Sekmadienis, 2025.07.06
Reklama

Rekomendacijos Visų šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui

Šaltinis: vlmedicina | 2020-10-30 14:46:40

Artėjant ilgajam Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgaliui Sveikatos apsaugos ministerija primena, jog dėl itin nepalankiai susiklosčiusios epidemiologinės situacijos šalyje gyventojai privalo laikytis papildomų prevencijos priemonių: visada dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes, vengti artimo kontakto su kitais žmonėmis, išlaikyti mažiausiai 2 metrų atstumą, jei įmanoma – artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu. Tik taip pavyks išvengti tolimesnio koronaviruso (COVID-19) plitimo.

Kapo nuotrauka
© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Prieš vykstant lankyti artimųjų kapų rekomenduojama pasidomėti, kokiai zonai – žaliai, geltonai ar raudonai, priskiriama konkreti savivaldybė. Tai padaryti galite apsilankę interaktyviame epidemiologinės koronaviruso situacijos žemėlapyje (jį rasite ČIA).

Jei teritorijoje, į kurią planuojama vykti, yra paskelbtas karantinas, kelionę siūlomą atidėti vėlesniam laikui. Žmonėms, esantiems izoliacijoje arba turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), draudžiama vykti lankyti artimųjų kapus. Privaloma likti namuose ir visais iškilusiais klausimais konsultuotis su Karštąja koronaviruso linija (tel. 1808) arba su savo šeimos gydytoju.

Jei artimųjų kapus nusprendžiama lankyti Vėlinių savaitgalio metu, esant galimybei į vietą rekomenduojama vykti asmeniniu automobiliu, vengti kelionių troleibusu, autobusu ar traukiniu. Vis dėlto, žmonėms, negalintiems nesinaudoti viešuoju transportu, privaloma visos kelionės metu tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę, respiratorių be vožtuvo. Nepamiršti nuolat dezinfekuoti rankas.

Teritorijose, kuriose paskelbtas karantinas, kapinėse, kaip ir kitose viešose erdvėse, negalima būriuotis didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis (išskyrus šeimos narius). Privaloma laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp žmonių ar žmonių grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto (rankų paspaudimo sveikinantis, apsikabinimų), laikytis asmens higienos reikalavimų.

Aplankius kapus nerekomenduojama vykti į organizuotus giminių susitikimus uždarose patalpose. Svarbu, kad būtų vengiama kontakto su žmonėmis, su kuriais įprastai nebendraujama.

Svarbiausia, visur ir visada laikytis SAM rekomenduojamų prevencijos priemonių: vyresniems nei 6 metų žmonėms viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – medicininę ar tekstilinę veido kaukę (išskyrus taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo sveikatos būklės šių priemonių dėvėti tiesiog negali. Tie, kurių turima negalia leidžia, gali rinktis alternatyvias veido apsaugos priemones, pavyzdžiui, veido skydelius), respiratorių be vožtuvo, stengtis išlaikyti bent 2 metrų atstumą tarp žmonių, vengti bet kokio tiesioginio fizinio kontakto, dezinfekuoti rankas, paviršius.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Gimdos miomos: keturios aktualijos, kurias turėtų žinoti kiekviena moteris
Gimdos miomos – tai gerybiniai, gerai apriboti ir hormonams pavaldūs lygiųjų raumenų ir jungiamojo audinio ląsteli...
Vieno danties praradimas – delsti negalima
Netekus vos vieno danties, daugelis žmonių linkę numoti ranka – juk tai tik nedidelis tarpelis, ypač jei jis nėra...
Nematomi sparnai: skrydžio saugumas prasideda prieš jums pakylant
Vasara – atostogų ir kelionių lėktuvais metas. Atsisėdę į patogią kėdę lėktuve ir prisisegę saugos diržus, retai s...
Kai liga paliečia vaiko smegenis: gydymo kelias, komandos darbas ir viltis ateičiai
Ši publikacija – apie centrinės sistemos navikus. Kviečiame susipažinti su Vilniaus universiteto ligoninės Santaro...
Spinalinės raumenų atrofijos gydymas sugrąžina visavertį gyvenimą
Kauno klinikų pacientas Edgaras prisimena, kad būdamas aktyvus, sportą mėgstantis paauglys ėmė vis dažniau vengti fizinė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų