Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Neišmeskite banano žievės: ji naudinga širdžiai, virškinimui ir geram regėjimui

Gyvenimas | Šaltinis: Delfi | 2017-07-21 13:38:43

Alternatyvioji medicina skiria užtektinai dėmesio gydomajai vaisių ir daržovių odelių galiai. Paradoksalu, tačiau dažniausiai mes jas nulupame ir tiesiog išmetame, nepaisydami naudos, kurią galėtume iš jų gauti, rašo naturalcarebox.com.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Nors kai kurių augalų žievelės dalis ir suvartojame, kitų, pavyzdžiui, banano žievės nevalgome. Šiame straipsnyje pateiksime kelis būdus, kaip galite gauti naudos sveikatai iš banano žievės. Nors daugelis to ir nežino, banano žievė yra labai maistinga dėl joje esančių B, C ir K vitaminų, taip pat tokių mineralų, kaip kalis ir geležis.

Gerina virškinimo sistemos darbą

Banano žievelė kuo puikiausiai kovoja su vidurių užkietėjimu, suteikdama mums skaidulų, pravalančių žarnas ir veikiančių kaip natūrali detoksikacija.

Viskas, ką turite padaryti – tai suvalgyti truputėlį banano žievės. Galite pradėti valgydami po nedaug ir pamažu didindami kiekius.
Malšina galvos skausmą
Norėdami sumažinti galvos skausmą, bananą galite vartoti išoriškai. Prigulkite, išverskite banano žievę ir užsidėkite ant kaktos. Palaikykite 15 minučių. Kad geriau priglustų, galite naudoti tvarstį ar juostelę. Po kelių minučių skausmas dings.
Naudinga akims
Norite naudos akims? Banano žievės turėtumėte valgyti bent kartą per dieną. Ši žievė akims naudinga dėl joje esančio beta karotino ir vitamino A, apsaugančio tinklainę.
Mažina blogojo cholesterolio lygį
Dideli kalio kiekiai, esantys banano žievės vidinėje pusėje, padeda prasivalyti arterijoms, sumažina cholesterolio kiekį ir užkerta kelią širdies ir kraujagyslių ligoms.
Gerina odos būklę
Banano žievė skirta gydyti pažeistą odą. Pavyzdžiui, jei susitrenkėte kurią nors kūno dalį, ant jos turėtumėte uždėti išverstą banano žievę ir palikti visai dienai pritvirtinę tvarsčiu. Be to, jei turite problemų dėl psoriazės, banano žieve galite sumažinti sausumą ir niežėjimą paveiktose zonose. O geriausia psioriazės pažeistą odą banano žievės vidine dalimi patrinti bent kelis kartus per dieną.Taip pat turėtumėte elgtis ir jei jus kankina aknė. Baiminatės, kad banano žievė kieta ir šiek tiek karti? Kad ji taptų priimtinesnio skonio, galima jos įmaišyti į tirštąjį kokteilį arba pakaitinti – pakepinti ar pavirti ją bent 10 minučių. Žievės skaidulos dėl karščio suskyla, todėl ji suminkštėja, tampa lengviau kramtoma bei virškinama. Be to, kuo labiau prinoksta bananas, tuo plonesnė ir saldesnė pasidaro jo žievė. Taip yra todėl, kad augalai nokdami išskiria etilenu vadinamą hormoną. Tačiau nepamirškite – prieš valgant ar naudojant žievę svarbu gerai ją nuplauti.
Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų