pasaulinė žvynelinės diena. Jos paskelbimo iniciatorius yra Tarptautinė žvynelinės draugijų federa

41 dieną trukęs „Širdies žygis“ finišuoja

41 diena, 1300 kilometrų ir daugiau kaip 20 tūkst. eurų vėžiu sergantiems vaikams. Toks yra „1000 km Širdie

Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija kviečia į renginį

Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare “Mano guru” (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darb

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Klaipėdoje - nemokami seminarai su onkologine liga susidūrusiems žmonėms

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ organizuoja ir kviečia onkologinės ligos patirtį turinčius žmon

Žvakutės, skirtos 1410 organų donorų, suliepsnos 9 miestuose

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ spalio 25-ąją, antradienį, jau trečią kartą inicijuoja akciją, skirtą spalio

Padėkos renginys gyviesiems organų donorams ir gydytojams reanimatologams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2016 metų spalio 25-ąją, antradienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą padė

Apie sezoninę depresiją paskaitoje-diskusijoje „Melancholija ar ruduo?“

Atėjus rudens sezonui dažnas žmogus mini rudeninę depresiją, mintyse turėdamas prislėgtumo jausmą, kuris aplanko tamsesn

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Muzikos terapijos užsiėmimai būsimoms mamoms

Nustatyta, kad penkių mėnesių žmogaus vaisius jau skiria aplinkos garsus. Mamos balsas, širdies plakimas, kvėpavi

Renginys, skirtas Europos sveikos mitybos dienai

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia darbingo amžiaus žmones paminėti Europos sveikos mitybos dieną kartu. Lapkr

Šiauliuose – konferencija „Pulmonologijos naujienos“

Kviečiame dalyvauti mokslinėje – praktinėje konferencijoje „Pulmonologijos naujienos“, kuri vyks 2016

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Raumenų ir skeleto ultragarsinės diagnostikos seminaras

Poilsio ir sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ konferencijų salėje „Palanga“ (Venecijos ak

Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos

Kviečiame dalyvauti mokymuose „Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos aktualijos“, kurie vyks š. m. gruod

Šiaulių krašto akušerių konferencija

Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso (V. Kudirkos g. 99C) didžiojoje salėje gruodžio 9 d. 10.00 va

Kviečia moteris nemokamai išsitirti dubens dugno raumenų funkciją

Gruodis – tai laikotarpis, kai norisi kuo daugiau padaryti dėl savo artimųjų, tačiau neturėtumėte pamiršti

Gydytoja ginekologė – apie merginų fiziologiją ir higieną

Niekas nesiginčys – geros sveikatos siekia kiekvienas. Todėl Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą ap

„Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką akušerijoje ir ginekologijoje“

Kviečiame į mokslinę konferenciją „Naujas ir moksliškai pagrįstas požiūris į kasdienę klinikinę praktiką ak

Po blaivių Naujųjų metų – šuolis į ledinę eketę

Kiekvienų metų sausio 1-ąjądieną visi pasaulio "ruoniai" rengia simbolinį susitikimą vandenyje. Kiekvienas ats

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Vilniuje startuoja tėvystės įgūdžių lavinimo programa

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia mamas ir (ar) tėčius, auginančius įvairaus amžiaus vaikus registruotis į TĖ

Jaunieji gydytojai kviečia į „TransForm 2.0“

Galingiausias jaunųjų gydytojų renginys grįžta:šių metų vasario 3-5 dienomis Birštone vyks įspūdingas jaun

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

„Naujieji iššūkiai intensyvioje terapijoje ir skubioje medicinoje“.

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija organizuoja tarptautinę mokslinę praktinę konfe

Kviečia į nemokamas relaksacijų pratybas Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus norinčius sumažinti psichinę bei fizinę įtampą į relaksacijų pratybas

Kaune - 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medicinos paroda „Sveikatos dienos“

2017 m. vasario 24–26 dienomis Aukštaičių g. 51, Kaune vyks 9-oji sveikatingumo, sveikos gyvensenos ir medi

Konferencija, skirta Tarptautinei retų ligų dienai

Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinei retų ligų dienai skirtoje konferencijoje „Mokslo pažanga – viltis

„Apsinuodijimų ir infekcinių susirgimų sąlyčio taškai“

Lietuvos infektologų draugija, Lietuvos klinikinės toksikologijos draugija, Sveikatos apsaugos ministerijos ESSC apsinuo

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Kviečia į nemokamas paskaitas „Šeimų mokyklėlėje“ Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei

Sergantiems širdies nepakankamumu – nemokamas edukacinis renginys

Širdies nepakankamumas – plačiai paplitęs ir brangiai kainuojantis susirgimas, reiškiantis didžiulę

Konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo vertinga darbuotojų įvairovė?“

Balandžio 21 d. vyks kasmetinė, jau VII organizacinės psichologijos konferencija „Psichologas organizacijoje. Kuo

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Vilniečiams – paskaita apie priklausomybę nuo interneto, žaidimų, darbo

Apie ką pirmiausia pagalvojate išgirdę žodį „priklausomybė“?Kokia yra riba tarp įpročių, eksperimenta

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Fizinės veiklos nauda onkologiniams pacientams: geresnė savijauta ir mažesnis nuovargis

Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“ nuo gegužės mėnesio žmones, turinčius onkologinės ligos patirtį

Klaipėdoje - projekto ir knygos „Kiekviena diena brangi“ pristatymo renginys

Gegužės 31 d. 16.00 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėda) vyks projekto ir kn

Sporto varžybos „Saugus poilsis“

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai drauge su UAB „Vakarų pramogos“, BĮ „Klaipėdo

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Dermatologai kviečia pasitikrinti savo odą

Tik 14 proc. europiečių laikosi saulės apsaugos patarimų, nors 91 proc. žino apie gresiantį pavojų.  Pristatoma sąm

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Vilniečiai ir kauniečiai kviečiami tikrintis dėl širdies nepakankamumo

Šia liga susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo jos kenčia maždaug 26 mil

Nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ pradeda vasaros sezoną

Daugelio kauniečių jau puikiai atpažįstamas ir laukiamas nemokamų treniruočių projektas „Judėk sveikai“ nusp

Bėgimas vėl kviečia burtis Vilties mieste

Gegužės 21 dieną Klaipėdoje startuos tradicinis jubiliejinis – šiemet dešimtasis – Vilties bėg

Neuromenas: nauja meno ir mokslo šaka pirmą kartą pristatoma Lietuvoje

Aktyvus gyvenimo būdas, sveika mityba, poilsis – geros fizinės sveikatos receptą žino kiekvienas. Tačiau Lietuvoje

Dešimtą kartą dailės studentai pristatys kolekciją onkologinėms pacientėms

Nacionalinio vėžio instituto Didžiojoje salėje birželio 7 d. 14 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kostiumo dizaino k

Viso pasaulio profesionalai susitelkia į vaikų ir paauglių ginekologijos problemas

2017 m. birželio mėn. 7-10 d. Vilniuje vyks 14-asis Europos vaikų ir paauglių ginekologijos kongresas EURAPAG 2017.

Ypatinga paroda kvies klaipėdiečius atrasti neišnešiotų kūdikių genialumą

Trečiadienį, birželio 14 d., 17:30 val. Klaipėdos prekybos centre „Akropolis“ bus iškilmingai atidaro

Norite būti laimingesni? Jus kviečia festivalis „Mandala“

Kviečiame trims dienoms pabėgti nuo miesto šurmulio ir pailsėti, atgauti jėgas, pasikrauti teigiamos energijos la

Kviečia į susitikimą su prekės ženklo „Julia Janus“ įkūrėja

Šv. Pranciškaus onkologijos centras (Savanorių g. 4, Klaipėda) 2017 m. birželio 26 d., 13.00 val., pirmadi

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Sostinėje rugpjūtį – atviros sąmoningo kvėpavimo praktikos parkuose

Vilniečiai kviečiami dalyvauti iniciatyvoje „Kvėpuok laisvai, gyvenk laimingai”, kurios metu visi norintys g

Kraujo ligų žinomumo dienos prasidės konferencija „Kraujo diena“

Rugsėjo mėnesį visame pasaulyje yra minimos piktybinių kraujo ligų žinomumo dienos, kurių tikslas – kuo plačiau sk

Žydrūnas Savickas susitiks su sergančiasiais išsėtine skleroze

Rugsėjo 2 d. 13 valandą Savicko sporto klube („SEB arena, II aukštas) vyks seminaras „Kaip fizinis ak

Paroda „Pirmoji širdies transplantacija Lietuvoje Petro Katauskio fotografijose“

Rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) atidaroma paroda &bdq

Nauja iniciatyva Kaune – „Tu nesi vienas“

Keblios situacijos, stresas ir kiti kasdienę rutiną temdantys rūpesčiai – ne priežastis pulti į neviltį. Kiekvienu

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos forumas "TransForm"

Trečiasis Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) forumas TransForm - jau spalio 13 - 15 d.! Čia nuoširdžia

Performansas „Mirštu, kaip noriu gyventi“ klausia, kiek lauktum dėl kito gyvybės

„Gyvenimas sulėtėja, tarsi sapne“. „Eiti negali, bėgti negali, valgyti negali“. „Sėdi ir l

Kviečia į nemokamą seminarą „Kas sukelia nugaros skausmą ir kaip jo išvengti?“

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuras prisijungdamas prie Europos judriosios savaitės iniciatyvos kviečia į nemoka

Sieks didžiausio iš žmonių sudaryto širdies ženklo rekordo

Minėdamas Pasaulinę širdies dieną Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visus panevėž

Jubiliejinė konferencija „Atverkime akis realybei, kurioje yra smurtas“

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias t

Atviros psichiatrijos mėnesio renginiai Šiaulių P. Višinskio bibliotekoje

Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos rengiamas Atviros psichiatrijos mėnuo miesto gyventojus kv

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną švęskime kartu

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia visus vyresnio amžiaus žmones kartu paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Fotografijų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“

„Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ – subtili, jaut

Padėkos renginys donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ 2017 metų spalio 20-ąją, penktadienį, organizuoja Padėkos renginį, skirtą pag

Dėkingumo renginiai gyviesiems donorams, mirusių donorų artimiesiems ir medikams

Organų donorai ir jų artimieji verti didžiausios pagarbos ir amžino dėkingumo. Todėl spalį, kai minima Europos ir Pasaul

100 dienų apie TAI: atvira diskusija apie lytiškumą Vilniaus jaunimui

Gera jaunimo lytinė sveikata – visuomenės, kuri siekia gyvuoti ir klestėti interesas, tai ypač svarbu mūsų &scaron

Kaip gyventi, persirgus onkologine liga: patarimai ir praktika

Respublikinės Šiaulių ligoninės Onkologijos klinikos (Darželio g. 10), Administracijos salėje (2 aukšte) s

Neišnešiotukų dienai mezgimo iniciatyva ir minėjimas

Lapkričio 17-ąją dieną minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Respublikinės Šiaulių ligonin

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

Klaipėdoje – nemokamas renginys „Tu – mano gyvenimo herojus“

Pirmą kartą Klaipėdoje lapkričio 16 dieną vyks nemokamas renginys "Tu – mano gyvenimo herojus“, skirtas

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

Vilniuje surengtas sportinio pokerio turnyras, kurio dalis surinktų lėšų skirtos sergantiesiems prostatos vėžiu r

„Ūsai bėga“ – už Lietuvos vyrus, kurie gyvena trumpiausiai Europoje

Ketvirtą kartą organizuojamas bėgimas už vyrų sveikatą „Ūsai bėga“ Vilniuje. Miesto centre įvyksiantis bėgim

Augink barzdą – prižiūrėk savo vyriškumą

„Barzdotas lapkritis“ – mėnuo be skutimosi peiliukų. Su šūkiais „Prižiūrėk savo vyri&scar

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Startuoja aktyvaus laisvalaikio projektas šeimoms – pirmasis renginys jau šį savaitgalį

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su „Sveiku miestu“ kviečia šeimas dalyvauti projekte &bdq

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Bendraminčių sambūris: gyvų sėklų šventė „Pasėkime ateitį”

Šį savaitgalį, sausio 20-21 d., Klaipėdos r., Doviluose (Klaipėdos g. 35) vyks Dovilų krašto gyventojų ir

Atsinaujinusiame projekte „Judėk sveikai“ – dvigubai daugiau nemokamų treniruočių kauniečiams

Prasidėję nauji Geltonojo šuns metai nemokamų treniruočių projektui „Judėk sveikai“ atnešė dau

Šv. Pranciškaus onkologijos centre – poezijos terapijos užsiėmimai

2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 12.30 val. Šv. Pranciškaus onkologijos centre (Savanorių g. 4, Klaipėd

Kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Laukia prizas

Nepraleiskite progos! Jau kovo 2 – 4 d. „Hacker Games“ kursime sveikatos priežiūros inovacijas. Sudomi

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Vilniuje ir Kaune veiks atviros klinikos centrinėse miestų aikštėse

Solidarizuodamasi su visa Europa ir siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į sekinantį ir visą gyvenimą trunkantį susirgim

Kardiologų IV jungtinė konferencija – Bistrampolio dvare

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai drauge su Lietuvos sveikatos m

Inovatyvios širdies formulė

Spalio 4 d. 17 val. Inovatyvios medicinos draugija kviečia susitikti Gyvybės mokslų centre, pirmajame šio sezono

Atpažinti ir stebėti kraujo ligas moko tradicinė konferencija

Šeštą kartą rengiama konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“ &scaron

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje - svarbūs mokymai specialistams

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika kartu su Europos Ginekologinės chirurgijos akademija bei su vie

Algirdo Kumžos knygos „Rasa. Po angelo sparnu” pristatymas

2011 metų rudenį palangiškei Rasai Rojienei buvo nustatyta ketvirtosios stadijos sarkoma, Rasai buvo 27-eri, o li

Uostamiestyje – nemokama patikra dėl melanomos

Melanoma – agresyviausias odos vėžys, užklumpantis vis jaunesnius žmones. Kasmet šia liga Lietuvoje suserga

Kraujo ligos: ką svarbu žinoti pacientui?

Lietuvoje per metus diagnozuojama apie 1500 kraujo ligų atvejų. Kokie yra kraujo ligų simptomai? Koks gydymas yra priein

Išsėtinės sklerozės draugijos renginys

Gegužės 30 d. 15 val. Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klai

Pasaulinę aortos dieną – nemokama patikra

Rugsėjo 19-oji yra Pasaulinė aortos diena. Rugsėjo 20 d. šia proga Vilniuje, Katedros aikštėje bus įrengta

Žygis pajūriu: "Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“

Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie or

1675 organų donorams pagerbti 18-oje miestų liepsnos „Gyvasties“ žvakelės

Asociacijos „Gyvastis“ organizuojama iniciatyva organų donorams atminti kasmet sulaukia vis daugiau susidomė

Renginys Kaune: kaip gyventi, sergant cukriniu diabetu?

Cukriniu diabetu pasaulyje serga 425 milijonai žmonių – 1 iš 11 planetos gyventojų, ir vienas iš dvi

Vilniuje – kaulų čiulpų donorų registracijos "Pop Up"

Gruodžio 19 d., ketvirtadienį, nuo 11 iki 20 val. Vilniuje Pylimo g. 19 esančiame „Caffeine Roasters“ įvyks

Padėka donorams – donorus sergėjantis angelas

      Angelų kalvoje rugsėjo 13 d. (se

Nemokamai ir be siuntimo pasitikrinkime aortos diametrą

VUL Santaros klinikų medikai kviečia rugsėjo 19 d. nuo 11 iki 17 val. prie Mo muziejaus (Vilniuje, Pylimo g. 17) į Pasau

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Sieks atkreipti visuomenės dėmesį į sudėtingą ir klastingą širdies ligą

Širdys nustoja plakusios ne tik dėl COVID-19 ligos – taip tvirtina kardiologai. Kiek daugiau nei metus visą

Šv. Magdalenos naktis – dėmesys ligai, kuri gresia kas vienuoliktai moteriai

Lietuvoje kasmet diagnozuojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų, Europos Sąjungoje šia liga suserga ka

Konferencija apie kraujo ligas skatins pacientus aktyviai dalyvauti gydymo procese

Lapkričio 11 d. vyks tradicinė konferencija „Kraujo ligos – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Šia

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

10-asis atviros psichiatrijos mėnuo „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

Ruduo – bene spalvingiausias ir dosniausias metų laikas. Atėjus rudeniui nuimamas užaugintas derlius. Per metus sa

Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų