Trečiadienis, 2023.06.07
Reklama

Liudvikas Šalčius: „Šiandien tikrai galima gyventi be vaistų ir be daktarų“(3)

Ligita Sinušienė | 2012-08-04 05:55:14

Gimnastika sąnariams, vidaus organų masažas – tai tik maža dalis, ko gali pamokyti natūraliosios medicinos atstovas Liudvikas Šalčius. Nuo pažinties su šiuo žmogumi praėjus keliems mėnesiams vis dar padedu savo sąnariams, atlikdama jo rekomenduojamus pratimus. "Kiekvienas žmogus gali būti pats sau gydytojas", - sako portalo pašnekovas.

 Liudvikas Šalčius moko mankštinti sąnarius. Justinos Eidžiulytės nuotr.

Taisyklinga mityba

L. Šalčius kadaise buvo tradicinės medicinos atstovas, bet gydydamas kitus pats neišvengęs sveikatos problemų, nors „pagal parametrus“ buvo sveikas. „Niekas man neparodė, kaip reikia maistą derinti, - tradicinės medicinos trūkumus minėjo „Vakarų Lietuvos medicinos“ pašnekovas. – Žinoma, derinimas – sunkus dalykas, bet efektas – didžiulis. Tinkamai maitinantis, derinant maisto produktus, net išmatos turi būti bekvapės“.

Šviežios daržovės turi sudaryti didžiąją dalį mitybos raciono. Algirdo Kubaičio nuotr.

Jis tvirtina, kad iš esmės žmogui reikia ne gydytis, o taisyklingai maitintis. Anot jo, mitybos racioną turi sudaryti tik trečdalis mėsos, du trečdaliai – šviežios daržovės. „Reikalingas ir grubus maistas žarnynui valyti. Tarkim, daržovių išspaudos, kurios ypač gerai prieš naktį – sukelia sotumo jausmą“, - sako gydytojas.

Rytais nebėgioti

Gydytojas kalba ir apie protingą judėjimą – ne sportą, bet mankštą. Beje, rytais bėgioti jis nepataria - organizmas dar nespėjęs persiorientuoti iš horizontalios būsenos į vertikalią. „Rytais tinka tik mankšta. Pabudome ir visų pirma rąžomės“, - pabrėžia ir tuoj parekomenduoja vieną pratimą, atliekamą dar neišlipus iš lovos, kurį vadina „Myliu koją“: gulint ant nugaros sulenkti vieną koją, ją apkabinti ir pritraukti sau prie krūtinės tiek, kad galėtum pabučiuoti kelį. Tą patį padaryti ir su kita koja.

"Reikia ne gydytis, o taisyklingai maitintis ir protingai judėti", - sako Liudvikas Šalčius. Žmogaus pažinimo centro "Vaiska" nuotr.

Pasak L. Šalčiaus, jei pabučiuoti kelio neįmanoma, tai rodo apie gresiančią problemą. Klubų būklę galima patikrinti ir gulint ant nugaros, kairę koją laikant ištiestą, o dešinę sulenkus lenkti ją į kairę, mėginant keliais pasiekti grindis. Jei pratimas pavyksta su abiem kojomis – viskas su klubais yra tvarkoje, jei ne – verta susirūpinti. Tiesa, šie bei kiti pratimai, gydytojo teigimu, padeda ne tik pasitikrinti sveikatos būklę, bet ir užkirsti kelią įvairiems negalavimams. Svarbiausia – pratimus atlikti nuosekliai ir reguliariai.

Štai dar keli iš tų patikrinamųjų-profilaktinių pratimų. Kojos pečių plotyje, stuburas tiesus, lėtai, skaičiuojant iki 10, pritūpiama. Tuo pačiu tempu palengva atsistojame. „Sveikas, turintis stiprias kojas, žmogus taip pritūpti turi bent tris kartus“, - aiškino L. Šalčius ir atkreipė dėmesį, kad vyrai yra neteisingai įpratę sunkius maišus užsimesti ant vieno peties, taip apkraudami savo stuburus. „O iš tiesų kad ir bulvių maišą imant reikia pritūpti ir abiem rankomis jį suėmus nešti. Taip niekada nepažeisite savo nugaros“, - tvirtino gydytojas.

Pats jis sako rytais besimankštinantis tik 15 minučių, bet visus kitus pratimus atliekantis per visą dieną, dirbdamas įvairius kitus darbus. Pavyzdžiui, imdamas daiktą nesilenkia, o tūpia.

Musulmonų klubai neiškrypsta

Rodydamas įvairius pratimus L. Šalčius vis dalinasi savo žiniomis: „Musulmonų klubai niekuomet nebūna skirtingame aukštyje. Kodėl? Nes maldos metu jie klūpi ant abiejų kelių, ir pasilenkdami galva paliečia grindis. Jie niekada nepriklaupia ant vieno kelio“.

Tačiau griežtai nepataria lietuvaitėms mėgdžioti grakščių rytiečių, ant galvų nešiojančių sunkius indus. „Jų stuburas yra kitokios struktūros – visiškai tiesus, o mūsų – išlenktas. Tad kraunant didžiulį svorį ant galvos vakariečiams būtų tolygu kalti įlinkusią vinį“.

Medis - donoras

Liudvikas Šalčius (dešinėje) moko vaikščioti vidinėmis pėdų dalimis. Žmogaus pažinimo centro "Vaiska" nuotr.

Mokydamas mankštinti sąnarius L. Šalčius ragino vaikščioti vidinėmis ir išorinėmis pėdų dalimis, paėjus tris pėdas nuo sienos nusisukti ir atsistoti prasižergus pėdų plotyje, rankas sulenkus per alkūnes ir išskėtus pirštus gręžtis į sieną ir staigiai abiem rankomis atsiremti į sieną, kojų nejudinant iš vietos. Tuomet kakta paliesti sieną.

Pastarąjį pratimą galima atlikti ir remiantis į kito žmogaus delnus ar medžio kamieną. „Bet medį reikia išsirinkti savąjį, - sako gydytojas. – Yra medžiai vampyrai, kurie sugeria energiją (pavyzdžiui, drebulė), ir prie jų bus sunku mankštintis. Kiekvienas žmogus turi savo medį. Reikia tiesiog eiti į mišką ir prisiglaudžiant ar tiesiog darant minėtą pratimą, pasitikrinti. Tas medis, prie kurio tartum prilimpi, ir yra tavo medis-donoras“.

Ir kuris – pašnekovo donoras? „Mano – beržas. Net ir sode auga didžiulis“, - nusišypso.

Vidaus organų masažas

Pagaliau pradedame kalbėti apie taip neįprastai skambantį vidaus organų masažą: „Vidaus organai tartum nuošaly nuo masažo palikti, o juk jie irgi – kūno dalis. Bet koks masažas suaktyvina kraujotaką, tad tiesiog būtina masažuoti visus organus (žarnyną, inkstus, kepenis, gimdą bei kitus), išskyrus blužnį ir skrandį tik iš dalies, nes tiesiog neįmanoma jų pasiekti“.

L. Šalčiaus aiškinimu, vidaus organų masažą gali atlikti ir masažuotojas, bet galima ir net būtina mokėti tai daryti pačiam. „Masažuojant pilvą ratu, didėjančia spirale pagal laikrodžio rodyklę einant iki šonkaulių masažuojamos kepenys, kasa, žarnynas, - aiškina portalo pašnekovas. - Krūtys turi būti masažuojamos visą gyvenimą, pagal limfos tekėjimą, tad moterys ir pieno kūdikiams turės, ir krūties vėžiu nesusirgs“.

Jis atkreipia dėmesį, kad Indijoje pas moterų gydytoją moteris niekuomet neina viena, visuomet ją lydi sutuoktinis. „Krūtų problema priklauso tik nuo moters vyro, - kategoriškai tvirtina gydytojas. – O Lietuvoje kas šešta moteris turi sveikatos problemų dėl krūtų, kas antra iš jų – onkologinių. 70 proc. atvejų dėl žmonos krūties vėžio kalti vyrai dėl nežinojimo ir neišprusimo. Tarp partnerių nėra atvirumo, moteris nepasako, kas jai teikia malonumą“.

Pats sau gydytojas

Deja, mūsų šalyje L. Šalčius mato ir daugiau problemų nei sutuoktinių nesusišnekėjimą. Tai ir moksleivių akivaizdžiai per sunkios kuprinės, ir nauji mokykliniai suolai, išmetus senus tarybinius, bet akims daug geresnius su pakeltu 8-10 laipsnių paviršiumi. Vis dėlto gydytojas sako, kad tam tikrų pratimų dėka galima užkirsti kelią akių ligoms. Jei, žinoma, patys nepasirinksime lengvesnio kelio – lašiukų ir akinių. Pastarieji, anot pašnekovo, tėra tik komercija. „Yra speciali akių mankštos metodika, išgydanti bet kokią regėjimo ligą, - tikina L. Šalčius. – Bet tai, be abejo, nenaudinga akinių pramonei, gaunančiai dešimtis milijardų pelną. O japonai savo vaikus dar mokykloje moko iškėlus nykštį žiūrėti į jį, nejudinant rankos, bet lėtai sukant galvą į vieną, paskui į kitą pusę“.

„Šiandien tikrai galima gyventi be vaistų ir be daktarų. Žmogus gali būti pats sau gydytojas“, - sako L. Šalčius.

Ligita Sinušienė

ligita@vlmedicina.lt

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (3)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kada metus rūkyti dar galima susigrąžinti sveikatą: kūnas atsigauna po pirmų savaičių
Nors rūkymo pasekmėmis dažnai tampa vėžys, bronchitas, kitos lėtinės ligos ir net mirtis, nuo šios priklausomybės kasdie...
Širdies ligos: jeigu turite stabtelti, kad užliptumėte į ketvirtą aukštą, laikas pasitikrinti sveikatą
Ilgai manyta, kad širdies ligomis serga tik garbaus amžiaus žmonės, tačiau pastebima, kad dažno šiuolaikinio žmogaus kas...
Skelbiamas konkursas Kauno klinikų direktoriaus pareigoms eiti
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia konkursą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) Kauno kli...
Kodėl labai svarbu sportuoti dirbantiems sėdimą darbą?
Sėdimas darbas mažiausiai 8 valandas kasdien - daugelio suaugusių žmonių kasdienybė. Tik ar žinojote, kad moksliniai tyr...
Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai
Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kal...
DIENOS KLAUSIMAS
Ar naudojate odos apsaugą nuo saulės?
Taip, naudoju kremą su SPF 50
Taip, naudoju įvairius kremus
Ne, nes noriu kuo daugiau įdegti
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų