Ketvirtadienis, 2025.05.01
Reklama

Naujas prietaisas pagreitins vaistų kūrimo procesą

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-02-15 00:02:19

Mokslininkai iš Binghamtono universiteto sukūrė daugkartinio naudojimo daugiasluoksnį prietaisą, kuris veikia taip, kaip žmogaus inkstai, – rašo upi.com.

© Graphicstock.com asociatyvioji nuotr.

Inkstai – svarbus organas, pro kurį prateka 1,2-1,3 litro kraujo kas minutę, o per 5 min. – visas kūno kraujas. Kiekviename inkste yra maždaug 2 mln. funkcionuojančių vienetų – nefronų, kuriuos sudaro inksto kūnelis (kapiliarų kamuolėlis – glomerulas, apgaubtas kapsule) ir kanalėlių sistema. Kraujo filtracija inkstuose prasideda inkstų kūneliuose: iš jų arteriolių per filtracinį barjerą filtruojasi pirminis šlapimas, kuris vėliau kanalėliuose praskiedžiamas ir koncentruojamas.

Pasak mokslininkų, naujasis prietaisas yra pirmasis modelis, kuriame naudojamas glomerulų filtracijos mechanizmas. Prietaise įkomponuotas akytas augimo substratas, kuriuo teka fiziologinis tirpalas, o kartu vyksta ir pasyvi filtracija, tokia kaip inkstuose.

„Tai unikali priemonė vaistų ir ląstelių bei audinių sąveikos studijoms. Būtent to šiuo metu itin trūko. Tikimės, kad ateityje ji galėtų tapti alternatyva gyvūnams, su kuriais atliekami bandymai ikiklinikiniuose tyrimuose, ir padėtų gauti tikslesnius rezultatus“, – pranešime spaudai komentavo vienas iš mokslininkų.

Tyrimas parodė, kad ląstelės, augintos naudojant naująjį prietaisą, labiau primena tikras žmogaus ląsteles nei tos, kurios buvo išaugintos įprastiniais metodais, o taikomas filtracijos mechanizmas yra būtinas tinkamam ląstelių funkcionavimui.

„Sukūrėme žmogaus audinio kopiją, bet ne siekdami vėliau ja pakeisti nebefunkcionuojantį žmogaus organą, o pasinaudoti supaprastintomis jo funkcijomis ir sukurti vaistų patikros įrangą. Naujų vaistų atėjimas į rinką yra sunkus, brangus ir neproduktyviai vykstantis procesas. Mes tikimės, kad mūsų suprojektuota sistema galės pagreitinti medikamentų saugumo bei efektyvumo tyrimus“, – sakė tyrėjai.

Jei naujasis prietaisas būtų imtas plačiai naudoti, nebereiktų įtraukti į tyrimus gyvūnų, o organizmo atsakas į testuojamus vaistus būtų patikrintas patikimiau ir greičiau nei iki šiol.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: vaistai, inkstai
Kategorijos: Įvairios naujienos
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Slaugydami sergančiuosius suserga ir jų artimieji
„Net ir vyrai skundžiasi, kad pakelti sergantį žmogų yra labai sunku, vėliau atsiranda stuburo problemų, nukenčia...
Pavasarinė akių alergija: kaip ją atpažinti ir apsaugoti regėjimą?
Atėjus pavasariui, daugelis džiaugiasi bundančia gamta, šiltesniais orais ir ilgėjančiomis dienomis, tačiau kartu su žyd...
Kodėl sanatorinis gydymas vis dar painiojamas su paprastu poilsiu viešbutyje?
Poilsis, procedūros, ramybė – šiuos elementus siūlo tiek sanatorijos, tiek viešbučiai ar SPA centrai, todėl nereta...
Hemofilijos nevaržomas gyvenimas: nuo kraujavimų valdymo iki visavertės profilaktikos
Hemofilija – liga, kurią ilgus metus lydėjo baimė, skausmas ir gyvenimo apribojimai, šiandien tampa vis geriau val...
Nauja galimybė pacientams Šiaurės Lietuvoje – Šiauliuose pradėtos intravitrealinės injekcijos
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradedama teikti itin svarbi paslauga akių ligomis sergantiems pacientams – nuo...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų