Penktadienis, 2025.07.25
Reklama

Natūralios kosmetikos stebuklai

valstietis.lt | 2013-05-23 10:09:40

Pavasarį kiekviena moteris savo grožiu gali pasirūpinti be kosmetikos, tereikia žinoti, kokių žolelių prisirinkti.

Suaktyvėjus saulei, daugeliui padaugėja strazdanų, pigmentinių dėmių, spuogų. Jų ryškumą galima sumažinti žolelių mišiniu: 12 kiaulpienių žiedų užpilti 1 stikline verdančio vandens, valandą palaukti ir nukošus šiuo antpilu tepti strazdanotas vietas 3 kartus per dieną. Šis mišinys valo odą.

žemuogė
Pavasarį labai gerai praustis žemuogių lapų nuoviru. O uogas galima sutrinti ir naudoti kaip kaukę veido odai. Genovaitės Privedienės nuotr.

Pavasarį labai gerai praustis žemuogių lapų nuoviru. O kai atsiranda žemuogių, jas galima sutrinti ir naudoti kaip kaukę veido odai.

Jei yra spuogų, naudinga gerti alaus mieles, jų pirkti yra vaistinėse. O jei yra inkštirų, galima naudoti šį mišinį: ramunėles, kraujažolę, lauko ežiūklį  ir šalavijų lapus. Vieną šaukštą šio mišinuko reikia užpilti stikline verdančio vandens, palaukti kol pravės ir dėti kompresus ant veido. Šių žolelių mišinys atgaivina veido odą.

Jei po akimis yra maišeliai, išbandykite šį mišinį: imkite po šaukštelį šalavijų, vaistinių ramunėlių, krapų. Žoleles užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite 15 minučių, nukoškite, palaukite, kol atvės, ir po akimis dėkite vatos kompresus.

Oda taps skaistesnė, jei atgaivinsite ją braškių sultimis, praskiestomis vandeniu. Iš jų užsišaldykite ledukus ir jais masažuokite odą.

Vyresnėms nei 30 metų moterims rekomenduojama praustis nuoviru, gaivinančiu ir drėkinančiu odą. Jį sudaro ramunėlės, šalavijai, ąžuolo žievė, kraujažolės, beržų pumpurai, liepžiedžiai, rožių žiedlapių nuoviras. Pusantro šaukšto šio mišinio reikia užpilti puse litro vandens, užvirinti, nukošti ir pravėsus prausti veidą.

Riebią odą naudinga palepinti kiaušinio baltymu, citrinų sultimis, agurku, varške ir pienu. Iš šių produktų galima daryti mišinį, bet juos galima naudoti ir po vieną.

Jei po oda išryškėjusios smulkios kraujagyslės, labai naudingas toks mišinys: pusę šaukšto arnikos, du šaukštus šalavijų reikia užpilti verdančiu vandeniu, nukošti ir pravėsus dėti kompresus ant odos.

Odą tonizuojantis mišinys: į braškių sultis įpilti kelis lašus spirito, pieno, įberti šiek tiek sodos ir išmaišyti, tada ištepti veidą, šiek tiek palaukti ir nusiprausti.

Vieną kartą per savaitę odą galima pamaitinti trintais raudonaisiais serbentais, sumaišytais su vienu šaukšteliu medaus. Kaukę reikia nuplauti po pusės valandos šiltu vandeniu ir patepti maitinamuoju kremu.

Jei oda jautri ir sudirgusi, padės kaukė iš nesūdytos varškės, medaus ir kelių aviečių.

Pavasarį labiau džiūsta lūpos, tad naudinga jas pamasažuoti leduku. Pamaitinti lūpas galima maitinamąja kauke: po 5 lašus morkų ir agurkų sulčių reikia sumaišyti su šiek tiek grietinėlės ir tepti lūpas.

Jei mėgstate pagulėti karštoje vonioje, labai naudinga įpilti kmynų nuoviro, nes jis stangrina ir jaunina odą.

Pavasarį gausiau slenka plaukai, tad du kartus per savaitę naudokite dilgėlių antpilą. Jį pasigaminti lengva: šaukštą susmulkintų dilgėlių reikia užpilti stikline verdančio vandens, palaukti valandą ir nukošus įtrinti į plaukus.

Senovinis plaukų kaukės receptas: sumaišykite po šaukštą svogūnų ir citrinų sulčių, ricinos aliejaus, įmaišykite vieną kiaušinio trynį. Ši kaukė labai naudinga, nes skatina plaukų augimą.

Dilgėlių ir šalpusnių nuoviras naikina pleiskanas ir stabdo plaukų slinkimą.

Plaukus atgaivina ir jų augimą skatina šviežias rūgpienis, tereikia juo kiekvieną vakarą įtrinti plaukus, užsirišti skarelę, palaikyti per naktį ir išplauti galvą tik ryte.

Zita Mikoliūnienė, žolininkė

valstietis.lt

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kaip šviesa veikia mūsų sveikatą?
Natūralios šviesos nauda neabejoja niekas. Pasauliniai tyrimai rodo, kad maždaug 8 iš dešimties darbuotojų natūralią die...
Kaip ištrūkti iš socialinio nerimo gniaužtų?
Socialinis nerimas yra viena aktualiausių šiuolaikinio žmogaus psichologinių problemų. Prie problemos didėjimo prisideda...
Naujas požiūris: kaip autistiški žmonės suvokia pasaulį?
Per dažnai autistiški vaikai vertinami ne pagal jų poreikius ar galimybes, o pagal tai, kiek jie atitinka standartinius...
Gyvybiškai svarbus kraujo donorystės pokytis
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centras pirmasis Lietuvoje pradėjo taikyti pažangią viso kraujo...
Nauji jaunimo fizinės ir psichinės sveikatos tyrimai
Pasak naujausių tyrimų, širdies ištvermė per penkerius metus sumažėjo 24 procentais, o beveik pusė šaukiamų į karinę tar...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas