Didžiojoje Britanijoje viena geriausių mergaičių mokyklų svarsto galimybę atsisakyti namų darbų, kad mokinės nejaustų tokio didelio streso. Cheltenham mergaičių koledžas nori namų darbus pakeisti meditacijos pamokomis ir ilgesniais pasivaikščiojimais tarp pamokų.
Koledžo atstovai teigia labai sunerimę dėl psichikos problemų „epidemijos“ tarp jaunų žmonių. Jie mano, kad būtina atsisakyti „Viktorijos laikų“ praktikos skirti namų darbų, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
Cheltenham mergaičių koledžo, kurio 92 proc. mokinių pernai brandos egzaminus išlaikė tik labai aukštais pažymiais, vadovybė nerimauja dėl savo mokinių gerovės ir nori suteikti mokinėms daugiau teisės pasisakyti dėl to, kaip vyksta kasdienės pamokos ir užklasinė veikla.
Skelbiama, kad koledžo mokytojai taip pat apmokomi atpažinti ankstyvus depresijos ir nerimo simptomus tarp mokinių sparčiai augant streso lygiui. 162 mokines turinčiam koledžui vadovaujanti Eve Jardine-Young sako labai nerimaujanti dėl „paaugliško streso ir nelaimingumo krizės.“
„Pastaruosius kelerius metus stebime paauglių dvasinės sveikatos prastėjimą“, – sakė Eve Jardine-Young.
„Mes patys mūsų visuomenėje sukūrėme šią nerimo epidemiją ir mūsų, kaip mokytojų, pareiga yra padaryti viską, ką galime, kad parengtume jaunus žmones ateičiai. Negalime ignoruoti dabartinės situacijos, nes tai būtų neatsakinga“, – sakė ji.
Tiesa, kitų mokyklų atstovai nesutinka su tuo, kad reikėtų atsisakyti namų darbų. Jie mano, kad būtent namų darbai ir padeda vaikams išmokti susidoroti su spaudimu. „Mes neturime saugoti vaikų nuo nerimo ir streso. Mes turime mokinti juos su tuo susidoroti, nes tai yra neišvengiama gyvenimo dalis“, – sakė Wllingtono koledžo direktorius seras Anthony`is Seldonas.