Klausimas. Nuo vasaros vidurio vargina nemalonaus kvapo išskyros iš makšties. Rugsėjį sirgau cistitu. Spalį lankiausi pas ginekologę, padarytas tepinėlis, jame rasta nedaug leukocitų (apie 10), buvo pasiūlyta pagerti gerųjų bakterijų, panaudoti gerųjų bakterijų žvakutes. Situacija nelabai pagerėjo. Kvapas vargina ir toliau. Kitų simptomų nėra, kartais paskauda pilvo apačią. Visai neseniai kartojome tepinėlį. Rasta leukocitų 9-15-13, kokų 1 balas. Paskyrė žvakutes. Ar vertėtų išsitirti dėl lytiškai plintančių infekcijų, ir dėl kokių konkrečiai? Ar šie rodmenys rodo cervicitą? Kiek stipriai padidėja leukocitai prie onkologinių lytinių organų ligų? Dėkoju. Akvilė, 33 m.
Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė
Tepinėlis iš makšties yra pirminis ir elementarus tyrimas, atliekamas siekiant išsiaiškinti makšties ekologinę terpę ar kai kuriuos galimos infekcijos sukėlėjus: gardnerelas, trichomonas, grybelius, įtarti gonokokus ar kt. Neretai jo pakanka diagnozei nustatyti. Tačiau jei varginantys simptomai išlieka, o gydymas neduoda efekto, vertėtų išsitirti dėl lytiškai plintančių ligų. Siūlomi įvairūs tyrimų paketai, kurių pasirinkimas priklauso nuo jūsų finansinių galimybių. Jūsų atveju reikėtų atlikti mažiausiai tris tyrimus: dėl chlamidijų, ureaplazmų, mikoplazmų. Tačiau visapusiškam ištyrimui dėl lytiškai plintančių ligų rekomenduojamas 7 tyrimų paketas.
Apie cervicitą galima būtų spręsti tuomet, jei tepinėlio metu medžiaga imama ir iš gimdos kaklelio. Šiuo atveju tokios informacijos nėra. Navikiniai pakitimai vyksta lytinių organų audiniuose, ląstelėse. Tam nustatyti atliekamas vadinamasis PAP testas pagal kitą metodiką.
Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.